Полезные материалы

Погляд докторів на Кроссфіт - на захист або проти? - Зожнік

  1. нотатки фізіотерапевта
  2. Калічить чи Кроссфіт людей?
  3. "Важка атлетика має знайти атлета, а не навпаки"
  4. "Не псуйте м'язову пам'ять роботою з поганою технікою на тлі втоми"
  5. Основні причини травм у важкій атлетиці (і Кроссфіт)
  6. Техніка і травми
  7. Чому треба повчитися у кроссфіта
  8. Що можна зробити з кроссфітом
  9. резюме
  10. Розкажіть друзям:

Після критики кроссфіта, в   тому числі на сторінках Зожніка   , Прихильники цього напряму фітнесу запропонували нам перевести цю розмову фізіотерапевта доктора Джона Расіна з доктором Стюартом Макгілом, одним з провідних фахівців по хребту і реабілітологів в світі

Після критики кроссфіта, в тому числі на сторінках Зожніка , Прихильники цього напряму фітнесу запропонували нам перевести цю розмову фізіотерапевта доктора Джона Расіна з доктором Стюартом Макгілом, одним з провідних фахівців по хребту і реабілітологів в світі.

Отже даємо слово доктору Джону Расину:

Подобається нам це чи ні, але Кроссфіт вже є і нікуди не дінеться. З понад 10 000 залів по всьому світу він став ім'ям прозивним в індустрії фітнесу. Щороку спортивне шоу Crossfit Games збирає тисячі учасників і транслюється по ТБ.

Що ж чекає Кроссфіт далі? Можливо виправлення деяких нюансів, яке може зробити найбільш підготовлених учасників довічно травмованими дещо пізніше.

нотатки фізіотерапевта

В якості спортивного фізіотерапевта я багато років спостерігав за кроссфітом, багато атлетів і зали користувалися моїми послугами.

Одне з найбільших помилок, які я чув, це те, що всі Кроссфіт атлети хронічно страждають від утоми травм. Це не так, і причина сплеску інтересу до послуг фізіотерапевта може вас здивувати.

Хороші фізіотерапевти, крім усього іншого, фахівці з вправ і тренери. Фокус моєї професійної роботи з атлетами високого рівня, таких видів спорту як Кроссфіт, більше зрушать убік запобігання травматизму, ніж традиційної реабілітації.

Тести, оцінки та запобігання майбутніх травм становили більшу частину моєї роботи з Кроссфіт атлетами за останні кілька років. Також як і в будь-якому іншому змагальному спорті, завжди існує ризик хронічної або гострої травми. Це частина гри.

Це частина гри

Калічить чи Кроссфіт людей?

У мене є тільки безліч непідтверджених свідчень моєї заяви, що Кроссфіт, можливо, одна з найбільш травмонебезпечних форм тренування. (Зожніку не вдалося знайти жодної статистики травм в історії кроссфіта, тому можна покладатися тільки на подібні умоглядні висновки).

У той час як немає серйозних досліджень, дуже важливо підтвердити або спростувати цю заяву щодо специфічного для кроссфіта рівня травм, так як кількість займаються цим видом атлетів у світі зростає з високою швидкістю.

Для вирішення ситуації, я зустрівся з одним з найкращих фахівців з біомеханіки - доктором Стюарт Макгілом, щоб обговорити перспективи кроссфіта. Доктор МакГілл вважається одним з кращих в світі фахівців і дослідників хребта. Він затребуваний серед компаній, урядових організацій, елітних атлетів і професійних спортивних команд за свої знання в галузі запобігання травматизму, реабілітації та складання програм тренувань.

Доктор Макгіл зробив досить новаторських відкриттів у своїй області, і відмінно орієнтується в наукових дослідженнях. Мені випав шанс дізнатися його думку про Кроссфіт.

"Важка атлетика має знайти атлета, а не навпаки"

Доктор Русин (тут і далі його слова - жирним): Чи небезпечний Кроссфіт за своєю природою?

Доктор МакГілл: Я займаюся травмами спини, так що буду розглядати таку спірну тему з цієї точки зору. Для протоколу: у мене двояке ставлення до кроссфіту.

