Полезные материалы

Гінекомастія у бодібілдерів - фото, пролактіновая, після стероїдів

  1. причини
  2. Пролактин і гінекомастія
  3. Список засобів, які можуть призвести до розвитку захворювання
  4. Стероїди, які не сприяють появі патології
  5. Симптоми і перші ознаки
  6. діагностика гінекомастії
  7. Як лікувати гінекомастію у бодібілдерів?
  8. «Бромокриптин»
  9. «Трибестан»
  10. «Тамоксифен»
  11. «Кломіфен»
  12. профілактика

Гінекомастія - вельми неприємний наслідок вживання анаболіків, яке можуть виявити у себе бодібілдери.

Явище це викликає певне занепокоєння і трапляється, на жаль, досить часто.

Щоб зрозуміти, що це таке, потрібно зрозуміти, як захворювання розвивається і в чому його суть, а потім вже шукати можливі рішення виходу з цієї ситуації.

Отже, гінекомастія - це гіпертрофія грудних залоз у чоловіків, яке носить доброякісний характер.

Саме по собі збільшення залозистої тканини грудних залоз не є злоякісним, а значить, не загрожує раковими захворюваннями.

Рак грудей серед спортсменів взагалі зустрічається досить рідко, а ось гинекомастией за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я страждає в різній мірі від 30 до 50 відсотків здорових особин чоловічої статі.

У перекладі з грецької гінекомастія означає «жіночі груди», що буквально відповідає своєму опису: збільшення молочних залоз зазвичай досягає від 5 до 10 сантиметрів - в середньому 5-6 сантиметрів - і різниться в залежності від чоловіка.

Жінкам такі зміни грудей бажані і звичні, більш того, нерідко жінки роблять різні пластичні операції для створення відповідної форми і розміру грудних залоз: збільшення грудей , підтяжку грудей , і навіть зменшення грудей .

Однак у чоловіків така груди стає джерелом дискомфорту.

причини

Основний причиною виникнення гінекомастії є дія тестостерону, а точніше, його дисбаланс у співвідношенні з естрадіолом в бік збільшення останнього.

Саме така картина формується в чоловічому організмі, коли естрадіолу стає більше внаслідок недостачі «чоловічого» гормону тестостерону.

Гінекомастія - вельми неприємний наслідок вживання анаболіків, яке можуть виявити у себе бодібілдери

Тестостерон і естрадіол

Давайте розберемося, в яких ситуаціях це може статися:

  1. пубертатний період у підлітків - коли спостерігається сплеск гормонів у віці приблизно 13-14 років. Цей процес є оборотним - тобто як тільки закінчиться «перетворення» дитячого організму в юнацький, все прийде в норму.
  2. До виникнення недуги можуть привести також різні захворювання, наприклад, дисфункція печінки, недостатність в нирках. Однак ці випадки досить приватні, і, як і перший пункт, до спортсменів мають лише опосередковане відношення.
  3. Бодібілдинг. Здавалося б, бодібілдинг повинен сприяти тільки зміцненню здоров'я чоловіка, але так відбувається не завжди. Проблеми починаються, коли спортсмени вдаються до вживання стероїдів. Внаслідок вживання синтетичних гормонів починаються так звані процеси ароматизації: коли гормональна система намагається відновити баланс тестостерону, який потрапляє в організм бодібілдера, шляхом підвищення естрогенів, а саме естрадіолу.
  4. Різкий відмова від спортивної діяльності теж може дати гормональний збій, тому що постійна фізичне навантаження все ж впливає на вироблення тестостерону в організмі. У спортсменів у професійному спорті рівень тестостерону взагалі трохи завищений, так як вони отримують посилені фізичні навантаження на постійній основі.
  5. Ожиріння може бути причиною так званої помилкової гінекомастії, яку ще називають ліпомастіей помилкова гінекомастія . Причина ліпомастіі - велике скупчення жирової тканини в області грудей і у спортсменів практично не зустрічається.

Ожиріння і ліпомастія

Пролактин і гінекомастія

Іноді наслідком прийому стероїдів може стати неправильна робота таких гормонів як прогестаген і пролактин.

І в першому, і в другому випадках в організмі накопичуються «жіночі» гормони, внаслідок чого починається відкладення жирової тканини за жіночим типом, - наприклад, в область грудей.

Список засобів, які можуть призвести до розвитку захворювання

Далеко не всі ліки схильні до процесу ароматизації, і відповідно, не можуть викликати гінекомастію.

