Полезные материалы

Олексій Горішний: «Не існує чарівної таблетки для росту м'язів. Це результат роботи. Важкою і виснажливою »

Олексій, говорять, що твоє захоплення спортом почалося з східних єдиноборств. Чи так це?
Олексій, говорять, що твоє захоплення спортом почалося з східних єдиноборств

Так, я з дитинства займався різними видами спорту. В основному, єдиноборствами. Але зупинив свій вибір на дзюдо і затримався в секції років на 10. Я почав займатися дзюдо з 13 років. Чи не тому, що хотів виділятися серед однолітків. Просто шукав, чим зайняти своє дозвілля. У той час не було ні комп'ютера, ні інтернету. Та й по телевізору нічого путнього не показували, хіба що бойовики з Арнольдом або Сталлоне раз в декілька тижнів. Тому я вирішив присвятити свій вільний час спорту. Думаю, не дарма.

Розкажи про своє спортивне досвіді в рамках дзюдо. На яких змаганнях ти виступав? Чи вдалося тобі досягти будь-яких звань?

Спочатку я виступав на чемпіонатах області, де досить швидко став перемагати. У період з 1999 по 2001 рр. я займав перші місця у вагових категоріях 45 і 50 кг. Програшів майже не було. Потім почалася низка виступів на чемпіонатах України. Тут все складалося не так райдужно, як я очікував: рівень спортсменів був на порядок вище. Та й вимоги до підготовки теж.

Як вийшло, що ти почав займатися бодібілдінгом?

Коли я захоплювався дзюдо, в залі навпроти розміщувався тренажерний зал. За невелику доплату можна було позайматися і там. Власне, цією можливістю я і скористався. Спочатку я не приділяв особливої ​​уваги культуризму, думав, це не для мене. А потім пішов «за компанію» з друзями по секції дзюдо. Тренувався я не для того, щоб домогтися якихось досягнень в бодібілдингу. Просто хотів поліпшити результати в дзюдо.

Які вправи тобі подобалися найбільше?

Я робив жим штанги лежачи і підйоми штанги на біцепс стоячи, виконував підйоми корпусу для преса. Про інших вправах в той час я навіть не знав.

У дитинстві у тебе були проблеми зі здоров'ям. Як відбилися тренування на твоєму самопочутті?

Так, у мене були проблеми з поставою. Медики ставили сколіоз 2-го ступеня. Після того, як пішов в спортзал, я помітив, що став більш витривалим. Напевно, тому, що займався спочатку в тренажерному залі, а потім - в секції дзюдо.

Крім того, покращилося загальне самопочуття. До занять я часто хворів ГРЗ. А після кількох років тренувань батьки, та й я сам, відзначили, що хвороби стали з'являтися набагато рідше. Мабуть, тренування зміцнили мій імунітет.

Багато хлопців через недосвідченість своєї припускаються помилок. Часом фатальні. Тобі вдалося уникнути їх?

Ні, мені не вдалося їх уникнути. Довгий час я займався без тренера і топтався на одному місці. Прогрес був, але невеликий. Напевно, через те, що багато вправи я виконував не зовсім вірно. Та й травма коліна давала про себе знати.

Як вийшло, що ти пошкодив коліно?

Під час тренування з дзюдо суперник впав мені на коліно із зовнішнього боку, як би «на злам». Було нестерпно боляче. На наступну добу після тренування коліно повністю опухло. Кілька днів я взагалі не міг ходити.

Напевно, травма надовго вибила тебе з колії?

Так, з коліном я дійсно намучився. Від занять по дзюдо довелося відмовитися майже на півроку. Правда, вже через тиждень після травми я тренувався в спортзалі. Зараз коліно мене не турбує. Зв'язки і м'язи зміцнилися.

Будучи студентом, ти займався пауерліфтингом. Цей вид спорту не припав тобі до душі?

Був у моєму житті такий епізод. Деякий час я займався пауерліфтингом, але не особливо успішно. Виявилося, що у мене не дуже міцний скелет. Коліно теж не сприяло присіданням з великою вагою. Та й не було тренера, зацікавленого в моєму прогресі.

Розкажи про своє змагальному досвіді на терені бодібілдингу. Як сталося, що з розряду любителів ти перейшов в лігу професіоналів?

У нас в Україні професіоналів як таких немає: весь спорт любительський. Просто є люди, які змагаються, і ті, які займаються для себе. Що стосується мене, то якихось особливих подій, що сприяли початку моєї змагальної кар'єри, не було. Мені просто набридло займатися для себе.

Як пройшло твоє перший виступ? Чи була боязнь сцени?

