Полезные материалы

Гойдалка vs Турніки

  1. Випуск «ПІДПІЛЛЯ» №2 Привіт друзі. Не рідко між багатьма моїми знайомими виникають активні суперечки...
  2. силовий Тренінг
  3. Кількість повторень
  4. М'язові ЯКОСТІ в силових видах спорту:
  5. «Косяки»
  6. А тепер моє ... суб'єктивна думка ...
  7. Отже, резюме:
  8. Що ще я забув?
  9. ЯК навчиться робити те, що роблять турнікмени.
  10. план:

Випуск «ПІДПІЛЛЯ» №2

Випуск «ПІДПІЛЛЯ» №2

Привіт друзі. Не рідко між багатьма моїми знайомими виникають активні суперечки на тему: що краще бодібілдинг або стріт воркаут? Хто найкрутіший пацан у дворі: качок або турнікмени? Таке гостре поділ часто супроводжується інформаційними війнами в інтернеті і характерно в основному для молоді. Причому не в усьому світі. А тільки у нас. Щож ... Мене звуть Денис Борисов і сьогодні ми будемо обговорювати: Чому так? А так же все плюси і мінуси кожного з цих видів тренувань.

Щоб відповісти на всі ці питання правильно, нам потрібно що? Перш за все, нам потрібно ВИЗНАЧИТИСЬ з формулюваннями (що таке бодібілдинг і що таке стріт воркаут) тому що більшість відповідей на будь-які питання виникають саме тоді, коли ми вчимося правильно їх формулювати.

Пам'ятаю, коли я вчився в універі деякі викладачі розважалися над студентами: вимагали в какой то несподіваний момент дати ємне визначення звичайної речі. Наприклад: що таке двері? Двері - це отвір або стулка в стіні для проходу з одного приміщення в інше .... Ну і так далі. Потрібно сказати, що від такої практики ваша мова стає більш чіткою і зрозумілою (за умови регулярних тренувань ...) Ось знову це слово: ТРЕНУВАННЯ і ТРЕНІНГ.

У нас тут відсів по цій темі:

Випуск в аудіо (mp3) форматі:


Всі випуски в аудіо-форматі ви можете знайти ТУТ

Отже. Що таке тренінг взагалі? Як мені представляється розумним ТРЕНІНГ - це спрямоване розвиток якихось якостей чи навичок.

Уважний слухач відразу ж помітить застереження: КАЧЕСТВ або НАВИЧОК. Якщо ми говоримо про тренінг нашого тіла, то ЯКОСТІ - це більшою мірою фізіологічні досягнення (сила, витривалість, швидкість і т.д.), а досвідчений користувач - це багато в чому досягнення нервової системи (баланс, рівновагу, оптимізація рухів і т.д .).

Чим складніші в плані техніки вправи використовує людина, тим більше йому доводиться розвивати нервово м'язову складову. Людина може підтягнутися 50 разів і при цьому не вміти робити підйом з переворотом. У першому випадку він використовує в основному фізичні ДОСЯГНЕННЯ, а от у другому випадку вже потрібні НАВИЧКИ.

Потрібно сказати, що БУДЬ-ЯКИЙ фізична вправа тренує як фізичні якості, так і навички. Навіть якщо ви просто тупо тиснете штангу, - то стають сильнішими не просто ваші м'язи (сила м'язів - це ЯКОСТІ), ваш мозок постійно «шукає» спосіб робити цю вправу більш економічно тобто покращує ваш НАВИЧКА жати штангу більш ефективно !!!

У загальному і цілому: бодібілдинг акцентовано розвиває ЯКОСТІ, а стріт воркаут часто робить акцент на навичках, тому що використовуються більш складні вправи (різні перевороти, зміни хватів в польоті і т.д.). Порівнювати в такому розрізі ці два види тренінгу все одно що порівнювати: що краще Важка Атлетика або Спортивна Гімнастика. Бред Ядерний.