Періодично до збільшення грудних залоз у спортсменів можуть привести такі препарати:

  • «Тестостерон» і його ефіри (наприклад, енантат, пропіонат);
  • «Метандростенолон»;
  • «Метилтестостерон»;
  • «Метандиенон»;
  • «Гонадотропін хоріонічний»
  • «Оксиметолон» разом з препаратами, до складу яких він входить. «Оксиметолон» хоч і є умовно безпечним препаратом, все ж може викликати пролактіновая гинекомастию у випадках частого або тривалого вживання;

«Гонадотропін хоріонічний»

До умовно безпечним препаратів також відносять «Тренболон», але з тією лише поправкою, що в окремих випадках він теж викликає дисфункцію вироблення пролактину.

Стероїди, які не сприяють появі патології

До безпечних препаратів, які не викликають ароматизацію, відносять:

  • «Оксандролон»;
  • «Болденон»;
  • «Метелонон»;
  • «Туринабол»;
  • «Станозолол» (в ін'єкційних та пероральних форм не конвертується в естрогени);
  • «Флюоксіместерон»;
  • «Дростанолон» (інша назва «данабол») - викликає антіестрогенний активність.

«Станозолол»

Симптоми і перші ознаки

Перші симптоми захворювання:

  1. Роздратування в області молочних залоз.
  2. Сверблячка в сосках.
  3. Поява припухлостей під сосками, які можна пропальпувати.
  4. Виділення прозорого секрету з сосків.
  5. Збільшення грудних залоз на 5-15 см. В діаметрі.
  6. Збільшення сосків і різка пігментація ареол.
  7. Підвищена чутливість сосків і дискомфорт при носінні одягу.

діагностика гінекомастії

Захворювання діагностується у лікаря.

Первинний огляд включає в себе пальпацію грудних залоз і яєчок, загальну оцінку вторинних статевих ознак, а також опитування на тему лікарського і сімейного анамнезу, способу життя пацієнта.

Надалі хворого направляють до ендокринолога, щоб провести гормональне обстеження крові: перевіряється вміст тестостерону і естрадіолу, пролактину, тиреотропіну, ФСГ, ЛГ, сечовини, азоту.

Надалі хворого направляють до ендокринолога, щоб провести гормональне обстеження крові: перевіряється вміст тестостерону і естрадіолу, пролактину, тиреотропіну, ФСГ, ЛГ, сечовини, азоту

обстеження крові

Щоб виключити злоякісні утворення, лікар може призначити рентген легенів, КТ головного мозку та УЗД органів мошонки.

Як лікувати гінекомастію у бодібілдерів?

Види і стадії гінекомастії:

  1. Розвивається - триває перші 4 місяці і не є незворотною.
  2. Проміжна - проявляє себе і триває від 4 місяців до року. У цей період починає дозрівати тканину грудних залоз, однак, поки що від гінекомастії можна позбутися без хірургічного втручання.
    Саме подібну картину можна часто зустріти у качків, що приймають стероїди, так як залозиста тканина знаходиться в безпосередній близькості до фасції м'язів.
    Якщо ж переважали не залозиста, а жировий прошарок, це більше свідчить про недолікованої гинекомастии, пережитої в юному віці.
    Відрізнити їх від один одного можна, якщо сильно натиснути на грудний м'яз: при проміжній формі гинекомастии часто виділяється секрет з сосків.
  3. Фіброзна - в грудних залозах з'являється сполучна тканина, яку може ліквідувати тільки лікар-хірург.

Перш за все потрібно зрозуміти, що на початкових стадіях захворювання, яке розвивається протягом перших чотирьох місяців, цей процес можна звернути.

Так що обов'язково прислухайтеся до власного організму, інакше в подальшому доведеться пройти тривалий курс лікування.

При появі перших симптомів потрібно звернутися до лікаря . У тому випадку, якщо ви брали синтетичні гормони, потрібно скласти список цих препаратів, щоб фахівець міг сказати, чи немає серед них компонентів, що викликають збільшення грудних залоз.

Якщо такі препарати є в вашому раціоні, від них слід негайно відмовитися.

Крім того, фахівець може призначити вам деякі ліки, які допоможуть позбутися від гінекомастії остаточно:

  • «Тестостерон» - призначається пацієнтам з низьким рівнем тестостерону, літнім чоловікам;
  • «Кломіфен» - антиестроген;
  • «Тамоксифен» ( «Нолвадекс») - селективний модулятор рецепторів естрогену, які в основному використовується при важких і хворобливих формах гінекомастії;
  • «Даназол» - синтетичний похідний тестостерону.

«Тестостерон»

«Бромокриптин»

«Бромокриптин» (лікарський засіб, стимулятор центральних і периферичних дофамінових рецепторів D2) - ефективний в тих випадках, коли причиною гінекомастії став гормон пролактин (жіночий статевий гормон), який виникає замість тестостерону.

Також препарат рекомендується приймати для профілактики, однак він має і свої недоліки: «Бромокриптин» здатний зменшити ефективність стероїдного циклу, а це означає, що приймати його можна в разі крайньої необхідності.

