Полезные материалы

Мотивація бодібілдинг | Як домагатися результату

  1. З чого починається мотивація
  2. Як поставити мету, щоб вона заряджала мотивацією
  3. Візуалізація або мотивуй мене повністю
  4. Помічники в бодібілдинг мотивації
  5. Як відкинути негатив чи що може перешкодити
  6. Розгін психіки
  7. Внесіть ритуали в свій тренувальний процес
  8. висновок

Всі напевно чули, що для досягнення своїх цілей потрібна мотивація, бодібілдинг, як вид спорту - не виняток. Цілі тут можуть бути різними, відповідно і шляхи їх досягнення теж. Але яка б не була мета, мотивація той самий інструмент, який дає нам енергію для її досягнення. Всі напевно чули, що для досягнення своїх цілей потрібна мотивація, бодібілдинг, як вид спорту - не виняток

Мотивація - бодібілдинг

І сьогодні мова піде про неї - про мотивацію в бодібілдингу. Про те, як виростити в собі мотивацію не просто ходити в тренажерний зал, а й досягати значимих для Вас результатів. Ви дізнаєтеся на що спирається мотивація і отримаєте практичні знання, які правда без застосування так і залишаться словами на екрані комп'ютера. Те, що Ви дізнаєтеся сьогодні стане в нагоді Вам і в інших сферах життя.

З чого починається мотивація

Що таке мотивація? Без філософії і наукових термінів - це бажання. Пекуче відчуття, що не дає спокою, енергія на досягнення Ваших цілей, то що змушує Вас йти до кінця і перемагати.

Немає в житті перешкод перед людиною, що має дійсно велике бажання.

Таким чином все починається з бажання. Бажання можуть народжуватися всередині нас, а можуть бути нав'язані зовнішнім середовищем. Наприклад, багато хто хоче бути багатими, успішними, накачаними тому, що це круто, можна ні в чому собі не відмовляти, мати успіх у протилежної статі і т.д. Мотивація таких людей часто виглядає так: а чи не фігово було б виглядати як Шварценеггер, мати купу грошей, прокидаючись вранці в одному ліжку з міс світу.

Такі бажання не справжні, тому що ніхто не готовий за них лити піт і кров, вони нав'язані зовнішнім середовищем (оточення, ЗМІ, реклама). І таких бажань, і мотивацій за день може виникати безліч.

І таких бажань, і мотивацій за день може виникати безліч

Висновок: Шукайте те, чого дійсно хочете. Цілі повинні бути Ваші, що не нав'язані ні ким. Саме народжені зсередини цілі дають енергію для їх досягнення. Іншими словами, хороша мета добре мотивує.

Як поставити мету, щоб вона заряджала мотивацією

Стає зрозуміло, що чим яскравіше мета, чим більше вона відповідає Вашим внутрішнім цінностям, тим більше бажання і мотивації у Вас виникне її досягати. Тому важливо вміти не тільки ставити свої цілі, але і правильно їх формулювати.

Перше правило - конкретика. Порівняйте дві мети. Перша - «хочу мати накачане, мускулисте тіло». Друга - «хочу жати від грудей 130 кг, присідати зі штангою на плечах 150 кг, і тягнути 200 кг к Детально 29 травня 2015 року».

Перша мета розмита. Результат мети неясний - немає чітких рамок до чого прагнути - саме тому настільки складно відчути досягли Ви мети чи ні - частіше з таким формулюванням цілі не досягаються. Ви недопрацьовуєте на тренуваннях, тому що немає чіткого плану, Топчій з одними і тими ж робочими вагами по кілька місяців і т.д. Таким чином конкретика важлива. Де, як, до якого часу мета буде здійснена.

Друге - позитивне формулювання і особиста відповідальність. У досягненні мети важлива Ваша відповідальність, тому включіть себе в досягнення мети «Я хочу жати від грудей 130 кг, присідати зі штангою на плечах 150 кг, і тягнути 200 кг к Детально 29 травня 2015 року». Ваша мета повинна на 100% залежати від Вас. Тільки Ви і можете її зробити. Приклад правильної мети: «Я хочу талію 76 см, обхват грудей 115 см, відсоток підшкірного жиру 12% к Детально 29 травня 2015 року».

