Полезные материалы

Омега -3 жирні кислоти для спортсменів. Правила вибору добавки.

  1. Омега-3
  2. Омега-6
  3. Користь ЕПК і ДГК для організму
  4. З чого роблять риб'ячий жир, і як вибрати правильний для максимальної користі.
  5. Як же правильно вибрати риб'ячий жир.
  6. як приймати

Давайте поговоримо про те, чому риб'ячий жир радять практично всім в якості харчової добавки. Чим же він корисний для людини і спортсменів зокрема. Як же правильно вибрати підходящий і правильний риб'ячий жир з широкого асортименту. Що таке омега-3 жирні кислоти.

Коли існувало СРСР, багато хто пригадає що риб'ячий жир був рекомендований всім як харчова добавка. Його давали дітям в дитячих садах і школах. Кожна мама вдома мала бульбашка не завжди приємно пахне рідини, яку неодмінно треба було дати дитині перед прийомом їжі.

Риб'ячий жир це рідка речовина прозорого кольору, з специфічним смаком і кольором, не завжди приємним. Риб'ячий жир містить Омега -3 і Омега -6 ненасичені жирні кислоти, жиророзчинні вітаміни А, D, E, K, мікро і макро елементи, ретинол і кальциферол. Нас насамперед цікавлять перші два компоненти.

Омега-3 і Омега-6 це незамінні жирні кислоти, які наш організм не в змозі синтезувати, і повинен отримувати кожен день в певних кількостях. Без них організм просто не може існувати.

Омега-3

ліноленова кислота

Ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) -EPA

Докозагексаєнова кислота (ДГК) - DHA

Омега-6

лінолева кислота

арахідонова кислота

Наш організм все таки може синтезувати ЕПК і ДГК з ліноленової кислоти. Ви можете подумати, що варто вживати линоленовую кислоту і всі проблеми вирішені, але рівень трансформації дуже малий у жінок і практично мінімальний у чоловіків. Тому варто приймати все три, для підтримки організму здоровим.

Омега-6 жирні кислоти представляють більш низьку біологічну цінність для нас, так як їх можна отримати вживаючи рослинні масла. А ось з Омега-3 тільки з морської риби. Це одна з проблем для вегетаріанців, але є варіанти вживання морських водоростей, хоча при їх обробці основна частина корисних речей втрачається. Міф що замінити риб'ячий жир можна приймаючи лляне масло помилковий, а от поєднувати прийом можна.

Сіра речовина нашого мозку містить близько 3% ДГК і ЕПК, що делает ці кислоти дуже важливими для організму. Вагітним і годуючим жінкам просто необхідно приймати риб'ячий жир для правильного розвитку дитини.

Користь ЕПК і ДГК для організму

Допомагає боротися з депресіями і перепорушенням, служить відмінною профілактикою серцево-судинних захворювань, допомагає виробляти серотонін, зменшує рівень холестерину в крові. Беруть участь в метаболізмі і допомагають боротися з токсинами, стабілізують артеріальний тиск. Для спортсменів же корисні для профілактики розтягнень сухожиль при більший силових навантаженнях.

Риб'ячий жир знижує рівень кортизолу, а як ми знаємо, саме він розщеплює м'язову тканину, і висока його концентрація посилює загальний катаболізм. Недавні дослідження показали, що, приймаючи протягом 8 тижнів щодня по 4 г концентрату риб'ячого жиру, що забезпечує денну дозу 1,86 г ЕПК (ейкозапентаєнової кислоти) і 1.5 г ДГК (докозагексаєнової кислоти), можна значно збільшити анаболическую реакцію синтезу м'язового білка. А значить прискорити нарощування наших м'язів.

ЕПК допомагає організму відновитися при прийомі стимуляторів, а саме кофеїну і різних видів предтреніровочних комплексів , Які стали дуже популярні в спорті, але добряче зношують центральну нервову систему. При систематичному вживанні ДГК спортсменами знижується відкладення і збільшується жиро спалювання від 15 до 17%.

З чого роблять риб'ячий жир, і як вибрати правильний для максимальної користі.

Ще в далекому 1970 році в СРСР заборонили риб'ячий жир як комплексну добавку для використання в профілактичних цілях, і він став лікарським засобом. А тому, що риб'ячий жир в основному витоплює з покидьків виробництва рибних консервів. Як відомо нутрощі риби, а особливо печінку, накопичують не тільки корисні, а й шкідливі речовини-канцерогени і солі важких металів.

Як же правильно вибрати риб'ячий жир.

Почнемо з того що риб'ячий жир виготовлений з печінки, не бажаний, ми це розглянули вище. Тому уважно читайте склад на упаковці, виробник вказує з чого зроблений риб'ячий жир. Але є і підступ, продукт з назвою «Риб'ячий Жир» виготовляється переважно з печінки тріски, а «Рибний Жир» відповідно з філе різних сортів риби.

Але є і підступ, продукт з назвою «Риб'ячий Жир» виготовляється переважно з печінки тріски, а «Рибний Жир» відповідно з філе різних сортів риби

Зарубіжні виробники маркують продукт виготовлений з печінки риби - Cod liver Oil, а з філе - Fish Oil.

Зарубіжні виробники маркують продукт виготовлений з печінки риби - Cod liver Oil, а з філе - Fish Oil

Випускається риб'ячий жир в капсулах і рідкому вигляді. Кожному вирішувати що для нього підходити краще. Але варто пам'ятати що рідку форму складно зберігати, і смак її не особливо приємний. Купуючи рідку форму варто віддати перевагу рафінованому рибному жиру, ступінь очищення в нього краще.

як приймати

Цю добавку можна приймати абсолютно всім. Помірний і оптимальний прийом це - 1 2 г риб'ячого жиру разом з їжею 2- 3 десь у день. Безліч джерел вказують інформацію про те, що не можна приймати риб'ячий жир тривалий час. Прийом повинен проходити курсами. Приблизно 3 курси на рік по 1-2 місяці.

Для зміцнення здоров'я і нормалізації рівня холестерину досить приймати 1-1,5 г Омега-3 в суткі.Прі заняттях бодібілдінгом для збільшення м'язової маси потрібні дози 2-3 г щодня. При зниженні маси тіла приймайте по 3-4 г Омега-3.