Полезные материалы

Низкоуглеводная дієта


Низкоуглеводная дієта є однією з кращих систем поступового зниження калорійності харчування, що дозволяє позбавитися від зайвої ваги. Низкоуглеводная дієта заснована на заниженому споживанні складних вуглеводів і повну відмову від простих, оскільки моносахариди дуже швидко засвоюються, стимулюють секрецію інсуліну і, як правило, потрапляють в жирове депо. Оскільки нас цікавить порятунок саме від жирового прошарку, а не від м'язів, кількість споживання білка ми занижувати не будемо. Є і ще одна причина, чому під час схуднення рекомендується їсти саме білкові продукти, полягає вона в тому, що білки довше засвоюються і містять менше калорій, тому їх споживання дозволяє менше відчувати голод. Жиру так само будуть входити в раціон харчування, хоча вони і досить калорійні, але вони необхідні для нормального функціонування внутрішніх органів і запобігання уповільненню обміну речовин.

Рекомендовані матеріали: причини ожиріння ; енерговитрати ; обмін речовин ;

Низьковуглеводну дієту рекомендується поєднувати з заняттями спортом, оскільки умовою схуднення є негативні баланс калорійності. Відповідно, оскільки баланс калорійності з одного боку складається з енерговитрат, а з іншого з надходження калорій з їжею, набагато раціональніше впливати не тільки на калорійність харчування, але і на енерговитрати. Крім того, спорт дозволяє не тільки збільшити витрату калорій, але ще й створити сприятливий гормональний фон для редукції жиру. Саме тому рекомендується поєднувати анаеробний і аеробний тренінг під час «сушки», адже аеробне навантаження стимулює витрату енергії, а анаеробна стимулює вироблення стресових гормонів, внаслідок чого жири легше розщеплюються і, відповідно, організму їх легше утилізувати.

Висновок: низкоуглеводную дієту необхідно застосовувати поступово, щоб у Вас була можливість простимулювати подальшу редукцію жиру при уповільненні метаболізму. Якщо Ви відразу і різко обмежите калорійність харчування, то це буде, по-перше, шкідливо для здоров'я, а, по-друге, менш ефективно в довгостроковій перспективі, оскільки метаболізм сповільниться і жир перестане йти, або Ви все одно схуднете, але дуже швидко наберете зайві кілограми, як тільки повернетеся до нормального харчування. Суть в тому, що будь-який стрес організм намагається компенсувати, а відсутність їжі для організму стрес, тому, коли з'явиться можливість, організм спробує запастися поживними речовинами на випадок, якщо Ви знову потрапите в «важкі умови». Тому не поспішайте, схуднення - це не змагання, це тривалий процес, і чим більше поступово Ви будете входити в низькокалорійну дієту, тим довговічніше буде її результат!

бодібілдинг відео