Полезные материалы

пауерліфтинг

  1. основи пауерліфтингу
  2. Коротка історія пауерліфтингу
  3. Федерації пауерліфтингу
  4. Користь і шкода пауерліфтингу
  5. Пауерліфтинг для кожного
  6. Пауерліфтинг для початківців
  7. Інвентар та екіпірування для пауерліфтингу
  8. Система тренувань з пауерліфтингу
  9. Харчування і пауерліфтинг

Класичний пауерліфтинг - це важкий вид спорту, що вимагає повної самовіддачі, правильної дієти, виснажливих тренувань, розвитку витривалості і сили, готовності до серйозних травм. Для підняття великих ваг необхідно розвивати дельтовидні м'язи , ноги , руки , груди і спину , А це означає, що в пауерліфтингу шлях від новачка до майстра включає безліч різноманітних вправ поряд з трьома обов'язковими: становою тягою , присіданням зі штангою і жимом штанги в горизонтальному положенні.

основи пауерліфтингу

Світ пауерліфтингу обертається навколо трьох вправ, комплекс яких бодібілдери називають «базою» Світ пауерліфтингу обертається навколо трьох вправ, комплекс яких бодібілдери називають «базою». це станова тяга , Присідання зі штангою на спині і жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві. Заняття пауерліфтингом на увазі не просто виконання цих вправ, а підняття максимально важкого для спортсмена ваги з урахуванням всіх технічних вимог. Термін «пауерліфтинг» має західне походження і означає: power - сила і lift - піднімати.

Пауерліфтинг - це силове триборство, так як даний вид спорту заснований на 3-х конкретних вправах, що вимагають сили і витривалості різних м'язів і суглобів. У бодібілдингу цей комплекс зазвичай використовують для розвитку сили і нарощування маси . Однак такий вид спорту, як пауерліфтинг наполягає виключно на максимальному розвитку силових показників і тут не важливо, наскільки рельєфно і вражаюче виглядає змагається.

Вікові та вагові категорії в пауерліфтингу розрізняються, так як в різних організаціях свої правила і статут. У більшості з них починати займатися і виступати на змаганнях можна з 14-ти років. Чоловічі вікові категорії:

  • Юнаки (14-18 років);
  • Юніори (19-23 роки);
  • Відкрита категорія (24-39 років);
  • Ветерани 1-я гр. (40-49 років);
  • Ветерани 2-я гр. (50-59 років);
  • Ветерани 3-тя гр. (60-69 років);
  • Ветерани 4-я гр. (70 років і більше).

Жіночі вікові категорії:

  • Юнаки (14-18лет);
  • Юніори (19-23 років);
  • Відкрита категорія (24-39 років);
  • Ветерани 1-я гр. (40-49 років);
  • Ветерани 2-я гр. (50-59 років);
  • Ветерани 3-тя гр. (60 років і більше).

За правилами пауерліфтингу чоловіча категорія «Ветерани 4-я гр.» І жіноча «Ветерани 3-тя гр.» Змагаються без підрозділу на вагові групи. Вагові категорії варіюються в залежності від вікових і статевих груп. На змаганнях порівнюється загальний максимально взятий вага серед спортсменів однієї категорії. Якщо показники однакові, то перемагає учасник з меншою масою тіла.

Тренування з пауерліфтингу спрямовані на те, щоб спортсмен зміг подолати опір максимального ваги на змаганнях, тому він виконує один або два повторення вправи з навантаженої до межі штангою. Паузи між підходами можуть доходити до 10-ти хвилин, так як організму потрібно відпочити перед наступним підйомом тяжкості.

