Полезные материалы

Подолання плато в бодібілдингу - FixBody: спорт, бодібілдинг, фітнес, Кроссфіт, мотивація

У минулому ми вже розглядали попадання в плато, однак торкнулися суто тренувального процесу У минулому ми вже розглядали попадання в плато, однак торкнулися суто тренувального процесу. Зрозуміло, для виходу з цієї жалюгідної ситуації необхідний комплексний підхід. Сьогодні ми постараємося приділити увагу решті аспектів.


Напевно ви вже втомилися слухати про золотих правилах бодібілдингу, але на жаль, стаття такої тематики не може обійтися без їх переказу. Бодібілдинг спирається на трьох великих китів: харчування, тренінг і сон. Як правило, потрапляння в плато було неправильно спрямованістю будь-якої сфери, а іноді і зовсім сумою помилок. Отже, приступимо.

харчування
Кожен грамотний атлет знає, що головним фактором у бодібілдингу є харчування. Раціон - найсильніший анаболічний фактор, який виховує ваші м'язи. Здавалося б, від вас лише потрібно правильне харчування спирається на велику кількість білка. Крім того, вам потрібно стежити за своїм енергообміну так, щоб кількість прийнятих калорій перевищувало поріг витрачених. Багато хто починає мислити в такий спосіб: «Знімання більше - отримаю більше». Як би не так!
Споживати необхідну кількість нутрієнтів досить складно, так як каменем спотикання стає наша травна система. Вона часто не розрахована на великі прийоми їжі, які перевищують середньостатистичні норми в 2-3 рази. Мало просто завантажити організм їжею, ваше завдання - створити умови, при яких кожна прийнята калорія буде максимально засвоєна. Ось і виходить, що на чільне ставиться не кількість, а якість. Ми повинні оптимізувати роботу нашого кишечника під свої потреби.
Ключову роль в роботі травної системи грає його мікрофлора. Перш за все, необхідно привести її в порядок. Для цього існує один простий спосіб - регулярно споживати адекватну кількість клітковини. Не потрібно лінуватися або жаліти місце для салатного листа та іншої рослинності. Що стосується самих прийомів їжі, то напевно ви знаєте, що весь раціон потрібно розбити на 4-5 прийомів. При цьому порції повинні бути помірні. Не слід кожен раз перевантажувати шлунково-кишковий тракт, з часом це може виштовхнути вас з бодібілдингу на все життя.
Ми рекомендуємо вам записувати всі зміни в своїй дієті. Аналізуйте і підраховуйте кількість калорій в кожному прийомі їжі. Це дозволить виключати або ж додавати різні продукти. Правильний аналіз дозволяє дізнатися справжню користь і індивідуальне засвоєння того чи іншого продукту. Хтось отримує найбільшу позитивну віддачу від курячих грудок, кого-то ростять стейки, ну а третім - досить сиру. Кожна людина індивідуальна, саме тому ви повинні уважно вивчати характеристики і можливості вашої травної системи, не спираючись при цьому на різні «чарівні» схеми живлення професійних атлетів.
Ще одним важливим фактором є вітамінізація організму. Не секрет, що при дефіциті мінералів і вітамінів наш організм досить погано виконує свої звичайні функції, в тому числі і травні. У загальному і цілому, можна з упевненістю сказати, що успіх у бодібілдингу та уникнення попадання в плато безпосередньо залежить від функціонування нашого шлунково-кишкового тракту. Так що стежте, перш за все, не за кількістю їжі, а за її якістю.