Я б не сказав, що "небезпека" це правильне слово, "ризик травми" підходить краще і полегшує обговорення того, що впливає на ризик травми, механізм травмування і кількість травм.

Основним компонентом кроссфіта є важкоатлетичні руху. Саме важка атлетика повинна знайти атлета, а не навпаки, з огляду на анатомічні особливості необхідні для виконання вправи ефективно і з меншим ризиком травм. Гнучкість в тазостегнової області і плечовому поясі найчастіше це спадковість - подарунок від ваших батьків. Не важливо, як багато буде спроб розтягнутися, будова кульшових і плечових суглобів ніколи не дозволить деяким людям присідати глибоко або з грифом над головою. Але ці деякі все одно будуть намагатися і порушена техніка створить передумови для травмування.

Більшу частину того, що я бачив складають протрузии і пошкодження кінцевий пластини хребта. Велика частина цих ушкоджень залишається непоміченою рентгенологами на МРТ, томографії та рентгенівських знімках.

"Не псуйте м'язову пам'ять роботою з поганою технікою на тлі втоми"

Що може зробити звичайний Кроссфіт тренер, без великого досвіду в області важкої атлетики для визначення знаходяться в зоні ризику атлетів, а також для підтримування своїх клієнтів і спортсменів в безпеці?

Це важке завдання для будь-якого тренера. Будь-яка людина може практично без ризику грати в баскетбол, але таке не можна сказати про важку атлетику. Побудова програми в контексті кроссфіта може бути проблематичним.

Важкоатлети світового класу тренуються з дуже невеликим числом повторень - зазвичай 1-2 рази. Вони також навчені ніколи не йти в відмову, не піднімати штангу, коли втомився, не робити вправу з порушеннями техніки. Їх м'язова пам'ять не зіпсована паттернами роботи на тлі втоми. Такий підхід дає більш швидкий прогрес і менше число травм.

Я знаю багато років кількох важкоатлетів, які одностайні в тому, що їх травма спини була уроком. Вона навчила їх не піднімати з порушеннями техніки знову. Один з них після травми навіть встановив кілька світових рекордів.

Один з них після травми навіть встановив кілька світових рекордів

Основні причини травм у важкій атлетиці (і Кроссфіт)

Які найпоширеніші причини травми?

Диски хребта є досить жорсткими і стійкими до високої навантаженні, коли вони не зігнуті і залишаються в нейтральному положенні. Вони також досить стійкі, коли вони зігнуті і потім завантажений, але при цьому вони не рухаються відносно один одного.

Тепер подумайте про згинанні хребта у вправі камені Атласу. Хребет зігнутий поверх каменю, після чого вся конструкція піднімається рухом стегон - хребет перебуває в незмінному положенні.

Привид травми з'являється, коли хребет зігнутий, потім навантажений з високим ступенем стиснення і потім розгинається, як і раніше перебуваючи під дією навантаження.

Часте повторення цих згинають рухів під високим навантаженням повільно розшаровують колагенові волокна на зовнішніх кільцях диска. Зрештою кумулятивного ефекту призводить до того, що гелевидний ядро ​​просочується через розшарування, викликаючи протрузию. Ми провели десятки експериментів на протязі багатьох років, щоб довести це.

Це зрозуміло, що рух хребта в зігнутому положенні під великими навантаженнями - погана річ. Але хіба важкоатлети не переносять ті ж типи напруг, що і спортсмени в Кроссфіт, виконують важкоатлетичні руху?

В цьому є відмінність між класичними важкоатлетами і Кроссфіт атлетами: високе число повторень і погіршення техніки руху від втоми в Кроссфіт викликає високий рівень дискових опуклостей і гриж. Мені рідко доводиться мати справу з цими травмами у важкоатлетів - як правило, вони мають здорові спини, але травмовані коліна, стегна і плечі.

Кроссфіт ще більше посилює ризик. Важкоатлети зміцнюють колаген в своєму хребті тим, що тренують мобільність тільки в суглобах.

Кроссфіт атлети ж виконують такі вправи як бёрпі. Виконання 10 бёрпі робить хребет трохи більш гнучким, в той час як для наступної вправи, наприклад, 10 ривків необхідна навпаки жорсткість хребта. Це призводить до більшого потенційному ризику травми. Багато спортсменів заплатять за це роками страждань від болю в спині.

