Полезные материалы

ізометричні вправи

  1. Стислий переказ
  2. Вправи Олександра Засса

Ізометричні вправи - це вправи, в яких не відбувається руху в суглобах, м'язи напружуються в певному положенні, досягаючи максимального зусилля на 6-10 секунд, після чого розслабляються. Для таких вправ підійдуть предмети, які не можна підняти, поламати, зігнути або порвати.

Олександр Засс, основоположник цього методу, використовував для цих цілей ланцюга і залізні прути, а на самому початку своєї кар'єри намагався підняти непосильно важку бочку. Для розвитку не тільки сили, але і м'язової маси, поєднуйте в своїх тренуваннях статичні вправи з динамічними.

У цій книзі ви дізнаєтеся про системні комплексах изометрических вправах Олександра Засса.

Атлет вважав, що обсяг м'язів не є показником сили, а за силу більшою мірою відповідають сухожилля, які і розвиваються за допомогою ізометричних (статичних) вправ.

Стислий переказ

Прочитав книгу «Таємниця Залізного Самсона» на одному диханні, ось короткий розповідь: Прочитав книгу «Таємниця Залізного Самсона» на одному диханні, ось короткий розповідь:

У книзі розповідається вся біографія славетного російського силача Олександра Засса, він же Залізна Самсон. Одного разу в дитинстві потрапивши в цирк, Засс вирішив пов'язати з ним свою долю. Йому особливо сподобався виступ силовики Івана Пуда і Олександр з малих років починає розвивати в собі силу. Тренуватися було нічим і він починає піднімати камені, гнути гілки дерев і намагається відірвати непідйомну бочку. Саме підйоми, а точніше їх спроби і стали основою для розробки системи ізометричних вправ.

Згодом тренування молодого атлета починають приносити плоди, роблячи його все сильніше. Засс домагається чималих результатів і визнання рідними і оточуючими своєї сили. В результаті поїхавши вчиться в Оренбург Олександр Засс замість навчання в депо вибирає роботу в цирку. Спочатку його взяли чорноробом, він прибирав клітини тварин і іншу брудну роботу. Одного разу йому вдається перейти в артисти цирку, Засс виступав з борцями і готував різні силові номери. У той час в цирках було прийнято після виступу борців і силовиків кидати виклик глядачам з приводом кого-небудь побороти або зробити якесь силове вправу, наприклад зігнути залізний прут. Олександр Засс завжди мав досить скромні розміри, його зріст становив 167 см, а вага максимум сягав 80 кг, тому бажаючих з ним поборотися завжди знаходилося багато. Ніхто й подумати не міг, що цей невеликий атлет має неймовірну силу.

Далі була зміна декількох цирків, війна, полон, втеча, знову цирк, знову полон і втеча. Після всіх цих пагонів Засс змушений був підписати контракт через якого йому довелося все життя пропрацювати в цирку і більше не побачити батьківщини.

Це був найбільший силач, до речі його кумиром з дитинства став не менш видатний атлет Євген Сандов .

Повну біографію Олександра Засса можете прочитати в книзі Таємниця Залізного Самсона, посилання вище.

Всім раджу до прочитання цю книгу. В кінці книги, після біографії Олександра Засса знаходиться комплекс ізометричних вправ з ланцюгами, які використовував спортсмен в своїх тренуваннях для зміцнення сухожиль і зв'язок. А також вправи з мішком вони допомогли Зассе набрати м'язову масу.

Вправи Олександра Засса

У цьому відео показані ізометричні вправи з ланцюгами, які виконував Засс. Нижче фото з цими ж вправами.

Досягнення силача Олександра Засса - Залізного Самсона, номери з якими він виступав на цирковій арені:

  • він носив по арені коня або піаніно з піаністкою і танцівницею, що розташовувалася на кришці;
  • ловив руками 90-кілограмове ядро, вилітають з циркової гармати з восьмиметрового відстані;
  • відривав від статі і утримував в зубах металеву балку з сидять на її кінцях асистентами;
  • протягнувши гомілку однієї ноги в петлю каната, зафіксованого під куполом, тримав в зубах платформу з піаніно і піаністкою;
  • лежачи голою спиною на дошці, утиканої цвяхами, тримав на грудях камінь вагою в 500 кілограмів, за яким бажаючі з публіки били кувалдами;
  • в знаменитому атракціоні «Людина-снаряд» ловив руками асистентку, що вилітав з циркової гармати та описувати над ареною 12-метрову траєкторію;
  • розривав пальцями ланки ланцюгів;
  • забивав незахищеною долонею цвяхи в 3-х дюймові дошки, а потім витягав їх, обхопивши капелюшок вказівним пальцем.