З цим розібралися: ТРЕНІНГ - це спрямоване розвиток якихось якостей чи навичок. Добре. Які види тренінгу тіла ви знаєте? Найчастіше в голову лізуть речі пов'язані з роботою м'язів в різному режимі. АЛЕ .... Як щодо вміння затримувати дихання .... «Набивання мозолів» ... розтяжки на шпагат? Так ... Да..Ето все теж тренінг тіла. І навіть та тупа блондинка, яка ходить в солярій 7 раз в тиждень, ТЕЖ ТРЕНУЄ ТІЛО витримувати більшу сонячну «навантаження». Як бачите ТРЕНУВАННЯ ТІЛА - тема бездонна. Тому ми сузим весь можливий список до ТРЕНУВАННЯ КАЧЕСТВ і НАВИЧОК м'язів бо саме цим займається бодібілдинг і стрітворкаут.

силовий Тренінг

Подібний ТРЕНІНГ може бути двох основних видів: аеробний (витривалість) і анаеробний (силовий). Скажу відразу, що і бодібілдинг і воркаут - це класичний силовий тренінг. І сила і витривалість м'язів - це фізичні ЯКОСТІ. Для максимального розвитку кожної якості повинна бути максимальна спортивна спеціалізація. Тренування всіх якостей одночасно призводить до розвитку слабковираженого усередненого результату. На російську це перекладається так: хочеш бути чемпіоном марафонцем приготуйся бути слабким, хочеш бути чемпіоном паурліфтером - приготуйся бути з поганою витривалістю.

Можна розвивати і те й інше. Більш того, у багатьох видах спорту (наприклад, у всіх видах єдиноборств) саме це і роблять. АЛЕ ... максимум по кожному параметру буде не досяжний для конкретного спортсмена, тому що кожне м'язове якість вимагає розвитку свого власного ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, по-перше, і РІЗНИХ М'ЯЗОВИХ ВОЛОКОН, по-друге (хоча ці два параметри нерозривно пов'язані).

Про м'язову енергетику я вже дуже багато говорив. Якщо дуже тезово, то Чим сильніше м'язове волокно, тим більше і швидше воно витрачає енергію, і тим менше воно пристосоване для тривалої роботи (витривалість слабка). І навпаки.

Строго кажучи м'язові волокна існують не тільки двох видів (швидкі і повільні). Є ще варіанти зі змішаними властивостями. Але для суті це не принципово, тому що, чим більшу витривалість демонструє волокно, тим на меншу силу воно здатне.

Для нас це дуже важливо, тому що впливає на стиль тренінгу. А конкретно на кількість повторень.

Кількість повторень

Часто адепти того чи іншого виду спорту люблять з піною у рота доводити перевагу саме свого виду. «Скільки жемешь, дрищь?». А «дрищь» йому вторить: скільки разів підтягнутися зможеш, хімег недобитий?

Знайоме? Якщо ми відкинемо в сторону навички з виконання кожної вправи, то суперечка найчастіше йде про розмір навантаження (м'язові якості для її подолання). А розмір навантаження вимірюють або ВАГОЮ, або кількістю ПОВТОРЕНЬ у вправі з вагою. Силовик буде кричати про ВЕС, а турнікмени про кількість повторень. Та це й не дивно. Кожен ллє воду на свій млин. Кожен тренує різні м'язові якості. Бодібілдер силу і здатність витримувати високобьемние силові тренування. Турнікмени силову витривалість і силу. І все це зав'язано на кількості повторень.

М'язові ЯКОСТІ в силових видах спорту:

ТА (важка атлетика) - СИЛЬНИЙ, але в одному повторенні. Дуже ВИБУХОВИЙ (виконує руху дуже швидко). Тренується: дуже мало повторень (2-3 ... іноді 6), багато відпочиває між підходами. Помірна кількість підходів. Витривалість відсутня.

ПЛ (пурліфтінг) - ДУЖЕ СИЛЬНИЙ, в одному повторенні, помірно СИЛЬНИЙ в декількох. Дуже Повільний (рух робить повільно, щоб показати максимум сили). Тренується: мало повторень (3-8), дуже багато відпочиває між підходами, мало самих підходів. Витривалість відсутня.

