Полезные материалы

Оксид азоту в бодібілдингу

Оксид азоту, аргінін, амінокислоти, донатори ... Почувши або прочитавши десь ці слова, відразу представляються наукові лабораторії, колби, що булькає хімічний коктейль і який-небудь божевільний професор Швайбенбербрюмгер, наприклад. Але навіть в самому безглуздому припущенні ми ніколи б не пов'язали ці терміни зі спортом, зокрема з бодібілдінгом. А дарма. Адже це сполучні одного ланцюга під назвою «Спортивне харчування».

Адже це сполучні одного ланцюга під назвою «Спортивне харчування»

Що ж таке цей «оксид азоту» і для чого він потрібен спортсмену?

Уточнимо, оксид азоту (NO) - це невидимий, позбавлений смаку газ без запаху. Головні його «обов'язки»:

  • Переносити і збагачувати клітини організму киснем;
  • Розширювати кровоносні судини;
  • Регулювати артеріальний тиск;
  • Прискорювати харчування і зростання м'язової тканини.

В організмі людини NO виробляється самостійно з амінокислоти під назвою аргінін. А аргінін - один з елементів розщепленого протеїну.

Іншими словами: в організм надходить білок, розщеплюється на дрібні частинки - протеїни. Вони, в свою чергу, «розпадаються» на амінокислоти, в тому числі і аргінін. А вже за допомогою аргініну синтезується оксид азоту (NO), про який ми і говоримо.

Отже, одним з головних «постачальників» NO в організм, є аргінін. Вчені ще називають його крутим словом «донатор». Відповідно, чим більше в організм надходить аргініну (донатору), тим більше виробляється оксиду азоту.

Чому ж оксид азоту такий популярний серед важкоатлетів і бодібілдерів? І чому все частіше на баночках спортивного харчування в складі зустрічається NO?

Як вже було сказано, оксид азоту доставляє в клітини кисень, регулює кровотік, в результаті чого прискорюється обмін речовин, в т.ч. синтез білка, що означає інтенсивне зростання м'язових волокон. Іншими словами, оксид азоту - учасник анаболічного процесу в організмі. Більше NO - більше нових клітин і м'язових волокон.

Підвищений вміст оксиду азоту позбавляє від передчасної втоми і знемоги після тренування. Головна причина, втоми і болю в м'язах - молочна кислота, яка затримується в м'язових волокнах. Щоб її «вивести», потрібен кисень. Ось тут-то і необхідний NO. Беручи його під час силових навантажень, спортсмен менше втомлюється, більше тренується і швидше досягає бажаного результату.

NO відмінний енергостимулятором. Він не тільки сприяє генерації нових клітин організму, але ще і підвищує чутливість нервових волокон. А це покращує настрій, підвищує фізичну активність, витривалість. І, що важливо, оксид азоту сприятливо впливає на вироблення гормону тестостерону, який не тільки сприяє збільшенню м'язових волокон, а й підвищує ерекцію.

Однак існує ряд причин, через які в організмі оксид азоту може зменшитися:

  • перевтома в зв'язку з надмірним фізичним навантаженням;
  • нездужання, хвороба;
  • похилий вік;
  • підвищений вміст гормону стресу (кортизолу) у крові.

Щоб підтримувати (або підвищити) рівень NO в організмі, необхідно вживати продукти, комплекси і добавки з підвищеною концентрацією донаторов оксиду азоту.

Спортсмени, візьміть на замітку: аргінін не єдиний донатор NO. Тому вам просто необхідно купити спортивне харчування в Україні . Зверніть увагу на препарати з класу НІТРАТІВ. Зокрема на нітрогліцерин і нитросорбид. Діють вони навіть довше, ніж аргінін, але є одне «АЛЕ». Перш, ніж їх приймати, потрібно дуже уважно вивчити інструкцію по вживанню. Дані препарати можуть викликати малоприємні побічні ефекти, як-то: підвищене серцебиття, знижений тиск, головні болі. Не забувайте про розумних і поміркованих дозах, призначених лікарями і досвідченими бодибилдерами.

Що ж таке цей «оксид азоту» і для чого він потрібен спортсмену?
Чому ж оксид азоту такий популярний серед важкоатлетів і бодібілдерів?
І чому все частіше на баночках спортивного харчування в складі зустрічається NO?