Полезные материалы

Глютамин в бодібілдингу: для чого потрібен, як приймати

  1. Що таке глутамин
  2. Дія на організм
  3. користь
  4. Побічні ефекти
  5. В яких формах випускається
  6. Коли і як приймати
  7. Поєднання зі спортивним харчуванням
  8. Глютамин в продуктах харчування

Спортсмени, які працюють над рельєфним тілом, мріючи скоріше отримати результат своєї праці, намагаються якомога частіше опрацьовувати м'язи і застосовувати максимально велику вагу Спортсмени, які працюють над рельєфним тілом, мріючи скоріше отримати результат своєї праці, намагаються якомога частіше опрацьовувати м'язи і застосовувати максимально велику вагу. Але темп росту м'язів залежить не від кількості тренувань і величини використовуваного вантажу - на нього впливає інтенсивність виробництва організмом гормону росту і швидкість регенерації м'язових волокон. За ці два дії відповідає така речовина, як глутамин (глютамін). Його запаси поповнюються природним чином, а також їх можна заповнити шляхом прийому цієї речовини. Саме про глутаміну як про добавку піде мова в нашій статті.

Що таке глутамин

Це амінокислота, яка присутня в білках. Вона не належить до незамінних, тому що організм здатний виробляти її самостійно. Ця речовина циркулює у нас в крові і відкладається в м'язах, впливаючи на їх зростання (м'язи на 60% складаються з глутаміну). Крім цього, амінокислота відповідає за захисні функції організму.

Чи знаєте ви? Глутамин здатний знизити тягу до солодкого, тому його можуть сміливо приймати ті, хто бажає скинути кілька зайвих кілограмів.

Дія на організм

Глутамин транспортує атоми азоту до ферментам, які беруть участь у формуванні молекул, насичених азотом. Як правило, ці молекули лежать в основі ДНК і входять до складу амінокислот. Тому наявність таких молекул дуже важливо для функціонування нашого організму. Глутамин транспортує атоми азоту до ферментам, які беруть участь у формуванні молекул, насичених азотом

користь

Глутамин нейтралізує аміак, який згубний для клітин м'язів. Азот бере участь у створенні анаболічних умов для відновлення і росту м'язових волокон. Тому, вживаючи глутамин в якості харчової добавки, спортсмен допомагає організму здійснити наступні моменти:

  • зміцнити імунну систему;
  • уповільнити катаболізм і знизити синтез кортизолу;
  • поповнити запаси глікогену;
  • зменшити період відновлення після виснажливої ​​фізичного навантаження;
  • підвищити вміст соматотропіну;
  • підтримати Ph баланс.

Побічні ефекти

Як вже було сказано на початку статті, наш організм поповнює запаси глутаміну самостійно, а також отримує його з їжі. Він є природною амінокислотою, тому додатковий його прийом у вигляді добавки не приносить шкоди. Єдине, що може трапитися після перевищення його дозування і при підвищеній чутливості організму - це розлад шлунка.

Важливо! Не можна приймати глутамін людям, що страждають від ниркової недостатності.

В яких формах випускається

Амінокислота випускається в таблетках, капсулах, порошку. Якій формі віддати перевагу, вирішує кожен спортсмен самостійно, спираючись на свої потреби.

  • Таблетки - найбільш поширена і доступна форма. Мають тривалий термін зберігання, засвоюються довго.
  • Капсули - швидко розщеплюються в шлунковому соку без значної втрати поживних речовин. Можна використовувати вміст капсули без оболонки.
  • Порошок - універсальна форма, яку можна додавати всюди. Розчиняючись у воді, перетворюється в рідку форму, засвоювану швидше за всіх. Купуючи речовина у вигляді порошку, ви самостійно можете регулювати його дозування.

Коли і як приймати

Кожен спортсмен розраховує дозування амінокислоти під себе, спираючись на свою вагу і цілі. Так, на 45 кг потрібно 9 грам глутаміну, на 57 кг - 11 г, на 68 кг - 14 г, на 90 кг - 18 г, на 113 кг - 23 м

Крім цього, потрібно враховувати свій раціон харчування, а саме кількість споживаного білка. Якщо з їжею надходить 2 г / кг ваги білка, то амінокислоти потрібно брати по мінімуму. Якщо ж дієта збалансована якою метою є «сушка», то можна вживати середнє значення (3-5 г на добу).

Відео: Як приймати глютамин Зазвичай же багато джерел повідомляють, що рекомендована доза - 4-8 г глутаміну на добу, і її необхідно розділити на два прийоми. Найкраще, щоб речовина надходило в організм приблизно за півгодини до вживання їжі або спортивного коктейлю. Останню дозу бажано пити перед сном, так як це дозволить прискорити вироблення соматотропіну.

Важливо! Не варто зловживати глутамином, так як навіть якщо його надлишок не приведе до розладу травлення, то він просто виведеться з організму, в результаті чого ви даремно витратите дороге речовина.

Поєднання зі спортивним харчуванням

Глютамин прекрасно поєднується з будь-яким спортивним харчуванням. Він часто входить до складу багатьох його видів разом з кератином і BCAA. Небажано лише змішувати амінокислоту з протеїном і гейнером, так як останні здатні уповільнити процес її всмоктування. Тому між прийомами кожного з цих речовин має пройти мінімум півгодини. Глютамин прекрасно поєднується з будь-яким спортивним харчуванням

Глютамин в продуктах харчування

Основними джерелами амінокислоти є:

  • яловичина;
  • курка;
  • риба;
  • яйця;
  • молочні продукти;
  • капуста;
  • буряк;
  • бобові;
  • шпинат;
  • петрушка.

яловичина;   курка;   риба;   яйця;   молочні продукти;   капуста;   буряк;   бобові;   шпинат;   петрушка

Як бачимо, глютамин вкрай необхідний для набору м'язової маси. Це підтверджено низкою наукових досліджень, хоча щодо доцільності його застосування в разі достатньої кількості протеїну в раціоні є сумніви.

Чи знаєте ви?