Техніка і травми

Отже специфічні для кроссфіта програми можуть бути небезпечними для здоров'я нижній частині спини. Хіба в даний час, тренери та координатори кроссфіта не знають про це?

Під час відвідування змагань з кроссфіту в рамках Arnold Classic, одна річ дійсно виділялася: техніка підйому була просто жахлива. Я не бачив жодного якісного повторення. Ні одного! І з кожним новим повтором і підходом ставало тільки гірше. Зазначу, що до цього я консультував деякі Кроссфіт зали і там зустрічалися дуже грамотні атлети.

При цьому на змаганнях не було ніяких виправлень від тренерів, тільки мотивування продовжувати піднімати.

Травмовані спортсмени йшли в медичну намет, де я бачив дуже дивну і, на мій погляд, недоречну хиропрактику і фізичну терапію.

Що саме вони робили?

Спортсменів ставили в зігнуту позицію і застосовували мануальні техніки до їх м'язам спини, що робило ситуацію тільки гірше. Лікарі, здавалося, не розуміли причини викликає біль у спортсменів - це була біль в дисках.

Я підозрюю, спортсмени думали що травма з ними не трапиться і що втома не позначиться на їх техніці, але підтримка коректної техніки насправді дуже важливо.

Можете порівняти Кроссфіт атлетів з іншими атлетами топового рівня, з якими ви працювали?

Тренування, спрямовані на участь в Crossfit Games, це дуже специфічна підготовка. Я не знаю як вона переноситься на інші види спорту.

При цьому цілі тренувань змагаються один з одним. Наприклад, ніхто не може тренуватися для максимальної вибухової сили і в той же час тренуватися на витривалість. Не можна одночасно розвивати силу, потужність і витривалість. Але це невідповідність не обов'язково веде до травми - всього лише до появи менш спеціалізованих атлетів.

Так ви говорите, що специфічна для Кроссфіт програма може перешкодити потенційному спортивному розвитку атлета в інших видах спорту?

Тренування в Кроссфіт можуть привести тільки до кращого виступу саме на змаганнях по кроссфіту. Є кращі способи отримати більш швидкого футболіста, кращого весляра, кращого важкоатлета і так далі. Зменшення кількості повторів - це всього лише одна змінна з багатьох, які потребують оптимізації. Ризик може бути зменшений і спортивні якості поліпшені при більш розумної організації процесу.

Одне з ваших останніх досліджень в контексті нашого обговорення фітнесу та травмоопасності показало, що краще треновані поліцейські і пожежні частіше травмуються.

Ми провели спортивні тести (біомеханічні, фізіологічного діапазону руху, витривалості та інші) для кілька сотень пожежників і поліцейських SWAT. Потім ми спостерігали пожежних протягом 3 років і поліцейських - 5 років. В результаті ми виявили, що фізично краще розвинені пожежні і поліцейські травмувалися частіше. Ми проаналізували механізми травми - більшість сталося не на чергуванні, а в тренажерному залі і більшість було отримано через підйомів до відмови в збиток техніці.

Хлопці, які тренувалися більш помірковано були трохи менше розміром, але все ж в досить хорошій формі і більш стійкими до травми. Це просто показує, що підхід до тренування має значення.

Чому треба повчитися у кроссфіта

Що найкраще в Кроссфіт, чому ми все можемо повчитися?

Звичайно, я бачу багато позитивних моментів. У Кроссфіт багато людей, згуртованих навколо фізичної активності, які в іншому випадку взагалі б нічим не займалися. Коли я був молодший, я любив би це - чим крутіше виклик, тим краще.

У школі і коледжі я займався зростанням сили і розмірів своїх м'язів, а потім тренувався для конкретних видів спорту за участю швидкості і сили. Але в підсумку мені довелося зменшити інтенсивність, так як з віком стали з'являтися болю і сповільнилося відновлення від травм і тренувань.

Після 50 я вирішив "вийти на пенсію" зі збереженням максимально гарної фізичної форми. Тепер, коли я дивлюся на тих однолітків, у яких суглоби все ще свої, розумію, що це не ті активні спортсмени, які інтенсивно займалися в юності і очікували отримати хорошу фізичну форму до кінця життя. Це досягається тільки з поміркованістю.

