Полезные материалы

Основні відмінності жіночих тренувань від чоловічих

Жіноче тіло є біологічним організмом чутливого переплетення психіки і фізики. З огляду на суто фізіологічних відмінностей жіночого тіла від чоловічого, можна з упевненістю стверджувати, що в світ спорту, для жінок окремий вхід. Двері в ньому гостинно відкриті і готові зустріти кожну представницю жіночої статі, з будь-яким рівнем фізичної підготовки, оскільки заняття будь-яким видом спорту - це, перш за все, внесок у власне тіло і здоров'я. Тільки, для початку, слід розібратися в особливостях тренувань для жінок, як силових - в тренажерному залі, так і рухомих - з кардионагрузками.

Тільки, для початку, слід розібратися в особливостях тренувань для жінок, як силових - в тренажерному залі, так і рухомих - з кардионагрузками

В першу чергу, кілька слів про анатомічні індивідуальні особливості жінки.

Як правило, всі обсяги жіночого тіла менше чоловічих, за винятком стегон. Знову-таки порівнюючи жіноче і чоловіче тіло, можна сказати, що кістки жіночого скелета коротше, тонше, більш пористі і з огляду на це більш схильні до ламкості. Таким чином, твердження, що жінка істота крихке і ніжне, має своє наукове обґрунтування. Але, в той же час, жіночий організм дуже витривалий, наприклад, гнучкість суглобів в жіночому тілі набагато вище, і це відзначається вже з раннього дитинства. Така особливість подарувала дівчатам можливість розкривати красу свого тіла і удосконалювати здібності в художній гімнастиці, де пластика і витривалість грають ключову роль. Порівнюючи м'язові обсяги, звичайно ж, чоловіки лідирують, але на то вони і сильна половина людства. А ось сідничні м'язи - це гідність жінки і, якщо над ними працювати, докладаючи регулярні зусилля, жінці буде, чим пишатися.

Силові тренування, спрямовані на вдосконалення та побудова тіла, дуже необхідні жінці. І, чим раніше ви прийдете до цієї необхідності, тим легше буде досягти результатів. А ось на питання щодо того, як їх зберегти, відповідь одна - регулярні тренування. Було відзначено, що структура жіночих м'язових волокон така, що при відсутності силових навантажень м'язи дуже швидко повертаються до свого попереднього малорозвинених стан, а при неправильному харчуванні ще й покривається жировою тканиною швидше звичайного. Нерідко, ви могли спостерігати спортсменок, які пішли з великого спорту і дозволили собі трохи розслабитися, а фігура постраждала значно. У чоловіків результат зберігається набагато довше.

Принциповий підхід до силових тренувань у жінок і чоловіків однаковий.

Не варто боятися загальних комплексів, які застосовуються в системі бодібілдингу. Ні, дівчина не стане схожим на грубого качка, якщо буде виконувати ті ж вправи, що і чоловік. Просто фізіологія тіла не дозволить. Однак, кожен приходить в тренажерний зал, переслідуючи свої цілі. У більшості випадків, жінки хочуть скинути вагу і привести себе в форму. Помилково вважати, що навантажень на біговій доріжці або будь-якому іншому кардиотренажере буде досить. Такий принцип буде не настільки ефективним, якщо не ввести додатковий комплекс силового навантаження з вагою. При такому вдалому поєднанні, жиросжигание буде максимальним, але не варто упускати такого важливого моменту, як дотримання дієти. На жаль, багато жінок, які відвідують тренажерний зал, використовують даний факт як виправдання чергового з'їдене шматочку «швидких вуглеводів» (хлібобулочні вироби, тістечка, торти і т.д.). При недотриманні збалансованої дієти, можна забути про прогресуючих результатах тренувань. Відмінною особливістю жіночого силового тренінгу є не робота з вагою як така, а групи м'язів, на які спрямовані зусилля. Особлива увага приділяється м'язам преса, для плоского і підтягнутого животика, а також сідничних м'язів і м'язів ніг. Але тіло повинно бути розвинене гармонійно, тому тренувальний комплекс повинен включати вправи на всі основні групи м'язів: ноги, прес, спина, плечі.

Виключно жіночої особливістю є щомісячні, так звані «критичні» дні. У той час як чоловік не має обмежень в заняттях спортом, жінка стикається з питанням, а чи можна в менструальний період навантажувати свій організм фізично. Відповідь випливає з кількох чинників. В першу чергу, індивідуальне самопочуття в період менструації: якщо такі дні супроводжуються болями і слабкістю, то краще утриматися від додаткового перевтоми, викликаної тренуванням. Якщо самопочуття дозволяє не упускати можливості позайматися, зупиніть свій вибір на комплексах розтяжки або йоги. Під час крововтрати, яка відбувається під час менструації, організм також втрачає гемоглобін. Насичення клітин киснем знижується, а це небажаний фактор для тривалих і інтенсивних навантажень; не рекомендується також виконувати вправи на м'язи преса.

Матеріал підготовлений Іриною Нілов, волонтером загальноосвітнього проекту Expertoza