Професійний пауерліфтинг має на увазі точну техніку виконання вправ. Станова тяга може виконуватися в 2-х варіантах: класична (ноги стоять вузько) і «сумо» (ноги розставлені широко). Перший підходить важковаговиків, а другий - легковаговиків, хоча бувають і винятки. При взятті штанги з помосту спина повинна бути майже прямий, а ноги зігнуті. Вони поступово повинні розгинатися (навантаження не можна переносити на спину). Фінальне становище: плечі назад, ноги прямі, штанга НЕ підпирається стегнами. Неправильна техніка в пауерліфтингу призводить до дискваліфікації.

Присідання в пауерліфтингу повинні бути глибокими, тобто верхня поверхня стегон в приседе знаходиться нижче рівня колінних суглобів. Встати необхідно з першої спроби, не відриваючи ступні від підлоги і не порушуючи положення штанги за плечима. Жим штанги лежачи передбачає повне зіткнення голови, плечей, спини і сідниць з лавою, ступні не повинні відриватися від підлоги. Штангу потрібно рівномірно опустити до грудей, витримати її там і після також рівномірно підняти, повністю випрямивши ліктьові суглоби рук.

У пауерліфтингу жим лежачи може виконуватися двома різними хватами - це залежить від організації, яка проводить змагання. Великі пальці можуть перебувати «в замку» навколо грифа - це безпечний хват, що запобігає травмуванню. Мавпячий хват - це коли всі пальці кисті огинають гриф з одного боку - він заборонений в деяких організаціях пауерліфтингу, так як дуже небезпечний.

Коротка історія пауерліфтингу

Цей вид спорту почав формуватися в середині ХХ століття на Заході, де стандартні вправи зі штангою ставали дедалі популярнішими серед важкоатлетів, які прагнуть поліпшити свої силові показники Цей вид спорту почав формуватися в середині ХХ століття на Заході, де стандартні вправи зі штангою ставали дедалі популярнішими серед важкоатлетів, які прагнуть поліпшити свої силові показники. До середини 60-х років почали приводитися перші змагання з пауерліфтингу з певними правилами. У 1972 р заснували IPF - Міжнародну Федерацію пауерліфтингу, а через рік провели перший чемпіонат світового масштабу. Жінки почали брати участь в змаганнях через 7 років - в 1980 р WPC - Світовий Конґрес пауерліфтингу був заснований в 1986 р, а пізніше стали з'являтися і інші міжнародні організації, пов'язані з пауерліфтингом.

У 1963 р пауерліфтинг був включений в Параолімпійські ігри як «важка атлетика», а в 1992 р був внесений в програму під власною назвою. На чемпіонат світу з пауерліфтингу з'їжджаються спортсмени 115-ти країн, серед яких і учасники з пострадянських держав, хоча в СРСР даний вид спорту довго не визнавали, доповнюючи його різними вправами і називаючи «атлетичною гімнастикою». Було важливо, щоб крім сили у спортсмена в даному виді спорту було красива статура.

В СРСР тільки в 70-х роках почали розроблятися положення пауерліфтингу та проводитися перші аматорські змагання, а в 80-х - офіційні. Визнаним видом спорту в СРСР важка атлетика стала 1987 році, а в 1990 її розділили на бодібілдинг і пауерліфтинг, різниця між якими була визнана. У цьому ж році була утворена Федерація пауерліфтингу СРСР, що стала членом IPF.

Федерації пауерліфтингу

IPF - Міжнародна Федерація пауерліфтингу - найперша організація, пов'язана з даним видом спорту. IPF - член Асоціації всесвітніх ігор, а також Генеральної асамблеї міжнародних спортивних організацій. В її складі понад 100 країн. WPC - Світовий Конґрес пауерліфтингу - був заснований через кілька років після IPF і є такою ж авторитетною організацією. У WPC записано понад 30 країн. Правила проведення змагань і регламент в цих організаціях дещо відрізняються. В основному це:

  • У IPF є допінг-контроль;
  • У WPC дозволяється використовувати Моноліфт;
  • У IPF заборонена багатошарова екіпірування;
  • У WPC набагато раніше з'явився безекіпіровочний дивізіон;
  • У IPF використовуються спеціальні грифи для вправ.