Втім, я не менше стривожений і кількістю студентів в моєму університеті, які настільки м'які і нетреновані, що будуть страждати від проблем зі здоров'ям просто тому що фізично слабкі.

Якби я міг вплинути на них, я б навчив їх правильній техніці виконання вправ, а потім відправив у Кроссфіт зал, але, зрозуміло, саме в той зал, тренери в якому стурбовані правильною формою і науково обгрунтованими програмами.

Що можна зробити з кроссфітом

Що б ви зробили, якби вам дали командувати кроссфітом?

З точки зору організації тренувань, я б скоротив кількість повторень в важкоатлетичних рухах. Можливо, поставив би важкі підйоми ваги на один або два рази на початок тренування.

Я б теж не додавав обсяг на рух, в якому є невід'ємний ризик пошкодження тканин, наприклад в важкоатлетичних вправах або в киданні м'яча вгору (або розгинаючись на римському стільці). Або взагалі прибрав би такі рухи, так як вони крадуть здоров'я спортсменів.

Насправді я б заборонив все, що вимагає виконання на кількість разів до відмови. Закони руху людини зі стійкістю до травм вимагають почати з внутрішньої зібраності і потім підвищувати периферичний атлетизм, розвивати потужність в першу чергу в стегнах, а не в спині. Це створить більш функціонального і стійкого до травм атлета.

Отже у нас є список речей, які ви хотіли б виключити з програми тренувань. Чи є доповнення, які ви хотіли б бачити в Кроссфіт?

Трохи більше різноманітності в змаганнях, включаючи подолання перешкод і вправи на утримання положення, наприклад планки. Вони будуть підтримувати елемент психічної стійкості, що є дивовижною особливістю кроссфіта.

Цікаво, що це буде рухом в напрямок "спартанських гонок" і жорстких заходів типу "Гонки героїв".

Відбувається мимовільний тимбилдинг, що чудово. Не дивно що число учасників подібних змагань зростає серед військових, поліцейських і пожежників.

Нещодавно ми опублікували дослідження, в якому тренувалися 2 групи пожежних: одна робила вправи без контролю техніки, акцент був зроблений на виконанні максимальної кількості повторень - звучить знайомо для кроссфіта. У другій групі у нас був тренер, який наполягає на правильному виконанні для кожного повторення, який зупиняє, коли починалися помилки і постійно виправляє техніку.

Обидві групи підвищили свій рівень тренованості. Проте, ми перевірили їх техніку рухів в найбільш затребуваних завданнях пожежогасіння на наступних тренуваннях. Група, що займалася під контролем тренера, рухалася більш правильно і з меншим ризиком травм. Група з великою кількістю повторень, виконанням вщерть і порушеннями техніки мала більше що ведуть до травм патернів в своїх рухах.

З цієї точки зору, перенесення техніки руху на інші області крім фітнесу, потрібно дисциплінованого підходу до навчання. Наші дані показали, що виконання великої кількості повторень без фокусування на техніці не передається на інші види діяльності, в той час як тренування з коректною формою - переноситься.

Кроссфітери, зацікавлені в прогресі з меншою кількістю травм, можуть прийняти це до уваги і відповідним чином скоригувати свої програми тренувань.

Це повинно допомогти з високою частотою травм властивої Кроссфіт тренувань і змагань. Також може розширити список областей, в яких можна застосувати Кроссфіт, шляхом кращого перенесення умінь на інші види спорту.

Різноманітність змагань безсумнівно допоможе в кращому перенесення атлетизму в інші види спорту і знизити ризик травми.

Деякі "строгменовскіе" змагання краще перевіряють силу хвата, силу фронтального плану і статичну витривалість, чого не вистачає в багатьох Кроссфіт програмах. Це може зажадати від керівництва кроссфіта розширити своє бачення.

Додавання вимог до техніки виконання в кросфіте допоможе зменшити ризик травмування. Деякі елементи зараз відслідковуються, наприклад: торкнутися підборіддям поперечини, але виключно для підрахунку кількості повторень. Зараховувати техніку і майстерність виконання було б кращим вибором, але організувати таке складно.

