Полезные материалы

Корисні полівітаміни для бодібілдера

  1. Як вибрати вітаміни для бодібілдингу
  2. Вітамін А
  3. вітамін C
  4. вітамін D
  5. Вітамін Е

У раціоні кожного спортсмена обов'язково повинні бути полівітаміни У раціоні кожного спортсмена обов'язково повинні бути полівітаміни. Часом досить однієї капсули в день, щоб отримати весь комплекс необхідних організму вітамінів.

При цьому не варто гнатися за дешевизною. За якісний полівітамінний препарат доведеться викласти досить велику суму.

Чому ж у вітчизняних аптеках вартість вітамінних комплексів абсолютно різна? У чому відмінності тих чи інших полівітамінів?

Важливо пам'ятати, що ціна багато в чому залежить від концентрації дорогих мікроелементів в препараті. Можна заощадити на полівітаміни, але так і не отримати ніякого результату (навіть в разі тривалого прийому організм все одно не отримає необхідну дозу).

Багато починаючі бодібілдери задають питання, а чи потрібні їм взагалі вітамінні добавки. Відповідь однозначна - так. Коли спортсмен постійно навантажує свій організм підняттям тяжкості, то одних лише калорій, білків, жирів і вуглеводів недостатньо.

Організм потребує вітамінів і мікроелементів, адже спортсмен неминуче втрачає левові запаси енергії, які витрачаються як під час тренування, так і після неї. У разі нестачі корисних речовин немає ніякої впевненості в правильній роботі всіх систем та органів людини.

Як вибрати вітаміни для бодібілдингу

Як же правильно зробити вибір Як же правильно зробити вибір? Головне запам'ятати, що основна частка вітамінів потрапляє в організм разом з їжею. Правильний і збалансований раціон не можна замінити звичайними полівітамінами.

З іншого боку, якщо немає можливості організувати свій раціон, то прийом вітамінного комплексу буде просто необхідний. Особливо на тлі втоми після роботи, тренувань і вирішення сімейних справ.

Існують певні норми вітамінів, які повинні потрапляти в організм людини. При цьому рекомендовану дозу необхідно дотримуватися.

Спортсменам же звичайної норми недостатньо, тому доводиться їх підвищувати (іноді навіть удвічі). Які ж вітаміни, і в яких кількостях необхідно приймати?

Вітамін А

Отже, почнемо з вітаміну А. Його денна норма - 5000 МО. До відмітних особливостей даного вітаміну можна віднести потужні антиоксидантні властивості, завдання яких - руйнування вільних радикалів неминуче з'являються після інтенсивних тренувань.

Однією з найбільш популярних форм вітаміну А є бета-каротин. Він несе відповідальність за підтримання обміну речовин.

вітамін C

На другому місці за важливістю - вітамін С . Стандартна добова норма - 60 мг. Цей вітамін в народі називають аскорбіновою кислотою. Його завдання - прискорення росту м'язів і швидке відновлення.

Нещодавно проведені дослідження підтвердили, що вітамін С знижує серцебиття під час серйозних тренувань. В цьому випадку знижується напруга і не так збиває з ніг втома.

вітамін D

Наступний корисний елемент в нашому списку - вітамін D. Спортсмен його повинен приймати як мінімум 400 МО. (Матеріал сайту coolmassa.com). Вчені провели цілий ряд експериментів, що стосуються впливу даного вітаміну на організм людини. І вони прийшли до висновку, що вітамін D сприяє збільшенню рівня тестостерону і збільшення сили.

Вітамін Е

Ще один важливим елементом для організму спортсмена є вітамін Е , Нормальна доза якого 30 МО. Даний вітамін є жиророзчинних. Його функції - захист клітин від вільних радикалів. Крім цього, підтримуються суглоби і прискорюється зростання м'язових тканин.

Звичайно, вітаміну Е досить і в продуктах харчування, але в бодібілдингу дозування повинна бути вищою.

Перед покупкою поливитаминного комплексу необхідно уважно вивчати етикетки і зазначені на них дозування. Якщо вони відповідають необхідним нормам, то полівітаміни можна сміливо купувати і застосовувати в бодібілдингу.

Чому ж у вітчизняних аптеках вартість вітамінних комплексів абсолютно різна?
У чому відмінності тих чи інших полівітамінів?
Які ж вітаміни, і в яких кількостях необхідно приймати?