Полезные материалы

Класифікація м'язів | Bodyfitt.ru - гойдайся правильно!

  1. будова м'язів
  2. напрямок волокон
  3. функції м'язів

будова м'язів   Якщо говорити про різні види м'язів, то не існує, якийсь єдиної класифікації м'язів людського організму

будова м'язів

Якщо говорити про різні види м'язів, то не існує, якийсь єдиної класифікації м'язів людського організму. Всі м'язи тіла різні, вони мають, різну довжину, будова, кожна мають своє певне призначення, і розвиток, всього в організмі людини близько 400 м'язів. За будовою м'язи можна розділити на так звані довгі м'язи, потім короткі і широкі. Довгі м'язи беруть на себе роль деяких важелів, і розташовуються переважно на кінцівках людини. За формою вони веретеноподібні, середня частина таких м'язів носить назву черевце, початок такої м'язи називається головка, а кінець м'язи називається - хвіст. У довгих м'язів сухожилля мають форму тонкої стрічки. В організмі є довгі м'язи, іменовані - многоглавий, так-як мають кілька головок на початку, розташовуються переважно на кістках, внаслідок чого підсилюють їх опору. Крім многоглавия м'язів, довгі м'язи бувають так само двоголовими - біцепс, триголового - трицепс і чотириголового - квадріцепс.
Присутній також і злиття м'язів різного походження, в такому випадку між ними знаходяться спеціальні сухожильні перемички. Дані м'язи називаються многобрюшние, так як мають два черевця і більш, по-різному так само і число сухожиль таких м'язів. Наприклад, згинальні і розгинальні м'язи пальців кінцівок, мають більше одного сухожилля. Через що скорочення хоча б одного черевця, рухає одночасно кілька пальців, що необхідно для економічної роботи м'язів. Варто зауважити, що сухожилля входять до складу м'язів, практично зовсім не піддаються тренувальних навантажень.

Короткі м'язи, як правило, однакової довжини і ширини і розташовуються в основному в районі спини і шиї людини, наприклад міжхребетні м'язи. До речі і тренувати м'язи шиї потрібно досить специфічно.

Широкі м'язи мають більші розширеними сухожиллями і в основній своїй масі, розташовані на тулубі людини, наприклад - найширший м'яз спини, великий грудний м'яз, велика сідничний м'яз, пряма м'яз живота (так званий «прес»).
Присутні також і різні м'язи, які отримали свої назви завдяки своїм формам, ромбовидна м'яз, трикутна м'яз, пірамідальна, квадратна і ін.

напрямок волокон


Також м'язи розрізняються по напрямку волокон. Це прямі-паралельні, косі, поперечні і кругові.
М'язи з прямим-паралельним напрямком волокон дозволяють їм сильно стискатися при скороченні і допомагають добитися більшої швидкості руху. М'язи з косим напрямком волокон, набагато менш здатні стискатися при скороченнях, але завдяки тому, що таких м'язів істотно більше, вони здатні на великі силові навантаження. М'язи, у яких поперечний напрям волокон, практично ідентичні косим і виконують схожі функції. Зате осібно стоять м'язи з круговим напрямком волокон, так звані сфінктери, вони оточують природні отвори в організмі людини.

функції м'язів

Також можна класифікувати м'язи за функціями. М'язи можна розділити на згинальні і розгинальні, що приводять і відводять, а так само вращатели. Так само м'язи бувають одно- суглобовими і багатосуглобовими, в залежності від того через скільки суглобів проходить м'яз, також розрізняють поверхневі і глибокі м'язи.

У дорослої людини м'язи складають приблизно 42% ваги від загальної маси, у спортсменів вага м'язів може досягати більше 50% від загальної маси тіла. М'язи за своєю природою, запрограмовані, так що в міру необхідності здатні збільшувати свій обсяг і силу, що б справлятися з навантаженням, вот такой вот захисний механізм придумала природа для нашого організму.