Сьогодні в світі налічується більше 2-х десятків федерацій пауерліфтингу, кожна з яких має свій регламент, який не відповідає вимогам, що пред'являються учасникам Олімпійських Ігор. Саме тому пауерліфтинг ще не включено до його програми, але він частина Світових Ігор.

Користь і шкода пауерліфтингу

Фізична підготовка в пауерліфтингу має величезне значення, так як підйом великих ваг пов'язаний з ризиком отримання небезпечних травм. Слабо розвинені м'язи, неукріплені зв'язки і суглоби уразливі при заняттях силовими видами спорту, тому щоб уникнути серйозних неприємностей зі здоров'ям краще не займатися троеборьем без спеціальної підготовчої програми і повноцінного харчування .

Користь пауерліфтингу:

  • Підвищення витривалості;
  • Значне поліпшення силових показників;
  • Зміцнення м'язів, кісток і сухожиль;
  • Зміцнення серцево-судинної системи;
  • Поліпшення стану нервової системи, нормалізація сну і апетиту;
  • Позитивний вплив на гормональну систему;
  • Відмінна фізична форма і фігура;
  • Підвищення імунітету.

Позитивний вплив пауерліфтингу на людський організм відбувається тільки, якщо програма тренувань складена з урахуванням індивідуальних особливостей людини, тобто віку, статі, стану здоров'я. Тренер з пауерліфтингу зобов'язаний попередити початківця спортсмена про небезпеки силових видів спорту, а також грамотно його підготувати до роботи з великими вагами.

Чим пауерліфтинг шкідливий при неправильних тренуваннях:

  • Проблемами з серцево-судинною системою;
  • Серйозними травмами зв'язок, м'язів, сухожиль і суглобів;
  • Міжхребцевими грижами, зміщенням дисків.

Безумовно, різні версії пауерліфтингу шкідливі в підлітковому віці, так як в цей період людський скелет швидко зростає, і надмірні навантаження можуть спровокувати неправильне розвиток хребетного стовпа і незворотні відхилення в цьому процесі. Велике навантаження на зростаючі тканини, що є ще хрящовими, однозначно не принесе користі, а можливі травми можуть і не допустити повного відновлення здоров'я.

Пауерліфтинг для кожного

Пауерліфтинг для дівчини - це можливість не просто схуднути, а й значно підтягнути свої м'язи, разюче змінити свою фігуру в кращу сторону, стати сильніше, впевненіше в собі Пауерліфтинг для дівчини - це можливість не просто схуднути, а й значно підтягнути свої м'язи, разюче змінити свою фігуру в кращу сторону, стати сильніше, впевненіше в собі. Однак більшість жінок впевнені, що заняття силовими видами спорту приведуть до необоротного нарощування м'язової маси і зроблять їх чоловікоподібними. Це міф! Жіночий організм не схильний до бурхливого розвитку мускулатури - у ньому мало тестостерону. При цьому він старанно зберігає жирову тканину , Щоб зберегти плід на випадок недостатнього харчування матері в період вагітності.

Вправи для пауерліфтингу націлені на опрацювання м'язів з метою поліпшення їх силових показників, а нарощування маси не є обов'язковим. Жінка не обросте сталевими м'язами, якщо не буде поглинати тонни білка і вживати гормональні препарати. Силові тренування в сукупності з правильним харчуванням дозволять їй:

  • Прискорити обмін речовин , Тобто отримувати максимальну користь від вживаних продуктів, очистити свій організм і шкіру;
  • підтягнути фігуру . З'явиться видимий м'язовий рельєф, який робить жіноча справа ще більш сексуальним і бажаним в очах чоловіків;
  • Збільшити силу, що дозволить набагато простіше справлятися з домашніми справами, наприклад, без труднощів пересунути диван (поки чоловік не бачить!) Та ін .;
  • Отримати можливість радувати себе різними смаколиками час від часу, так як жіночий пауерліфтинг має на увазі витрату більшої кількості калорій, ніж поглинається, що і дозволяє іноді трохи розширити свій раціон.