Ще одне доповнення. Не використовуйте заперечення і частки «не» і «ні». Приклад поганих цілей: не хочу бути бідним, хочу перестати бути дріщ, не хочу бути товстим, хочу перестати боятися води. Не хочу, перестати, піти, не бути, відмовитися, боятися - все це заперечення.

Ставте цілі в теперішньому часі. «Я маю талію 76 см, обхват грудей 115 см, відсоток підшкірного жиру 12% к Детально 29 травня 2015 року»

Ось що таке конкретика. Детально розписуючи свої цілі на папері Ви прокручуєте у себе в голові її результат. Така чітка реалістична мета вже буде заряджати Вас.

Візуалізація або мотивуй мене повністю

Щоб зрозуміти наскільки мета важлива, а мотивація сильна використовуйте візуалізацію. Це потужний прийом професійних спортсменів, так і багатьох успішних людей. Візуалізація дозволяє не тільки відчути, прожити момент досягнення мети, але і зрозуміти наскільки досягнута мета Вам підходить, наскільки вона комфортна.

Ви просто закриваєте очі і у всіх деталях уявляєте, як ви досягли своєї місії. Переживіть цей момент усіма почуттями: що чуєте, що бачите, що відчуваєте. Якщо Вам сподобаються ці відчуття - це Ваша мета. Така мета вже сама по себе буде заряджати, а мотивація до її досягнення зашкалювати, Ви вже прямо зараз захочете бігти і щось робити.

Така мета вже сама по себе буде заряджати, а мотивація до її досягнення зашкалювати, Ви вже прямо зараз захочете бігти і щось робити

Налаштувавши свою психіку на результат Ви підлаштовуєте всі інші системи організму. Куди йде мозок, туди йде і тіло. Робіть візуалізацію щодня, щоб зміцнювати своє бажання і мотивацію. Щодня проживайте результат досягнення ваших цілей. Краще робити це перед сном.

Помічники в бодібілдинг мотивації

Одним з помічників в справі досягнення результатів є самопрограмування. Візуалізація в свою чергу є елементом самопрограмування. Ви усвідомлено завантажуєте в свій комп'ютер потрібну програму, так би мовити, налаштовуєте систему на потрібний результат. Одним із прикладів такого самопрограмування є візуалізація взяття ваги перед підходом.

Ви відкидаєте всі негативні думки, підходите до штанги і уявляєте в деталях як вичавлюєте цю вагу. Важливо відчути як важко це було, як змінювався баланс Вашого тіла під навантаженням, яку біль Ви відчували. Розберіть все до дрібниць, відчуйте як Ви взяли вагу. Таким чином Ви налаштуєте психіку на перемогу, а фізіологія підтягнеться.

Таким чином Ви налаштуєте психіку на перемогу, а фізіологія підтягнеться

Інший приклад, який часто використовується спортсменами. Наприклад, на штанзі 120 кг, які ви жодного разу не піднімали, а ось 110 кг Вам вдавалося. Забудьте про 120 кг, і уявіть, що штанга важить 110 кг. Просто всіма клітинками душі повірте в це. Потім беріть і робіть підхід.

Чому це працює? Програмуючи свої мізки на досягнення результату Ви автоматично підлаштовуєте все системи організму, в тому числі і фізичну активність. Головне, щоб мозок повірив. Адже сила скорочення м'яза залежить від потужності сигналу нервового імпульсу, що посилається від мозку до м'яза. З досвідом потужність цього сигналу можна збільшувати.

Як відкинути негатив чи що може перешкодити

Часто перед виконанням важкого підходу в голові витають різні мислевірусом: ти ж ніколи не робив цю вагу, тут занадто багато, ти не зможеш, Васька і той не зміг зробити. Це внутрішній діалог. Потрібно навчитися його вимикати і вселяти собі тільки позитивні думки. Вимкнення потоку думок відбувається в стані легкого трансу.

Багато хто помічав, що в далекій дорозі впадеш в стан залипання, коли дивишся в одну точку. Або, коли фокусуєшся увагу на кількох предметах, при цьому чуєш кілька джерел звуку також впадаєш в легкий транс.

Це явище відбувається, коли перевантажені канали сприйняття (зоровий, звуковий, відчуття). Думок в голові немає, відчувається порожнеча. В такому стані людині можна навіяти що завгодно.

Як це може допомогти нам? Навчіться входити в стан порожнечі, без зайвих думок, коли внутрішній голос і діалог відключені. Чудовим інструментом, що дозволяє абстрагуватися від негативних думок є улюблена музика.