ББ (бодібілдинг) - помірна СИЛА, але в декількох повтореннях. СРДНЯЯ швидкість рухів (залежить від конкретного спортсмена, але частіше повільний ніж швидкий). Тренується: помірна кількість повторень (6-12 ...), МАЛО ВІДПОЧИВАЄ !!! Між підходами. ДУЖЕ БАГАТО ПІДХОДІВ і вправ! Витривалість набагато краще ніж у ТА і ПЛ.

ТМ (турнікмени) - Низька сила. Висока СИЛОВА ВИТРИВАЛІСТЬ у великій кількості повторень. Помірно ШВИДКИЙ (залежить від стилю тренувань конкретної людини). Тренується: як правило багато повторень (від 10 і вище ...). Мало відпочиває між підходами. Досить багато підходів. Витривалість краще ніж у ББ, і звичайно ж краще ніж у ТА і ПЛ.

КФ (кроссфітер) - Низька сила. Жахливі СИЛОВА ВИТРИВАЛІСТЬ у великій кількості повторень. Дуже швидкий. Тренується: дуже багато повторень і вправ по КОЛУ без відпочинку. Чи не відпочиває між підходами. Багато підходів. Найкраща витривалість.

А тепер скажіть мені: що краще мед або варення? До чого це я? Та до того, що кожен вибирає що йому тренувати виходячи зі своїх внутрішніх переконань. Кому то подобається відчувати як стать прогинається коли він присідає з штангою, а кого то пре від того, що він може підтягнутися в два рази більше ніж тренований морпех. А кому то взагалі все пох: він тренує тільки свою печінку розкладати великі кількості алкоголю. Ну і хто вам ближче? Це суперечка нема про що. Як про жінок: хто краще, блондинки чи брюнетки?

Ніхто не зможе підняти з землі над головою більше, ніж важкоатлет. А паурліфтер більше всіх потисне і присяде. Ніхто не зможе так довго демонструвати високу силову працездатність як бодібілдер раз по раз піднімаючи важкі ваги з мінімальним відпочинком між підходами. Турнік мен знизить вагу, але зможе зробити стільки повторень в підході, скільки не доступно розумінню інших силовиків. А кроссфітер знизить вагу, але буде працювати як батарейка енерджайзер без відпочинку.
Просто хто що тренував, той те й отримав. Принцип «Специфікації» ніхто не відміняв. Що посієш те й пожнеш.

«Косяки»

Є ряд додаткових факторів, які можуть змістити думку людини в ту чи іншу сторону, коли ми обговорюємо переваги бодібілдингу або стрітворкаута. Про що ж мова?

ХІМІЯ. Куди вже без неї. Сучасний бодібілдинг немислимий без фармакології. Цей фактор часто може послужити мінусом для ББ і плюсом для стрітворкаута. І хоча не факт, що в останньому ніхто і ніколи ... АЛЕ, в загальному і цілому, цілі у воркаутери інші і тому фармакології там менше.

ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ ББ під великим питанням. Турнікмени має масу можливостей показати свої СПОСОБНОСТИ на вулиці. А бодібілдер найчастіше має можливість показати тільки своє тіло, тому що для того, щоб показати свої здібності йому потрібен важкий інвентар + годину часу.

Видовищних. Тут теж все неоднозначно: у кого на що варто. Турнікмени вміє демонструвати гарні елементи на брусах, турніках і інших легкодоступних вуличних засобах, А бодібілдер не повинен нічого показувати тому по німу і так все видно. Будь-яка людина хоче володіти спортивною фігурою, що б там вам не говорили. Бодібілдинг для цього підійде краще, тому в цьому його сенс. АЛЕ якщо вам важливіше функціональність ваших м'язів, то стрітворкаут - підійде краще, тому що ви будите мати більше можливостей показати те, що вмієте.

ВЕЛИКИЙ СПОРТ. Тут питання до обох видів. У бодібілдингу існують професійні турніри, контракти. У стрітворкауте немає. За великим рахунком будь-який професійний спортивний гімнаст вміє більше ніж будь-який турнікмени і тому стрітворкаут - на даний момент аматорський спорт, а бодібілдинг - професійний. З іншого боку, спорт чи бодібілдинг? Де боротьба за метри, секунди, кілограми, за точність або баланс? За великим рахунком бодібілдинг - це дивний конкурс краси, а не класичний спорт. Саме тому не дивлячись на величезну кількість займаються їм людей його не включають до списку олімпійських видів. Вибирати вам.