Як бачите, пауерліфтинг для жінки - це просто: правильно складена дієта і заняття. Однак все трохи складніше для чоловіків, охочих набрати м'язову масу. Чим відрізняються пауерліфтинг і бодібілдинг? Тим, що перший передбачає сильні, але не обов'язково великі м'язи, а другий - велике і рельєфне тіло, але не завжди максимально сильне і витривале. Однак, якщо поєднати ці два види спорту, то вийде класний результат:

  • Нарощування м'язових волокон передбачає збільшення кількості скорочувальних елементів, які можна задіяти при піднятті великих ваг;
  • Система пауерліфтингу з базовими вправами дає величезне навантаження на м'язи, що призводить до їх зростання, чого і жадає бодібілдер.

Додати до цього правильне харчування і харчові добавки - вийде безліч енергії, зростання м'язових тканин і силових показників. Однак потрібно все ж правильно займатися пауерліфтингом на масу, так як неправильна програма призведе до того, що і м'язи особливо не збільшаться, і сили не додасться.

Спочатку потрібно робити упор на базові силові тренування в пауерліфтингу - це дозволить дійти до великих ваг. Після цього потрібно робити проміжні заняття з допоміжними вправами, де буде здійснюватися якісна проробка м'язів з великою кількістю повторів. Весь цей час, зрозуміло, потрібно ретельно стежити за харчуванням і при бажанні доповнювати його протеїном або іншими добавками.

Пауерліфтинг для початківців

Пауерліфтинг для новачків повинен починатися з базових тренувань, спрямованих на розвиток своїх м'язів, їх підготовку до серйозних і регулярних навантажень. Цей період повинен тривати не менше 3-х місяців, щоб ви самі зрозуміли, у що вплуталися і як вам буде далі - чи варто продовжувати цю гонку за силою Атланта і славою Зевса.

Спочатку ваші тренування повинні бути не 3-х базових вправ включати і багато інших з великою кількістю повторів, щоб опрацьовувати кожен м'яз тіла, інакше згодом ваша «ахіллесова п'ята» зірве вам змагальне виступ. Методика в пауерліфтингу будується на техніці виконання кожної вправи - її потрібно чітко дотримуватися при роботі з будь-якими вагами, тому на самому початку занять тренінг повинен грунтуватися на усуненні помилок при виконанні «бази» і не тільки. Саме це прискорить ваші позитивні результати і зменшить ризик отримання травм.

Трохи обмовимося про харчування. Не прагніть підганяти свій раціон під вагу - він повинен збільшуватися. Якщо ви хочете залишатися в одній ваговій категорії, то світовий чемпіонат з пауерліфтингу вам не світить, так як ви дуже швидко станете не цікаві самі собі. Різноманітне харчування і спортивні добавки допоможуть не просто збільшувати масу, але і дадуть ту енергію і силу, які дозволять подолати опір ще більших ваг. Ні в якому разі не нехтуйте якісними продуктами - допомагайте своєму організму справлятися з навантаженням.

Години за пів до тренування з'їжте трохи складних вуглеводів, відразу після неї випийте Гейнер з амінокислотами, а через годину щільно і збалансовано поїжте. Не забувайте дотримуватися режиму дня: спати мінімум 8 годин, регулярно харчуватися, відпочивати, дотримуватися чіткого графіка тренувань - мотивація в пауерліфтингу починається з самодисципліни і перших результатів.

Розглянемо 2 програми тренувань для початківців в пауерліфтингу. Відразу відзначимо, що в кожній з них повинні бути присутніми вправи загальнофізичного розвитку (вибираються на ваш розсуд). Перша цифра після назви вправи позначає кількість підходів, а друга - кількість повторів.