Підходьте до штанги, в навушниках або в колонках грають улюблені треки, Ви звільнені від всіх думок і залипати перед підходом. Ці кілька секунд налаштування дуже важливі. А тепер просто вселите собі, що візьмете цю вагу, Ви на це здатні, Ви сильні.

Розгін психіки

Всі напевно бачили, як налаштовуються професійні спортсмени перед важким і відповідальним підходом. Те, що відбувається в ці 20-30 секунд або навіть кілька хвилин відрізняє переможця від переможеного. Що роблять спортсмени? Вони розганяють свою психіку, прискорюють і загострюють почуття. Пам'ятайте тіло йде туди, куди йде мозок?

Коли Ви розганяєте свою психіку Ваші фізичні якості також почнуть розганяти. Простіше кажучи Ви станете трохи сильніше, могутніше, швидше. Такий стан людина переживає перед змаганнями або перед бійкою. Руки тремтять, кров носиться по тілу, а в грудях щось лоскоче. Цей стан здорової агресії, або так званої спортивної злості. Вам доведеться навчитися викликати в собі цей стан.

Вам доведеться навчитися викликати в собі цей стан

Розігнати психіку допоможуть спогади минулих спортивних успіхів, перемог, можете несамовито розлютитися на штангу, головне викликати в собі спортивну злість для того, щоб «порвати» свою мету. Часто розігнати психіку і налаштуватися на потрібний робочий лад допомагає музика. Саме тому важкий рок частіше грає в тренажерних залах, ніж попса.

Застосовуючи розгонку не йдіть в себе. Не потрібно закривати очі і розслаблятися. Ваші почуття повинні бути загострені до краю, і ви повинні бути по-спортивному злі. Налаштуйтеся на важку роботу, не думайте, що буде легко!

Внесіть ритуали в свій тренувальний процес

Чому це працює? Тому що певний порядок дій налаштовує психіку також, як і розминочні підходи налаштовують м'язовий апарат до серйозних робочим ваг.

Виробіть свої ритуали і дотримуйтесь їх постійно, тільки тоді вони будуть працювати. Приклади ритуалів: промовляння перед підходом будь-яких фраз, три глибокі вдихи-видихи перед сетом, поплескування себе по щоках і т.д.

д

Професійні спортсмени і кращі воїни завжди ставилися з усією серйозністю до налаштування психіки, виконуючи свої ритуали.

висновок

Ваш результат безпосередньо відповідає вашим бажанням і мотивації. Щоб чогось досягти, потрібно це сильно захотіти. Саме тому в цій статті ми так багато говорили про важливість постановки цілей, їх формулюванні, розглянули якими способами можна підвищувати свою мотивацію у бодібілдингу.

Якщо ваша мотивація не буде сильна мети Ви не досягнете.

Мотивація повинна йти зсередини. Саме тому люди, які надивилися мотиваційних роликів і картинок ходять в тренажерний зал максимум близько 3 місяців. Потім мотивація закінчується.

Коротко про те, як бути на хвилі:

  • Майте мета. Вона повинна запалювати. Бути своєї, а не нав'язаної. Накачатися для кого-то не підійде. Займатися ви повинні для себе. Не намагайтеся справити враження.
  • Конкретика мети. Де, як, коли і з ким Ви досягнете своєї мети?
  • Візуалізація досягнення мети
  • Оточення Вас формує. Хочете стати мільйонером спілкуйтеся з мільйонерами. Хочете стати професіоналом спілкуйтеся з професіоналами. Орієнтуйтеся на тих людей, які добилися трохи більшого ніж Ви в спорті.
  • Захистіть себе від негативу.
  • Внесіть свою мету в щоденник тренувань . Мета повинна бути прописана на папері.
  • Нагороджуйте себе за результат. Заохочення працюють.
  • Музика, фільми, ролики і картинки можуть дати порцію мотивації, ентузіазму і натхнення, але найбільшою мотивацією для себе повинні стати Ви самі.
  • Розвивайтеся в своїй області. Чи не застрявайте на одному рівні. Черпайте нові знання постійно, читайте bodytrain.ru .

Схожі записи:

Чому це працює?
Як це може допомогти нам?
Що роблять спортсмени?
Пам'ятайте тіло йде туди, куди йде мозок?
Де, як, коли і з ким Ви досягнете своєї мети?