тренінг
Схему виходу із застою ми обговорювали в спеціалізованій статті, сьогодні хотілося б розповісти про інші важливі аспекти, які необхідно скласти з інформацією з минулого матеріалу. У бодібілдингу хто б що не говорив, програма тренувань не відіграє ключової ролі. Ви можете слідувати унікальною схемою тренінгу, проте при цьому не отримати і дещиці бажаного результату. У той же час можна скористатися жахливою тренувальною програмою і почати рости буквально по днях. Пояснення такого феномену криється в самовіддачі.
У кожного атлета своя мотивація. Когось не влаштовує поточний статура, хтось хоче більше жіночої уваги, ну а інші - готуються до змагань. Як би там не було, будь-яка мотивація повинна зводитися до єдиного результату - високою самовіддачею на кожному тренуванні. Ментальна концентрація і гранична зосередженість на виконанні вправ - саме ці фактори виділяють по-справжньому змотивувати атлета. Навчитися цьому, на жаль, не так просто як здається на перший погляд. Найчастіше, підвищувати самовіддачу виходить тільки у досить досвідчених бодібілдерів зі стажем більше двох років. Але це зовсім не означає, що ви не зможете отримати ідентичний результат за менший проміжок часу. Існує кілька рекомендацій, які дозволять підвищити цю характеристику:
- позбудьтеся від всіх відволікаючих чинників. Ніякої балаканини або ігор в телефоні. Придбайте секундомір і стежте за часом виконання і відпочинку. Будьте гранично зібрані. Думайте тільки про поточний тренінгу. Забудьте про особисті проблеми поза залою. Прийшовши на тренування, ви потрапляєте в інший світ;
- заздалегідь обміркуйте і складіть план тренінгу. Нерідкі випадки, коли зайнятість тренажерів зважаючи на величезну кількість відвідувачів не дозволяє тримати високий темп. Врахуйте цей фактор перед тим, як приступати до тренінгу;
- слухайте музику. Закачайте на телефон або плеєр заводну мотивуючу музику. Кожен атлет мотивується завдяки різним комбінаціям, знайдіть ті, які змушують вас відчувати прилив адреналіну.
Мало хто знає, що тренування професіонала і любителя може зовсім не відрізнятися зовні. Однак при цьому, профі вичавить з вправи максимальну користь, в той час як любитель може попросту сачкануть. Вся справа у вашій концентрації. Ви зобов'язані «відчувати» роботу цільових м'язових груп. Цей процес досить складно описати словами, але часто він проявляється вже у досвідчених атлетів.

режим
Бодібілдинг вимагає від кожного свого учасника - строго дотримуватися режиму. Під час циклів набору маси атлет забуває про опівнічних прогулянках з друзями по барах або дискотеках. Графік часто дуже жорсткий, але все це робиться заради підсумкового результату. Багато атлетів навіть не переживають про пропущену вечірці або відсутності алкоголю в їх житті. Більшість просто приймає філософію бодібілдингу - здоровий спосіб життя.
Що стосується сну, то тут цінується сталість. Необхідно лягати і вставати в один і той же час. Приймати їжу так само, бажано в однаковий час, кожен день. Це навчить організм працювати як годинник, виробивши власні рефлекси.
підсумок
Існує один старий закон мінімуму, який активно використовується в екології. Його сміливо можна віднести і до бодібілдингу. Справа в тому, що найчастіше ваш результат і прогрес в цілому залежить не від надлишку будь-якого фактора, такого як харчування, або сон, а від мінімального фактора, який знаходиться в стані дефіциту.
Наприклад, ви проводите відмінні тренування з повною самовіддачею, то ж саме можна сказати про сон і режим, однак харчування є вашою ахіллесовою п'ятою. В цьому випадку прогрес буде спостерігатися тільки при заповненні харчування. Але це лише поверхневий приклад. Найбільш часто зустрічається неправильно складений раціон, всередині якого ми бачимо фактор, що лімітує. Наявність білків і вуглеводів не дає бажаної результативності через малу кількість жирів. Прикладів може бути тисяча, ваше завдання - знайти той самий мінімальний фактор, який власне обмежує прогрес.
Бодібілдинг - це не тільки підняття важких предметів, але ще і складний інтелектуальний процес. Всупереч розхожій думці, середньостатистичний любитель володіє величезним багажем знань в самих різних галузях науки. Прогресувати буде лише той атлет, який знаходиться в постійному пошуку нової інформації, тобто - при регулярному саморозвитку.