Програма для новачків №1:

  • Тренування перша. Жим лежачи (широкий хват) - 3 * 15. Жим з грудей сидячи - 3 * 15. Підйом штанги на біцепс стоячи (з прямим грифом) - 3 * 15;
  • Тренування друга. Присед (штанга на плечах) - 3 * 10. Присед (штанга на грудях) - 3 * 10. Згинання ніг в тренажері - 3 * 15;
  • Тренування третя. Жим лежачи (вузький хват) - 3 * 15. Жим гантелей (лежачи на горизонтальній лаві) - 3 * 15. Підйом штанги на біцепс (гриф прямої, хват зворотний) - 3 * 15;
  • Тренування четверта. Станова тяга - 3 * 8. Тяга штанги до пояса в нахилі - 3 * 15. Тяга вертикального блоку до грудей - 3 * 15.

Починати цей цикл потрібно з понеділка і виконувати через день. Третя тренування відбувається в п'ятницю, після чого 2 дні відпочинку, а четверту виконуєте в понеділок. Другий цикл починається вже з середи. Що стосується використовуваних ваг, то їх підбирає тренер - важливий не вага, який ви можете підняти, а кількість повторів, яке можете зробити, дотримуючись правил техніки.

Програма пауерліфтингу для початківців № 2:

  • Тренування перша. 1. Присед з мінімальним обтяженням - 1 * 5. Збільшити вагу штанги і виконати 2 * 4. Якщо з технікою все в порядку, то додайте ще ваги і виконайте 5 * 3. 2. Жим лежачи з легким вагою (середній хват) - 1 * 6. Збільште обтяження і виконайте 2 * 5. Додайте ще ваги і виконайте 2 * 4. 3. Візьміть легкі гантелі і виконайте їх розведення, лежачи на горизонтальній лаві. Опрацьовуйте цією вправою грудні м'язи 5 * 10. 4. Віджимання на брусах - 5 * 8. 5. Нахили зі штангою - 5 * 5. 6. Жим ногами - 5 * 5;
  • Тренування друга. 1. Станова тяга з мінімальною вагою - 1 * 5. Збільште обтяження і виконайте 1 * 4. З ще більшою вагою зробіть 2 * 3. Робочі підходи зробіть 4 * 3. 2. Підйом на трицепс - 3 * 10. 3. Присідання в тренажері - 5 * 5;
  • Тренування третя. 1. Присед з початковим вагою - 1 * 6. Збільште обтяження і виконайте 2 * 5. Вправа з робочою вагою виконайте 5 * 5. На першому тренуванні теж були присідання, але там повинен бути вага більше, ніж зараз - тут наголос на кількість повторів. 2. Жим лежачи - 1 * 5. Збільште обтяження і виконайте 2 * 5. Додайте ще ваги і зробіть 5 * 4. 3. Розведення гантелей - 5 * 10. 4. Скручування на прес - 3 * 10. 5. Нахили через козла - 4 * 10.

Під мінімальним обтяженням на увазі не 1 кг, а ту вагу, з яким вам досить легко виконувати ту чи іншу вправу - для кого-то це 30 кг, а для кого-то і 50. Збільшувати цю вагу потрібно спочатку на 10 кг, в останніх підходах - на 5. Після місяця занять варто виконати «проходку» - визначити свій максимальний вагу в кожному виконуваному вправі. Тренування пауерліфтингу для початківців обов'язково повинні виконуватися зі страховкою!

Інвентар та екіпірування для пауерліфтингу

Світовий пауерліфтинг за рахунок великої кількості федерацій досить різноманітний в питаннях використання екіпіровки. Вона буває підсилює і підтримує. Остання є невід'ємною частиною всіх офіційних змагань. До неї відносяться:

  • М'яка футболка;
  • Широкий пояс для пауерліфтингу;
  • Еластичне трико;
  • Бинти для пауерліфтингу на колінні і ліктьові суглоби;
  • Довгі шкарпетки, гетри або щитки.