Ліки можуть гальмувати роботу гіпофіза, в першу чергу впливаючи на вироблення пролактину і соматотропіну (гормону росту).

Саме тому не можна так просто займатися самолікуванням, тому що дані гормони відповідальні за функцію розмноження і «Бромокриптин» може не тільки допомогти, але й нашкодити, посилити гормональний збій.

Препарат також відомий як жиросжигатель, так як підвищує виділення лептину (гормону ситості): після застосування одиничної дози ефект настає через 2 години, а максимальний ефект - через 8 годин.

Препарат можна приймати вранці і ввечері по 2,5 мг.

В якості побічних ефектів може з'явитися легка і не дуже нудота в перші кілька днів, а також зниження артеріального тиск, і як наслідок, постійна сонливість.

Однак, незважаючи на всю неприємність цих явищ, вони повністю зникають після відміни, і зменшуються через кілька днів після початку прийому.

Напіввиведення з організму відбувається протягом 12 годин.

Застосування «БРОМОКРИПТИН» доцільно між анаболічними циклами - цей препарат також допомагає усунути депресію, яка нерідко виникає після курсу.

«Бромокриптин»

«Трибестан»

«Трибестан» - це фітопрепарат, що володіє загальнозміцнюючим ефектом і стимулюючий статеву функцію.

Дія цього препарату направлено на зниження естрогенів в організмі і підвищення рівня тестостерону.

При гінекомастії його можуть призначити як допоміжний засіб.

«Трибестан» ефективний на початкових стадіях при консервативному способі лікування.

«Трибестан»

«Тамоксифен»

Цей препарат має високий попит за рахунок блокування естрогену, однак при цьому він не зупиняє сам процес ароматизації.

«Тамоксифен» хороший тим, що є антивіковим сам по собі.

Застосовується атлетами як під час стероїдного циклу в якості антіестрогенний препарату, так і після - для відновлення гормонального фону, а саме рівня ендогенного тестостерону.

при лікуванні гінекомастії застосовується зазвичай в дозах від 10 до 40 мг. на добу щодня.

«Кломіфен»

Досить популярний синтетичний естроген з яскраво вираженим антагоністичним ефектом.

Його призначають, щоб допомогти чоловікові зупинити хворобу.

У атлетів «Кломіфен» користується попитом через здатність відновити рівень власного тестостерону, який падає після курсу.

Основна мета лікування - досягнення нормалізації кількості залізистої тканини в грудній області з подальшим відновленням контуру чоловічих грудей.

Найлегше цього можна домогтися за допомогою операції: лікар виробляє розріз у формі півкола на нижній лінії соска, через який видаляє зайву жирову тканину і грудні залози.

Якщо новоутворення було великих розмірів, також може знадобитися пластика сосків - для того, щоб повернути їх в нормальний розмір.

профілактика

Щоб уникнути виникнення гінекомастії при вживанні стероїдів, рекомендується приймати препарати з естрогеном - вони просто блокують естрогенні рецептори після або під час курсу прийому.

У тому числі - але тільки після консультації з фахівцем - можна приймати «Бромокриптин», «Трибестан», «Тамоксифен», «Кломіфен» та інші препарати.

Також варто уникати стероїдів, до складу яких входять компоненти, що викликають збільшення грудної залози.

Важливо! Потрібно розуміти, що не у всіх бодібілдерів може з'явитися гінекомастія, так як виникнення цього захворювання визначається цілою низкою фактором.

Тут може бути і схильність до хвороби, і чутливість до жіночих гормонів - так що далеко не всі атлети страждають гинекомастией після прийому стероїдних препаратів.

Тут може бути і схильність до хвороби, і чутливість до жіночих гормонів - так що далеко не всі атлети страждають гинекомастией після прийому стероїдних препаратів

Гінекомастія у качків

Важливо пам'ятати:

  1. Бодібілдинг не викликає гінекомастію.
  2. Спортивне харчування не впливає на виникнення цього захворювання, точно так же, як і не може викликати проблеми зі здоров'ям, зокрема, з гормонами.
  3. Гінекомастія не призводить до ракових пухлин, за винятком вкрай рідкісних випадків.
  4. Гормональні проблеми завжди легше передбачити заздалегідь, ніж лікувати після.

Грамотно поставлений прийом стероїдних препаратів і своєчасна профілактика дозволять значно зменшити ризик появи гінекомастії.

Не нехтуйте своїм здоров'ям, піклуйтеся про нього - особливо після прийому стероїдів! Звертайте увагу на своє тіло не тільки коли щось болить, а постійно.

Не бійтеся відвідувати лікарів і заздалегідь здавати аналізи. Профілактикою ви здатні звести ризик появи багатьох проблем практично до нуля.

Як лікувати гінекомастію у бодібілдерів?