Полезные материалы

Необхідні вправи в бодібілдингу

Олексій Вінніков,

Рубрика: культуризм .

У бодібілдингу все вправи розподілені на дві великі групи: базові вправи і ізолюючі У бодібілдингу все вправи розподілені на дві великі групи: базові вправи і ізолюючі.

При виконанні базових працюють більше 2 м'язових груп або м'язів. Виконуючи ізолюючі вправи, задіюють, як правило, один м'яз. Основне призначень ізолюючих вправ - поліпшити форму м'язів. У бодібілдингу дуже велике значення мають базові вправи. Вони дозволяють пропорційно розвиватися цільовим групам м'язів, які беруть участь в русі. Також їх виконання сприяє набору необхідної м'язової маси. Тому початківцям рекомендують починати з виконання базових вправ. Базовими вправами вважають жим лежачи, станову тягу, а також присідання. І, як не дивно, розминку: якщо не розігріти м'язи можна сильно їх травмувати. При виконанні цих вправ, як правило, працюють у вільній вазі.

Головне не тільки правильно підібрати індивідуальний «робочий» вагу, але і дотримувати правильну техніку виконання. Тому перші заняття краще проводити за допомогою інструктора.

Станова тяга - працюють спина, плечі, м'язи сідниць і стегон, біцепси і звичайно, трицепси. Жим штанги - в різних виконаннях працюють різні групи м'язів. Якщо лежачи - в основному працюють груди і руки, якщо до поясу - розвивається спина, передпліччя, якщо стоячи - працюють плечі, поліпшується постава, зміцнюється прес. Присідання - основа для роботи м'язів ніг.

Деякі досвідчені культуристи іноді ігнорують виконання базових вправ, або залишають тільки присідання і віджимання. Це не правильно. Адже вони, тренуючи м'язи, змушують їх працювати злагоджено, гармонійно. А це покращує як їх баланс, так і їх стабільність.

Сильні основні м'язи необхідні і в повсякденному житті. Ми не помічаємо, як їх використовуємо при будь-якому фізичному навантаженні. Ослаблені м'язи приводять до неправильно поставі, болі в попереку, або до травм м'язів.

Базові вправи виконуються повільно. Ними немає необхідності займатися годинами. Для дотримання правильно техніки виконання сконцентруйтеся при виконанні кожного підходу. Кількість повторів треба нарощувати поступово.

Основні правила при виконанні базової програми: до двох вправ на одну м'язову групу; вправа виконується в 4 підходи, в підході до 10 повторень; працюють з максимальною вагою; не забувайте про перервах між вправами до двох хвилин, між підходами близько 60 сек.

Виконувати треба чисто, плавно без ривків. По-перше, це вбереже вас від отримання травм. По-друге, якщо працювати швидко, може розвинутися інерція, яка може поглинути до половини навантаження. І ваша робота піде нанівець.

Олексій Вінніков,

Рубрика: культуризм . Культуризм і фітнес - велика різниця
Що таке професійний бодібілдинг
Базові вправи на біцепс


Поділіться своєю думкою!

Копіювання і передрук матеріалів дозволений при зазначенням посилання на даний сайт © 2010 - 2019 рр.