Хоча я згоден, що було б здорово мати показники для техніки руху і виконання вправи, хіба все це не повинно лежати в основі тренерської діяльності?

Тренери мають потребу у великій кількості навчання. Мене дуже розчаровує, коли я спостерігаю, як тренер кричить на недосвідченого атлета, намагаючись домогтися більшого числа повторень з жахливою технікою. Це часто зустрічається в кліпах на Youtube і створює погану славу кроссфіту.

Хороший тренер оцінює історію травм, тип тіла, поточну форму і цілі своїх атлетів, і створює на основі цього програму, засновану на ідеальній техніці. Поганий тренер змушує клієнтів страждати і відчувати себе хворими.

Одне з найбільших помилок які я бачу у всій фітнес-індустрії: припущення, що використання надмірно важких тренувань, які регулярно вимотують спортсмена, буде виробляти кращі результати, порівняно з більш розумними і орієнтованими на досягнення чітких цілей програмами.

Є велика різниця між "важким" вправою і "складним".

Абсолютно вірно. Очевидно, що деякі люди не мають складанням, що дозволяє робити тягу з підлоги - вони повинні зволікати з піднесення. Я припускаю, що включення цієї модифікації сильно зменшить кількість пов'язаних з кроссфітом травм.

Отже, як ще ми можемо захистити наших Кроссфіт спортсменів?

Ніхто з атлетів не може довго знаходиться на піку форми без того, щоб не захворіти або не отримати травму. У бойових видах спорту є комісії, які стежать за зменшенням кількості боїв, або перевіряють бійців перед тим, як відновити їх змагальний статус.

Законодавчо обмежений тренувальний обсяг гравців в крикет (так само як і бейсболістів) в Австралії, що служить ще одним прикладом того, що такий підхід дозволяє зменшити травматизм при збереженні хорошої форми.

Введення подібних законодавчих механізмів в Кроссфіт могло б допомогти серйозним Кроссфіт спортсменам.

резюме

  1. Кроссфіт - це наболее швидко зростаючий напрям фітнесу, але деякі його елементи спірні з точки зору здоров'я.
  2. Згідно з доктором Стюарту Макгілу, хребет піддається найбільшому ризику коли він зігнутий і навантажений з сильним стисненням і коли він розпрямляється з цим навантаженням.
  3. Втома від важких, високоповторном вправ може привести до порушення техніки виконання веде до більшої частоті випадків протрузии і грижі.
  4. Доктор Макгіл каже, що Кроссфіт можна поліпшити за шляхом невеликих простих змін, таких як зменшення кількості повторень важкоатлетичних рухів, а також відмова від повторів вправ до відмови.

джерело: T-Nation

Переклад для Зожніка: Ігор Лашкевич

Читайте також на Зожніке:

Чому Кроссфіт назівають «травмфіт»

Найгарячіша Кроссфіт-дівчина. Інтерв'ю з Каміль Леблан-Базіни

Ярослава Тареева про жінок в Кроссфіт

Бородатий кроссфітчік-вікінг Лукас Паркер

«Дядечко» Рабдоміоліз і ще 11 міфів про Кроссфіт

Розкажіть друзям:

Максим Кудер

Вівторок, 02.06.2015

Що ж чекає Кроссфіт далі?
Калічить чи Кроссфіт людей?
Але хіба важкоатлети не переносять ті ж типи напруг, що і спортсмени в Кроссфіт, виконують важкоатлетичні руху?
Хіба в даний час, тренери та координатори кроссфіта не знають про це?
Що саме вони робили?
Можете порівняти Кроссфіт атлетів з іншими атлетами топового рівня, з якими ви працювали?
Так ви говорите, що специфічна для Кроссфіт програма може перешкодити потенційному спортивному розвитку атлета в інших видах спорту?
Чи є доповнення, які ви хотіли б бачити в Кроссфіт?
Хоча я згоден, що було б здорово мати показники для техніки руху і виконання вправи, хіба все це не повинно лежати в основі тренерської діяльності?
Отже, як ще ми можемо захистити наших Кроссфіт спортсменів?