Полезные материалы

Горіхи для росту м'язів | Bodyfitt.ru - гойдайся правильно!

  1. Горіхи - відмінні помічники в бодібілдингу
  2. комора мінералів
  3. Добова норма споживання горіхів

Всі спортсмени, що займаються бодібілдингом або просто нарощують м'язову масу, дотримуються певної дієти. Терміни, що вживаються в їжу продукти, повинні бути однією зі складових тренувальної системи, поряд з комплексом вправ. Але далеко не всі тренуються вживають в їжу горіхи. Як правило, цей показник не перевищує 10%. Така непопулярність горіхів пов'язана з їх високою калорійністю, яка забезпечується що містяться в них жирами. Але ж не виключають ж спортсмени зі своєї дієти все калорійні продукти. Це неправильно і навіть небезпечно.
Всі спортсмени, що займаються бодібілдингом або просто нарощують м'язову масу, дотримуються певної дієти
Горіхи є продуктом, який містить весь необхідний перелік вітамінів, провітамінів, рідкісних мікроелементів і речовин, що підвищують імунітет організму. І все це на тлі їх високої калорійності. Також горіхи багаті корисними жирами і протеїнами, які забезпечують роботу і захист мозку і серця. Завдяки цьому можна збільшити інтенсивність тренувань і швидкість відновлення організму.

Горіхи - відмінні помічники в бодібілдингу


Не можна звичайно порівнювати за своїм значенням горіхи для росту м'язів і наприклад курку або тунець. Чого тільки варта відсутність в них найважливішою спортсменів амінокислоти - лізину. Але, при цьому, що міститься в горіхах аргінін , Підсилює кровотік до серця і робить стінки судин більш еластичними, перешкоджає утворенню тромбів. Аргініну виконує ще одну важливу функцію - він може стимулювати природну секрецію гормону росту, перетворюючи горіхи в серйозний гормональний стимулятор. І це все без застосування спеціальних препаратів.

Також горіхи містять велику кількість поживних мікроелементів, наближаючись в даному показнику до зелених овочів. Вітамін Е можна отримати, вживаючи в їжу мигдаль, арахіс, фундук або американський горіх. Цей натуральний, потужний антиоксидант знижує ймовірність серцевого нападу. Вітамін Е допоможе вашому організму захиститися від очних хвороб і раку. У бодібілдингу даний вітамін займає одну з провідних ролей. Він допомагає організму тренується швидше відновлюватися після навантажень, а також стимулює печінку краще переробляти «шлаки», які утворюються в результаті тренувального стресу.

Популярний і доступний арахіс містить сіль фолієвої кислоти (фолат). Даний елемент забезпечує поділ клітин і виробництво ДНК. Незважаючи на всю важливість цих якостей, це ще не все. Фолат дозволяє попередити появу серцево-судинних захворювань, за рахунок зниження рівня гомоцистина в крові. Поряд з кедровим горіхом, арахіс багатий на вміст вітамінів В1 і В3 (тіамін і ніацин). Вони забезпечують компенсацію фізичних стресів, одержуваних організмом під час тренувань. Нестача вітамінів В1 і В3 може призвести до тяжких наслідків, таким як ураження печінки. Надлишок змісту тіаміну спостерігається в фісташках і американському горісі, а ніацину - в мигдалі. Вітаміни групи В є ще і хорошими стимуляторами. Вони допомагають організму спортсмена перетворювати в біоенергію отримані з їжею білки, жири і вуглеводи.

комора мінералів

  • мідь
    Маловідомий факт, що невелика порція (приблизно чверть склянки) кешью або американського горіха містить третю частину денної норми міді. Мідь є найважливішим елементом, що забезпечує нормальну роботу нервової системи. Вона входить до складу більшої частини протеїнів і ензимів, які беруть участь в обміні енергією. У недавньому минулому було встановлено, що мідь може навіть захистити організм від хвороб серця. Вчені-лікарі, в результаті багаторічних досліджень, змогли довести, що регулярне вживання горіхів в їжу знижує ризик отримання інфаркту в два рази.
  • магній
    Дуже обмежена кількість продуктів містить необхідний організму магній. І одним з цих продуктів є горіхи (кедрові, кеш'ю, мигдаль). Без вживання в їжу горіхів, Ви ризикуєте залишити свій організм без магнію.
  • Марганець
    Недолік марганцю в організмі спортсмена може привести до хвороб суглобів, перетренованості і, що дуже важливо для бодібілдера, до уповільнення росту м'язів. Дефіцит даного елемента здатний привести до порушення виробництва і засвоєння організмом жирів і вуглеводів. Забезпечити себе необхідною кількістю марганцю можна, включивши в свій раціон волоський горіх, кедровий горіх або пекан.
  • калій
    Для людського організму також дуже важливий калій. Його недолік може засмутити роботу м'язів, стати причиною судом або навіть втрати свідомості. Все це дуже небезпечно для бодібілдера. Заповнити недолік калію можна за допомогою мигдалю, фісташок і незвичного нашому співвітчизнику каштана.
  • цинк
    В американському горісі міститься «порція» цинку, якої не може похвалитися жоден інший продукт. Даний елемент підвищує репродуктивну функцію, як у чоловіків, так і у жінок. Але більш цікавою для бодібілдера функцією цинку є зміцнення імунітету і прискорення росту м'язів.

«Горіхові» жири

Всі горіхи, крім каштанів, є досить жирними продуктами. Але в цьому немає нічого страшного. Вся справа в тому, що містяться в горіхах жири мононенасичені. Вони захищають людський організм від інфарктів та інсультів. Відбувається це за рахунок придушення рівня тригліцеридів і «шкідливого» холестерину, а так само нормалізації рівня «корисного» холестерину.

Виключати жири зі свого раціону як мінімум неправильно. Дієта з багатим вмістом мононенасичених жирів (оливкова олія, риба, горіхи) вважається набагато більш корисною. Основним носієм жирів групи омега-3, серед рослинних продуктів, є волоський горіх. Ця група включає в себе поліненасичені жирні кислоти, які дуже ефективно стабілізують функції серцево-судинної системи. Це і запобігання появи тромбів, і нормалізація ритму серця. Жири групи омега-3 захищають від ревматичного артриту, діабету і депресії. Для бодібілдерів вони цікаві, тому що стимулюють білковий синтез і перешкоджають запалення суглобів. Схожим ефектом володіє багатий жирами Омега-3 риб'ячий жир , А вже його користь ніхто заперечувати не буде.

Добова норма споживання горіхів

Горіхи - це продукт, який можна їсти як в чистому (очищеному) вигляді, так і додавати в різні страви (каші, салати, випічку і т.д.). Денна норма горіхів складає близько 30-40 грам очищених горіхів (приблизно маєш повну жменю). Це кількість горіхів дозволить отримати досить корисних елементів, розглянутих вище, а значить і помітно збільшити ефект від занять бодібілдингом . Смажені горіхи можна використовувати в якості снеків на робочому місці або перед телевізором, і гризти їх «мимохідь». Але регулярно перевищувати дане кількість горіхів не варто, щоб не звести корисний ефект нанівець за рахунок непомірності.

Невелика жменю горіхів може не тільки втамувати голод, а й надати енергії і сил. Не зайвим буде взяти горіхи в дорогу.
Зберігати горіхи слід в сухому прохолодному місці, в герметичній упаковці. Більше місяця зберігати горіхи не рекомендуються, хоча в холодильнику вони можуть зберігатися кілька місяців.