Витратний. Для того щоб займатися бодібілдингом вам знадобитися як мінімум абонемент в тренажерний зал. А для кращого результату вам знадобиться зробити ще масу витрат на харчування. Тобто це витратний вид тренувань. Якщо ж ви займетеся стрітворкаутом, то вам не потрібно витрачається взагалі. Для цього виду тренувань важливо тільки ваше бажання. Тому такі тренування ідеальні для новачків.

Я намагався бути об'єктивним у своїх оцінках бодібілдингу та воркаута. Вибачте якщо образив кого.

А тепер моє ... суб'єктивна думка ...

Часто людина загоряється бажанням змінити себе. Купує річну карту в тренажерний зал. А через місяць-два благополучно кидає це не проста справа. Чому? Тому що у людини не було БАЖАННЯ. Не було сильної мотивації. Причина тільки в цьому. Все в природі знаходиться в рівновазі. Хочеш отримати що то - вкладай ресурс (витрачай сили, нерви, час) на досягнення цього. Хто більше тяжко працює, той більше отримує.

Так ось, щоб ви перевірили свою мотивацію на міцність, стрітворкаут - ідеальний вибір, тому що ви не витрачаєте матеріальний ресурс. На початку будь-якого силового тренінгу вам знадобиться якийсь час тренуватися полегшено, щоб підготувати тіло до майбутніх силових навантажень. Це дуже зручно робити без додаткових обтяжень. Тобто використовувати вправи без штанг, гантелей і тренажерів: підтягуватися, віджиматися, качати прес і т.д. Загалом, робити все те, що роблять стрітворкаутери. Ну а в подальшому, якщо ви побачите що ваш «вогник бажання» не гасне, можна буде купити і абонемент в тренажерний зал.

Особисто я в дитинстві саме з цього і починав. Ходив кожен день на турнік, віджимався і тренував прес. Потім докупив гантелі додому. І тільки через пару років я потрапив в тренажерний зал з хорошою мотивацією і тренувальною базою. Думаю, якщо б я відразу потрапив в тренажерний зал, то відразу зробив би там занадто велика кількість помилок, які б розчарували мене.

Отже, резюме:

Бодібілдинг і стрітворкаут - дуже близькі родичі в силових видах спорту. В обох використовуються об'ємні тренування з обтяженням.
Багато вправи ідентичні (підтягування та віджимання на брусах - класика жанру в обох видах).

Турнікмени використовують більш високий, ніж бодібілдери діапазон повторень що призводить до специфіки тренувальних навичок.

Бодібілдери більш масивні через розмір м'язів, що дратує безліч простих обивателів намагаються знайти все смертний гріхи у качків. Турнікмени здатні зробити ряд технічно складних і видовищних вправ, що не осилять бодібілдери.

Турнікмени займаються активністю більше схожою на спорт (хто зробить більше повторень, хто зможе зробити більш складний елемент) АЛЕ ця активність врят буде колись оцінена і стане професійним спортом, тому що в цих нішах вже є спортивна гімнастика і акробатика. Бодібілдинг має всі атрибути професійного спорту вже зараз, але більшості навіть досвідчених спортсменів від цього не холодно і не жарко тому що вид не став олімпійським (і я не думаю що стане), а контракти і гроші вихоплюють лише американці.

Що ще я забув?

Ах да. Я вже багато разів говорив, що основна проблема більшості відвідувачів тренажерного залу в тому, що вони займаються фітнесом, а думають про бодібілдинг. Фітнес - це тренування з легкими обтяженнями, з мінімальною прогресією (або взагалі без) навантажень, це користь для здоров'я. Бодібілдинг - це вже СПОРТ. А будь-який атлетичний спорт шкідливий для здоров'я, тому що вимагає «роботи на межі» можливостей для перемоги. Бодібілдинг - це серйозні стресові навантаження, це прогресія ваг, це хімія.

