Полезные материалы

Корисні і шкідливі жири для бодібілдерів

  1. Корисні (ненасичені) жири
  2. Шкідливі (насичені) жири

Жири уявляю собою особливу групу сполук, які включають до свого складу жирні кислоти і гліцерин. Поряд з білками і вуглеводами , Жири є одними з основних компонентів клітин людського організму. Маслами ж називають рідкі жири рослинного походження. Крім того, жири беруть активну участь у формуванні сполучної тканини, клітинної мембрани, ліпопротеїдів, фосфоліпідів та ін.

Але головна мета жирів в організмі - це утворення і допомогу в функціонуванні прогормонов простагландинів. Дефіцит жирів в організмі людини провокує різного характеру гормональні порушення, що негативним чином позначається на результаті тренінгів. А особливі фірми-виробники спортивних добавок активно випускають харчування з додаванням корисних груп жирів.

На сьогоднішній день бодібілдинг і дієтологія до жирів відносяться неоднозначно: з одного боку, вони вважають деякі групи жирів корисними і незамінними для культуристів. Це ненасичені жири і Омега-3 . Існує й інша думка, кардинально відрізняється від попереднього, де говориться: є і шкідливі жири (насичені), які викликають різного роду проблеми зі здоров'ям, перешкоджають досягненню спортивних цілей.

Корисні (ненасичені) жири

Ненасичені жири - це жири, що володіють атомами з подвійними зв'язками, які не повністю насичені воднем. Корисні культуриста жири можна виявити в складі таких продуктів, як горіхи, риба та олія. Дієта атлета повинна містити не менше 10% жирів, щоб його організм правильно функціонував, що не піддавався морфофункциональним порушень, а також не перешкоджав спортивним досягненням.

Дієта атлета повинна містити не менше 10% жирів, щоб його організм правильно функціонував, що не піддавався морфофункциональним порушень, а також не перешкоджав спортивним досягненням

Постійне вживання ненасичених жирів призводить до встановлення позитивного азотного балансу, прискоренню відновлення, збільшення активності, посилення імунітету

Брак ненасичених жирів призводить до пригнічення анаболізму м'язових тканин, скорочення продукції тестостерону, знижує рівень імунітету. До того ж, без присутності таких кислот в організмі бодібілдера неможливо засвоєння вітамінів групи B - найважливіших вітамінів для культуристів. Професійна культуристка Лаура Креаваль розповідає, що в її тренінгу стався переворот, коли вона вирішила припинити дієту з мінімальною кількістю жирів. Тепер вона щодня приймає пару чайних ложок арахісового масла і стверджує, що її енергетика збільшилася.

Вчені довели, що в разі постійного вживання ненасичених жирів (коли їх відсоток в раціоні становить 10-15% від енергетичної цінності повного раціону) призводить до встановлення позитивного азотного балансу, прискоренню відновлення, збільшення активності, а також посилення імунітету. Але вчені рекомендують не перестаратися, оскільки, якщо питома вага жирових кислот підвищиться до 30% і більше, вийде зворотний ефект: погіршиться анаболизм, впаде імунітет, втома посилиться, прискориться процес відкладення жиру і знизиться репродуктивна функція.

Шкідливі (насичені) жири

На відміну від ненасичених корисних жирів, шкідливими вважаються насичені. насичені жири - це жири, атоми яких повністю насичені воднем і не мають подвійних зв'язків. Зіткнутися з цими жирами ви можете в молочних і м'ясних продуктах. Статистика свідчить: всі дієти, які багаті насиченими жирами, також багаті на холестерин і калоріями. А ці складові призводять до проблем зі здоров'ям (зокрема, до діабету і серцево-судинних захворювань), а також ожиріння.

Читайте також