Полезные материалы

Музика для тренувань: помічник чи ні?

  1. Музика для тренувань дійсно впливає на результати
  2. Якою має бути музика для тренувань у спортзалі
  3. Де скачати музику для фітнесу
  4. Музика для спорту або відмову від неї

У серйозних дисциплінах музика для тренувань майже не використовується. Спортсмени з важкої атлетики, наприклад, тренуються мовчки і без неї. В гімнастичних залах під час тренувань - теж тиша.

зміст

Включають музику тільки фітнессісткі і художні гімнастки. Але їм це потрібно для виступу. Пауерліфтери ставлять щось таке, з ледве помітним текстом, зате великою кількістю гітарних рифів.

А ось фітнес-клуби масово «замовляють» електроніку у тих, хто вміє зводити треки. Деякі тренери, щоб виділитися, ведуть класи з живими ді-джеями. А у йогів популярні різні барабанщики і інші фахівці з народним інструментам. І вся ця феєрія далеко не всім подобається.

Часом музика в клубі настільки дратує, що доводиться глушити її власним фоном. Навушники - не така вже й рідкість в середовищі тренуються людей. І це не тільки для того, щоб не лізли з порадами, проханнями і знайомствами.

Музика для тренувань дійсно впливає на результати

Проводилось кілька досліджень щодо впливу музики на спортивні результати. Найбільшу популярність здобув експеримент Ліверпуля НДУ Спорту, який довів, що сам по собі стиль музики на результат не впливає. Зате її темп і ритм - дуже навіть.

В експерименті брали участь студенти В експерименті брали участь студенти. Вони крутили педалі стаціонарного велотренажера під кілька треків. Кожна композиція програвалася в оригіналі, прискореному і уповільненому темпі. У більшості учасників вчені відзначили збільшення продуктивності під прискорені треки. Звідси був зроблений висновок, що музика допомагає працювати швидше.

Досить давно цей факт визнається і в теорії навчання фітнес-тренерів. У переважній більшості рекомендацій (АСЕ, ACSM) інструкторам групових аеробних програм рекомендується вибирати для своїх тренувань музику з 140-160 ритмічних ударів в хвилину. Такі треки спеціально записуються для занять, і сьогодні їх можна купити майже будь-де, а не тільки на дисках у тих, хто проводить фітнес-конвенції.

Інша справа, висококоордінаціонная робота, що вимагає максимальної потужності. Тут дослідження довели, що мозок людини відволікається на «обробку» музики, і результати в підйомі ваг стають гірше. Ривки, поштовхи, важкі присідання і тяги вимагають гарної зв'язку «мозок-нервова система-м'язи», тому кращих результатів добиваються спортсмени, здатні сконцентруватися на русі, а не відволіктися на музику.

Досить відомий факт - в командах вище рівня коледжу заборонені навушники під час тренування. По крайней мере, це справедливо для Канади і США. Учням дозволяють їх тільки на час тренування на витривалість, що не вимагає роботи на максимальну потужність.

Якою має бути музика для тренувань у спортзалі

Що у нас робить більшість клієнтів фітнес-клубів? Кардіо. Або тренування на витривалість. Ах, ви тут з гантелями стоїте? Скільки разів піднімаєте? Більше 15 для «спалювання жирів»?

Кардіо Кардіо. В цьому випадку - будь-яка музика для тренувань у спортзалі не перешкода. Краще, звичайно, щось досить швидке з чітким акцентованим ритмом.

Тому не зрозуміло, з якого дива в деяких мережах фітнес-клубів звучить неголосний лаунж, доречний, скоріше в кав'ярні або ресторані.

Якщо ви ходите саме в такий клуб з метою схуднути, швидше за все, атмосфера буде вас розхолоджувати, а не бадьорить. Знайдіть музику, що подобається особисто вам, і тренуйтеся з навушниками.

Важливо: Часто в зал купуються найдешевші або самі підходять за кольором до леггинсам навушники. Це може, як не дивно, привести до травми. Бовтаються дроти мають властивість потрапляти в згини тренажерів, або застрягати між грифом штанги і тілом. Чи не поскупилася на навушники з бездротовим зв'язком з вашим смартфоном, і на кейс-тримач, який одягається на руку.

Це найбільш безпечний варіант для любителя фізкультури. А якщо ви піднімаєте серйозно, вчіться робити це без музики. Концентруйтеся на своїх відчуттях, і не шукайте способи відволіктися від них. Так ваші тренування будуть більш ефективними.

Де скачати музику для фітнесу

Зазвичай музика для фітнесу купується на Itunes у вигляді вже зведених в одну послідовність треків. Автори таких міксів вирівнюють темп так, щоб він становив близько 140-160 ударів в хвилину. Зазвичай треки для аеробіки, пілокса, тайбо, і інших подібних дисциплін так і називаються: «Музика для ... стільки-то ударів в хвилину». Новачкам підходить менш «ударна» музика, які продовжують - більш.

Якщо хочете щось безкоштовне для домашніх занять, або, наприклад, музику для зарядки, до ваших послуг майже будь-яка танцювальна радіостанція Якщо хочете щось безкоштовне для домашніх занять, або, наприклад, музику для зарядки, до ваших послуг майже будь-яка танцювальна радіостанція. Їх можна знайти в інтернеті і слухати мікси абсолютно безкоштовно.

Мінус - під це навряд чи вийде розучувати аеробні «зв'язки» на 36 рахунків, але зараз ви навряд чи знаєте, що це взагалі таке. І цього вам зовсім не треба.

Для простих вправ вранці «заради тонусу» цілком достатньо будь-якої бадьорою музики з яскраво вираженим ритмом. Втім, для меломанів питання вибору взагалі не варто - вони можуть займатися під будь-які улюблені композиції.

Популярними є і різні добірки під назвою «музика для бігу». Можна купити щось з диференційованої розминкою (повільніші треки), темпової частиною і «затримкою». Є у продажу і музика для Табата-інтервалів - 20 секунд енергійного і щільного звуку змінюються 10 секундами лаунжу. Деяким такі речі здаються більш зручними, ніж писк таймера. Втім, знаходяться і люди, які стверджують, що їх Табата-музика дратує.

Музика для спорту або відмову від неї

Бувають випадки, коли музика заборонена. Скажімо, на деяких марафонах і напівмарафон не можна використовувати навушники. Організатори заходу абсолютно правомірно вважають, що деякі спортсмени можуть користуватися улюбленими треками як «допінгом», відволікаючим від навантаження. Якщо ви готуєтеся до чогось такого, вчіться бігати під стукіт серця, шум підошов, звук дихання і свист вітру. Інших варіантів у вас немає - без музики результати будуть істотно гірше.

Тренуються для схуднення на кардиотренажерах краще, все ж, скачати собі музику для фітнесу, яка подобається, ніж переглядати улюблені відеоблог. Відео відволікає нас від тренування, і ми інтуїтивно йдемо повільніше. Давно помічено, що особи з Айпад і фільмами на них так і не змінюють своїх масштабів, хоч і займаються на бігових доріжках довгими годинами.

Музика для фітнесу доречна і в силовий зоні, якщо ви займаєтеся в «тонізуючому» режимі, або робите щось на зразок тренувань любителя бодібілдингу. У силових дисциплінах її вид і доречність визначається типом дисципліни і особливостями залу, де займаєтеся. Звичайно, краще запастися своїми треками, якщо з динаміків в клубі мчить якась слізлива балада, і змінюється вона тільки музикою для відпочинку і розслаблення.

Ах, ви тут з гантелями стоїте?
Скільки разів піднімаєте?
Більше 15 для «спалювання жирів»?