Боязні не було, так як я прекрасно розумів, що, скоріше за все, займу передостаннє або останнє місце. Так, власне, і вийшло.

Самокритично. Програш мотивував до поліпшення результату?

Так. На Чемпіонаті України в 2007 р я був останнім в категорії «класичний бодібілдинг» до 176 см. У 2008 році на Кубку України з бодібілдингу, що проходив в Кременчуці, зайняв 5 місце у ваговій категорії до 65 кг. Навесні 2009 р я став бронзовим призером Кубка України, але вже з фітнесу, а через півроку - зайняв 4 місце на Чемпіонаті України в Сумах. 2010 рік приніс мені довгоочікувану перемогу на Кубку України, що проходив в Ужгороді.

Після перших виступів з бодібілдингу перейшов в фітнес. Чому?

Подивившись на змагання з бодібілдингу «зсередини», я тверезо оцінив свої шанси і зрозумів, що вони не такі великі, як хотілося б. Тому що у мене немає генетики для бодібілдингу, катастрофічно не вистачає обсягів. А за своїм типом статури я дуже важко набираю м'язову масу. При моєму зрості для успішних виступів у бодібілдингу потрібно мінімум 75 кг сухих м'язів, набрати які мені практично нереально.

У фітнесі все трохи інакше. Тут не потрібно екстремальна м'язова маса, а перевага віддається пропорціям спортсмена і якості м'язів. Звичайно, підготовка тіла схожа на ту, яку використовують культуристи, за винятком деяких нюансів. У фітнесі велике значення має довільна програма, яка повинна включати в себе елементи гімнастики і хореографії. Тому іноді доводиться тренуватися двічі на день. Один раз в тренажерному залі, а другий - в гімнастичному.

Чи була у тебе гімнастична база для занять фітнесом?

Ні, довелося вчитися всьому з самого нуля.

Яких показників тобі вдалося досягти за роки тренувань?

До початку тренувань я важив близько 42 кг. І це при зрості 163 см. На останніх змаганнях мій вага становила 60 кг. У міжсезоння - трохи більше - 64 кг. На момент останніх вимірів обсяг біцепса становив близько 37 см, грудей - 100 см. Обхват талії був близько 67 см.

Взагалі, я вважаю, що конкретні цифри значення не мають, оскільки на змаганнях ніхто не виконує виміри. Все оцінюється візуально. Що стосується силових показників, то я не роблю жим штанги лежачи й станову тягу вже кілька років. І, вже тим більше, на один раз.

Розкажи про свою програму тренувань. За якою схемою ти займаєшся?

Зараз я займаюся по спліт-програмі. Але вона весь час змінюється. Ці зміни залежать від цілей, які ми визначаємо разом з тренером. Мій поточний план зараз такий.

  • День перший: вправи на квадріцепс і біцепс стегна.
  • День другий: з ранку гімнастика, а ввечері - опрацювання дельтовидних м'язів і трицепса.
  • День третій: вправи на біцепс стегна і гомілку.
  • День четвертий: з ранку гімнастика, ввечері - опрацювання грудних м'язів.
  • День п'ятий: виконання вправ на квадріцепс і гомілку.
  • День шостий: гімнастика.
  • День сьомий: вправи на біцепс, опрацювання спини.

Потім цикл повторюється заново. Тренування тривають 40-50 хвилин. Я виконую не більше 3-х вправ на кожну групу м'язів, по 8-10 повторень в 4-х підходах.

Насичена програма. Як ти встигаєш відновлюватися? Чи багато часу йде на відпочинок?

Відновлююся я за рахунок того, що кожен день працюю над різними групами м'язів. Крім того, в моєму розпорядженні знаходиться хороша база, закладена в дитинстві, під час занять дзюдо. А це важливо. Що стосується відпочинку, то я не витрачаю на сон багато часу: сплю по 6-8 годин на день.

Які продукти складають основу твого щоденного раціону?

Їх не багато. Я їм м'ясо, сир, яйця, макарони, картопля, чорний хліб і рибу. З каш - гречку і рис. Якщо на дієті, то багато з перерахованого «викидається». При підготовці до змагань доводиться відмовлятися від усього жирного, смаженого, і, звичайно ж, від солодкого.

Ти приймаєш харчові добавки?

Так, причому, в досить великих кількостях. У моєму харчовому раціоні присутні амінокислоти, як комплексні, так і BCAA, а також глютамин і протеїн. Я займаюся продажем спортивного харчування, тому маю справу з товарами різних фірм. Виділити якогось фаворита, який був би краще за інших, складно. Я віддаю перевагу продукції компаній «Dymatize Nutrition», «Scitec Nutrition», «Ultimate Nutrition», «SkyFit», «Olimp Labs» і «Pro Nutrition».