Підсилює екіпірування дозволяє спортсменові збільшити піднімаються обтяження, а також мінімізувати ризик отримання травми. Крім цього вона «контролює» техніку виконання вправ, хоча і не завжди в кращу сторону (стосується тих випадків, коли екіпірування неякісна або неправильно підібрана). У кожній федерації свої правила щодо використання одягу і допоміжних елементів для триборства. Вони значно впливають на нормативи пауерліфтингу.

Використання підсилює екіпіровки пов'язане зі значними фінансовими витратами, а також з больовими відчуттями (синцями, порізами, подряпинами), так як спеціальний одяг для пауерліфтингу віджимає шкіру, здавлює тіло. Розглянемо елементи такої екіпіровки:

  • Для присідань потрібен костюм, ремінь, бинти на коліна і зап'ястя, взуття. Костюм повинен бути дуже тісним (після нього можуть залишитися синці на тілі). Ремінь для пауерліфтингу вибирайте широкий, шкіряний і з одним язичком. Бинти повинні бути міцним. Намотуйте їх на напружену і випрямлену ногу знизу. Бинтування зап'ясть допоможе їм впоратися з величезним навантаженням, створюваної вагою штанги. Взуття для пауерліфтингу повинна бути стійкою - це або туфлі з плоскою підошвою, або шкіряні баскетбольні кросівки;
  • Для жиму лежачи використовується майка, ремінь, бинти на зап'ястя. Майка також повинна бути тугий і незручної, як костюм для присідань;
  • Для виконання станової тяги надягають костюм, ремінь, взуття. Врахуйте, що занадто тугий костюм може перешкодити вам відвести плечі назад на фініші вправи. Ремінь тут обов'язковий - він найбільше корисний саме при виконанні станової тяги. Взуття має бути стійкою і з рівною нековзною підошвою.

У магазині екіпіровки для пауерліфтингу шукайте якісну продукцію, наприклад фірми Inzer або Titan, Marathon. Врахуйте також, що звикати до підсилює екіпіровці непросто, тому починайте займатися в ній в предсоревновательний період.

Тепер розглянемо обладнання для пауерліфтингу:

  • Штанги, вантажі, гантелі. Бажано, щоб вони були розбірними - це полегшить тренування і заощадить місце в квартирі, якщо ви займаєтеся будинку. Гриф для пауерліфтингу повинен бути дуже міцним, а млинці необрезиненних;
  • Перекладина. Вона повинна витримувати ваша вага і використовуваних вами обтяжень;
  • Горизонтальна і похила лава для пауерліфтингу;
  • Еспандери. Вони стануть в нагоді для різних рухливих вправ.

Крім тренера на заняттях може стимулювати спеціально підібрана музика для пауерліфтингу, але найголовніше - це мотивація і якісне обладнання, екіпірування.

Система тренувань з пауерліфтингу

Саме програми тренувань з пауерліфтингу повинен складати виключно професіонал, тому ми не будемо писати в статті то, що може вам нашкодити. Розглянемо силові заняття в загальних рисах:

  • Розділіть тренування на пріседовие, жимовие і тягові - це дозволить домагатися більших результатів і не гвалтувати свій організм, даючи йому час на відновлення і не перевантажуючи одні і ті ж групи м'язів;
  • Тренування повинні відрізнятися і за своєю інтенсивністю, тобто бути легкими, середніми і важкими;
  • План тренувань в пауерліфтингу не може щодня враховувати всіх факторів, що впливають на спортсмена, тобто, скільки він сьогодні спав, як поїв і який стрес випробував на роботі, тому кількість повторень і використовуються обтяження кожен раз можуть відрізнятися - це залежить виключно від сьогоднішнього стану що займається .

