Полезные материалы

Пампинг - прогресивна накачування м'язів.

Пампинг - це фізіологічний стан, в якому м'яз максимально наповнена кров'ю, внаслідок виконання силових фізичних вправ з багаторазовим повторенням Пампинг - це фізіологічний стан, в якому м'яз максимально наповнена кров'ю, внаслідок виконання силових фізичних вправ з багаторазовим повторенням. У бодібілдингу «пампингом» прийнято називати ряд тренувальних прийомів, завдяки яким створюється відчуття накачування і розпирання м'язи в обсязі.

Суть пампинга полягає у виконанні великої кількості повторень в сеті, з відносно невеликою вагою і коротким періодом відпочинку між сетами. Виконання вправи для накачування, в чомусь схоже на дію насоса, тому принцип так і називається - пампінг (pump - накачувати). В результаті в м'яз надходить більше крові, ніж перевантажені вени встигають "відкачувати".

Хтось стверджує, що для пампинга необхідно виконати від 12 до 15 повторень в підході, інші кажуть, що більше 20. Якщо Ви відчули у закінчення підходу як м'язи наповнилися кров'ю і почали розпирати, значить Ваш пампінг відбувся.

Способів для ефективного пампинга існує досить багато. У категорії « спеціальні тренувальні прийоми », Описано багато прийомів, які ідеально підходять для пампинга.

Однозначного висновку про ефективність пампинга в бодібілдингу на сьогодні немає, так як існують переконливі доводи за і проти пампинга, ми наведемо основні з них:

ЗА пампинг

  • Накачування відбувається завдяки поліпшенню проникності клітинних мембран в тренованих м'язах, і підвищеного надходженню цукру і води. Разом з водою в м'яз надходить підвищена кількість кисню, інших поживних речовин і швидше виводиться молочна кислота.
  • М'язові волокна адаптуються до навантаження, тому краще і швидше відновлюються.
  • Кров розтягує тканини, і це сприяє поліпшенню гіпертрофії (зростання м'язів). Пампинг як ніщо інше сприяє венозної і капілярної гіпертрофії.
  • Пампинг сприяє збільшенню викиду тестостерону (основного анаболічного гормону).
  • Практично всі професійні бодібілдери агітують на користь і незрівнянну ефективність пампинга.
  • Подивися в дзеркало, коли ти на Пампинг, твої м'язи набрякли і збільшилися до неймовірних (для тебе) розмірів. Це радує око, дуже мотивує і надає ентузіазм.

ПРОТИ пампинг

  • Основний обсяг м'язам надають білі м'язові волокна (спринтери), збільшуються ці волокна завдяки виконанню вправ з великою вагою. Пампинг ж, в мінімальному ступені викликає суперкомпенсацію білих волокон «силових», і переважно доводить до відмови червоні волокна «марафонці».
  • Пампинг слабо сприяє розвитку фізичної сили, в порівнянні зі стандартним «силовим» принципом тренувань. А без зростання сили, призупиниться і зростання маси.
  • У той час як професійні бодібілдери звеличують пампінг до рівня мало не самого основного прийому бодібілдингу, дуже багато фізіологів і медики заперечують ефективність пампинга для росту м'язів. Тут у нас теорія протиставляється практиці. І фахівці пояснюють цей феномен тим, що м'язи професійних бодібілдерів істотно відрізняються від м'язів простих смертних аматорів. До того ж бодібілдери мають суттєво підвищений больовий поріг. Під час виконання вправи бодібілдери несвідомо переправляють левову частку крові на користь робочого м'яза. До того ж, вони вже мають розвинені білі волокна, які практично наблизилися до фізіологічного максимуму свого обсягу, і пампінг розкриває потенціал менш затребуваних червоних волокон до збільшення в обсягах. В силу цього у профі "пампінг" виходить на всі сто, і накачування приносить відповідний результат!

ВИСНОВКИ. На жаль, я не візьму на себе відповідальність за все однією статтею поставити крапку в десятирічних протистояннях любителів і критиків пампинга. Розповім про свій особистий досвід і поділюся суб'єктивною думкою. Я не вірю в «божественне всемогутність» пампинга, і навряд чи коли-небудь повністю відмовлюся від силового характеру тренувань з великими вагами, проте багато вагомі переваги пампинга очевидні, і пампінг дійсно дає результат для зростання м'язової маси, особливо це стосується м'язів ніг. Тому я періодично виділяю один повний цикл зі своєї тренувальної програми і тренуюся в «режимі пампинга». Потім знову повертаюся до підкорення великих ваг. Але якщо Вас моторошно пре від пампинга, пускайте в усі тяжкі і насолоджуйтеся дивовижними відчуттями від тренувань в такому режимі.

Основний добавкою для пампинга загальновизнано є аргінін . Л-аргінін перетворюється в Оксид Азоту (NO), який розширює судини, покращує кровоображеніє і викликає пампінг.

Так само посилення пампинга сприяє креатин , Він діє як осмотичний речовина, вступаючи в клітку, креатин затримує в м'язах воду.