Напевно, питання, що стосуються фармакології, тобі задають найчастіше. Особливо, починаючі спортсмени.

Ти права, про це запитують постійно. Деякі просять назвати конкретний препарат, який я використовую. Деякі навіть звинувачують мене в тому, що я тренуюся нечесно. Казусів дійсно вистачає. А все тому, що багато людей думають: існує якась чарівна таблетка. Варто її прийняти, і м'язи з'являться самі собою. Ось тільки ніхто не замислюється над тим, що я займаюся щодня. Іноді по 2 рази на добу, якщо є гімнастика. А при підготовці до змагань може бути 10-11 тренувань в тиждень, «плюс» жорстка дієта. Про яку чарівної пілюлі йдеться? Це робота. Важка, виснажлива.

Крім того, у мене зріст / вага середньостатистичної людини, у якого немає екстремальної м'язової маси. Такого рівня можна досягти і без фармакології.

Чи є у тебе спортивний наставник?

Так, у мене є тренер - 4-кратний чемпіон світу з фітнесу серед юніорів Максим Оробець. Під його керівництвом я займаюся вже 4-й рік. Саме після початку роботи з ним мені вдалося зрушити з мертвої точки. І це після кількох років застою. Без допомоги Максима я б нічого не добився. На даний момент він один з кращих. Як в українському, так і в світовому фітнесі. А, як відомо, щоб досягти висот, потрібно тренуватися з кращими.

Зараз я допомагаю в підготовці до змагань сестрі Максима Оксані. Вона займається фітнесом і вже двічі вигравала юніорський Чемпіонат Світу. Звичайно, для мене це велика відповідальність працювати зі спортсменкою такого рівня. Але разом з тим це дає можливість підвищити мою тренерську кваліфікацію.

Наскільки мені відомо, ти працюєш тренером у фітнес-центрі. Як тобі вдалося влаштуватися на цю посаду?

Думаю, на моє працевлаштування вплинуло вищу освіту: у 2005 році я закінчив Черкаський Національний Університет ім. Богдана Хмельницького. Зрозуміло, власний тренувальний досвід і участь в змаганнях не пройшли даром.

Відразу після закінчення університету я працював у школі вчителем, але швидко зрозумів, що там немає ніяких перспектив, і це не для мене. А не так давно в Черкасах був побудований фітнес-центр «Днiпро Плаза GYM» з найбільшим тренажерним залом у всьому місті. Якраз туди мене і запросили працювати тренером.

Чи є у тебе якесь хобі? Крім спорту, зрозуміло.

Я захоплююся розробкою і просуванням web-ресурсів. Уже кілька років веду свій сайт про бодібілдинг і фітнес ( www.fitneslife.ru ).

ru   )

Що входить в твої плани на майбутнє?

У 2009 році я мріяв про те, щоб зняти фільм, присвячений моїй підготовці до Кубку України з бодібілдингу та фітнесу. Мрії здійснилися: сьогодні будь-хто може придбати DVD-диск з документальним відео.

Сподіваюся, в нинішньому році моїм планам судилося збутися. В найближчому майбутньому я маю намір виступити на Чемпіонаті України, який відбудеться у Вінниці в кінці жовтня. Ну, а в листопаді я хочу випробувати свої сили на міжнародних змаганнях - на Кубку Світу з фітнесу.

Що ти можеш порадити хлопцям, які тільки починають займатися?

Хлопці, не намагайтеся винайти колесо заново. Його вже винайшли задовго до нас. І не займайтеся самостійно, хоча б на самому початку. Потрібно пару місяців попрацювати з тренером, який поставить правильну техніку виконання вправ. Це дозволить уникнути травм і поліпшити результати. Упевнений: ви відчуєте різницю вже після декількох персональних занять з грамотним тренером.

З Олексієм Горішним розмовляла журналіст порталу «Твій тренінг» - Лебединська Світлана.

© Твій Тренінг (www.tvoytrening.ru)

ru)

Матеріали даної статті охороняються законом про захист авторських прав. Копіювання без вказівки посилання на першоджерело та повідомлення учасника ЗАБОРОНЕНО!

Чи так це?
На яких змаганнях ти виступав?
Чи вдалося тобі досягти будь-яких звань?
Як вийшло, що ти почав займатися бодібілдінгом?
Які вправи тобі подобалися найбільше?
Як відбилися тренування на твоєму самопочутті?
Тобі вдалося уникнути їх?
Як вийшло, що ти пошкодив коліно?
Напевно, травма надовго вибила тебе з колії?
Цей вид спорту не припав тобі до душі?