Окремо розглянемо 3 тренування, враховуючи їх спрямованість:

  • Пріседовая. Перше і основне вправи - це присідання зі штангою, після якого виконуються допоміжні, наприклад, згинання стегна в тренажері, жим ногами, випади зі штангою, підйом на шкарпетки зі штангою на колінах;
  • Жимовая. Виконуєте жим штанги лежачи, після чого підсобні вправи. Це можуть бути жими гантелей, лежачи на лаві, віджімання від підлоги , Брусів, підтягування, розгинання і згинання рук з гантелями;
  • Тягова. Робите станову тягу, після чого навантажувати трапецієподібні м'язи, згиначі і розгиначі стегна - тяга штанги до підборіддя, Шраг зі штангою або гантелями, згинання ніг лежачи або стоячи, тяга на прямих ногах, гиперєкстензия.

Не забудьте про розминці перед кожним тренуванням і розтяжці після неї. Відпочивати між тренуваннями потрібно 1-3 дні, залежно від витрачених зусиль. Загальна кількість повторів кожної допоміжного вправи повинно уміщатися в 1-3 підходи по 12-20 повторень.

Тренування станової тяги в пауерліфтингу повинна починатися з 6-8 разів (легкі ваги), 4-6 раз виконати із середнім навантаженням, а завершити 2-4 повтореннями з граничним обтяженням. Жим лежачи з «легкої» штангою зробити 12-15 разів, після, збільшивши навантаження, повторити 8-12 разів і закінчити 2-6 повтореннями. Присідати почніть з 8-12 раз, із середнім навантаженням зробіть це ж вправу 6-8 разів, а з максимальною - 2-6 разів. Пам'ятайте, що тренінг з пауерліфтингу повинен бути продуктивний і не забувайте про техніку кожної вправи.

Харчування і пауерліфтинг

Легко сказати: «Правильно харчуйтеся», набагато складніше це зробити, але ще більш непросто скласти свій раціон, так як він повинен враховувати не тільки аксіоми здорового харчування, але і вік, стать людини, нюанси його метаболізму, проблеми зі здоров'ям, тому найкраще це робити за допомогою професійного дієтолога. Спортсмени в пауерліфтингу повинні дотримуватися наступних правил харчування:

  • Плануйте свій раціон заздалегідь, можете робити заготовки. У будинку завжди повинні бути запаси горіхів і фруктів для перекусів, а також м'ясо та крупи для швидкого приготування повноцінного обіду;
  • Здійснюйте прийом їжі кожні 2-3 години. Це дозволить прискорити метаболізм, засвоїти більше корисних речовин з їжі і спалити зайві жири;
  • Щодня вживайте повноцінні білки. Це стосується пісних видів м'яса, так як в них найякісніший і поживний білок, які не тільки принесе максимальну користь, але і дійсно наситить організм;
  • Їжте натуральну їжу, відмовтеся від напівфабрикатів, ковбас і будь-яких перероблених продуктів;
  • Включайте овочі в кожний прийом їжі. Вони можуть бути, свіжими, приготованими на пару або грилі. Овочі - джерело антиоксидантів, клітковини і джерело вітамінів;
  • Вживайте великі порції вуглеводів тільки після тренування. Йдеться про крупах, макаронах і інших продуктах з високим глікемічним індексом. Фрукти і складні вуглеводи можна їсти в будь-який час;
  • Щодня вживайте корисні жири. Це риба, рослинні масла, горіхи;
  • Пийте багато води і менше підсолоджених напоїв, відмовтеся від алкоголю;
  • Робіть свій раціон різноманітним. Шукайте нові рецепти, інакше правильне харчування дуже швидко набридає, що призводить до зривів.

Різні види пауерліфтингу на увазі різний підхід, однак в будь-якому випадку потрібно займатися з розумом, враховувати поради свого тренера і людей, що займаються троеборьем професійно. Силові види спорту вимагають не тільки м'язової витривалості, а й психологічної, тому ретельно підготуйте себе перш, ніж іти в «важкий» спорт.

Чим відрізняються пауерліфтинг і бодібілдинг?