Загалом можна розділити силовий тренінг на аматорський і професійний. Якщо ми це зробимо, то отримаємо ФІТНЕС і БОДІБІЛДІНГ. Стрітворкаут бачиться мені чудовим видом ФІТНЕС тренування бо тут немає систематичних перевантажень, хімії та інших «радощів» професійного виду спорту. Може в цьому і є головна перевага стрітворкаута?

джерело: Денис Борисов

ЯК навчиться робити те, що роблять турнікмени.

ЯК ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ підтягування?

Для того, що б збільшити кількість підтягувань, потрібно просто підтягуватися! І підтягуватися якомога частіше! Наприклад, через день.

Тобто ПН, СР, ПТ ви робите наступне:

1. Підтягування середньо широким хватом за голову 10 підходів по 3 рази
2. Підтягування до грудей широким прямим хватом 10 підходів по 3 рази
3. Підтягування до підборіддя середнім прямим хватом 10 підходів по 3 рази

Це метод «накатки», коли формуються певні нервово-м'язові зв'язку. Тобто ваш мозок і м'язи вчаться виконувати вправу більш ефективно.
Така схема зможе підняти кількість підтягувань до 15-20 за два місяці. Вперед, на танки. Щоб над вами не іржали турнікмени.

Щоб над вами не іржали турнікмени

ЯК НАВЧИТЬСЯ РОБИТИ ВИХІД НА ДВІ

І так що нам потрібно це хоча б підтягуватися 10 разів ну краще 15, хоча є такі люди які можуть підтягнутися максимум 10 разів і зробити 10 виходів силою, а є і такі хто 50 разів підтягується і жодного разу не може зробити. Нам потрібно вчиться впевнено робити виходи на одну руку і на другу (я думаю це особливих труднощів не складе якщо 15раз підтягуватися).

І тепер найголовніше, потрібно підтягуватися якомога вище (до грудей і вище) і швидше на максимальну кількість разів, звичайно відразу так не вийде потрібно постійно тренуватися. Також можна на турніку віджиматися в упорі, ну якщо ви на брусах займаєтеся, то це не обов'язково. Як тільки навчимося підтягуватися до грудей хоча б пару раз потрібно в самий останній момент закидати обидві руки під прапорці, на самому початку можна сіпатися допомагати собі ногами і.т.д.

При середній базової підготовки у Вас на це піде до місяця, але запам'ятайте за місяць чистий вихід на дві вивчити не реально (ІМХО), це буде вихід але корявий. І так коли ми навчилися робити хоч 2-3 виходу силою необхідно переходити на чистоту, тобто не смикатися не допомагати собі ногами, і так поки не до ведемо його до досконалості і заодно на кількість можна тренувати. На це у вас піде до 2-3х місяців.

план:

Навчиться підтягуватися 15-20 разів
Навчитися віджиматися від поперечини 15-20 разів
Навчиться робити виходи на одну (на кожну руку)
Вчимося зв'язці ПІДТЯГУВАННЯ до грудей + обидві руки під прапорець (допомагаємо тілом)

СУПЕР рівень - силовий вихід на дві (без допомоги тіла):

І так повільний вихід сили (один з найскладніших силових елементів на турніку), якщо попередні виходи від більшої частини робляться за рахунок швидкості (динамічної сили), то тут все трохи не так. Єдиний спосіб яким можна вивчити такий вихід це повільне опускання вниз з упору пригорнувшись грудьми до грифу, ну і природно пробувати, також можна на брусах повільно робити так набагато простіше тому кисті знаходяться в одному положенні та й гриф не заважає можна випинатися вперед.

І пам'ятайте, друзі: Для гарної фігури - не їсти в Макдака мало.

Не рідко між багатьма моїми знайомими виникають активні суперечки на тему: що краще бодібілдинг або стріт воркаут?
Хто найкрутіший пацан у дворі: качок або турнікмени?
Мене звуть Денис Борисов і сьогодні ми будемо обговорювати: Чому так?
Щоб відповісти на всі ці питання правильно, нам потрібно що?
Наприклад: що таке двері?
Що таке тренінг взагалі?
Які види тренінгу тіла ви знаєте?
Озтяжки на шпагат?
«Скільки жемешь, дрищь?
А «дрищь» йому вторить: скільки разів підтягнутися зможеш, хімег недобитий?