Полезные материалы

Повна класифікація тренажерів для спорту. Які бувають тренажери і які м'язи вони тренують.

  1. Групи тренажерів
  2. Використання на практиці різних видів тренажерів
  3. Силові тренування вдома
  4. Професійні установки для залів

Вправи на тренажерах зміцнюють м'язовий скелет, тонізують, тренують витривалість і волю до перемоги, та й просто покращують настрій. І зовсім не важливо, де проходить тренування, вона приносить однакову користь як в спортивному залі, так і вдома.

Групи тренажерів

Пристосування для тренувань можна поділити на дві великі категорії:

1. силові тренажери , Які призначені для прокачування певних відділів м'язів. Існують пристосування для нарощування м'язів живота, сідниць, ніг, спини, рук і т. Д.

2. Кардіотренажери , Які гарні для зміцнення судин і тренування серцевого м'яза. Вони також загартовують працездатність м'язів і гнучкість всього тіла, значно допомагають в боротьбі із зайвою вагою. Ця група включає в себе велотренажери та доріжки для бігу, степпери і тренажери-еліпсоїди. Вони допомагають задіяти більшість м'язів одночасно, скоординувати їх роботу під час заняття. Всі ці тренажери бувають професійними (для спортивних залів), для домашнього використання, а також дитячі.

Використання на практиці різних видів тренажерів

Якісна тренування має на увазі використання різних видів спортивного інвентарю. Використовуйте кардіотренажери, починаючи тренування. Вони допоможуть тонізувати м'язи і підготують їх до більш значним навантаженням на силових установках.

1. Домашні кардіотреніровки. Кардіотренажери для домашніх занять часто мають компактні розміри і складну конструкцію. Покращують роботу легенів, серцево-судинної системи, прокачують литкові і стегнові м'язи, сприяють зниженню маси.

2. Домашні доріжки для бігу бувають декількох типів: механічні (Щільно рухається по валикам від зусиль тренується), магнітні (Рух здійснюється за допомогою електрики), електричні (Регулювання швидкості і кута нахилу здійснюється автоматично). Істотним недоліком бігової доріжки є її великі габарити.

3. Домашні велотренажери відрізняються один від одного принципом роботи. У конструкціях з ремінною передачею навантаження на м'язи передається від ременя, натягнутого на важкий маховик. У тренажерах з механічною колодковим передачею конструкція ускладнена гальмівними колодками, притиснутими до маховика. Також бувають тренажери з електромагнітами і магнітами, які керують роботою маховика, створюють більш плавний хід педалей з розподіленим навантаженням.

4. еліпсоїд впливає на організм комплексно. Зміцнює дихальну і серцево-судинну системи. Заняття корисні для опорно-рухового апарату. Із мінімальним вплив на суглоби, що дуже важливо при різних захворюваннях і травмах колін. Значно зміцнює м'язи спини, грудей і рук.

5. Крокові тренажери- степпери бувають з взаємопов'язаним ходом, коли педалі з'єднуються в одну систему, і незалежними, коли навантаження для кожної педалі призначається окремо.

Силові тренування вдома

Вибір спортінвентарю для домашніх силових тренувань широкий:

  • Лава для жиму і преса потрібна для виконання вправ з фітнесу та бодібілдингу. Завдяки компактним розмірам поміщається практично в будь-якому просторі. До неї додатково можу приєднуватися різні стійки, підставки, станції з вільним вантажем. Добре прокачує м'язи спини, преса, зміцнює хребет.
  • Гантелі і обважнювачі ефективно прокачують м'язи плечового пояса, рук і грудей.
  • Турнік і бруси призначені для зміцнення хребта і преса.
  • Шведська стінка є цілий спортивний комплекс. Дуже компактна, що вигідно виділяє її серед інших спортивних конструкцій. Вона підходить також для занять з дітьми. Шведська стінка - прекрасний тренажер для тренування спритності, витривалості, координації рухів.
  • Хула-хуп і скакалка чудово підходять для кардиотренировок, зміцнюють литкові м'язи, прес, допомагають прибрати зайву вагу, тренують вестибулярний апарат.

Домашні тренування допомагають вам істотно заощадити гроші на придбання абонемента в зал, звільняють час, витрачений на дорогу, зміцнюють здоров'я.

Професійні установки для залів

Тренажери для фітнес-залів є масивні важкі конструкції, спрямовані на подачу навантаження декільком видам м'язів одночасно. До таких тренажерів легко додається додатковий вага для збільшення навантаження. Вантажноблокові тренажери являють собою складну систему вагових стеків, поміщених в спеціальну муфту. Вони дозволяють опрацьовувати різні долі тіла. Гребні тренажери виконані у вигляді конструкції, що складається з рами, сидіння, рукояток і маховика. Маховик з'єднується з ручками за допомогою троса. Випускаються механічні (з гідравлічними циліндрами) і магнітні (мають множинні ступені навантаження) моделі.

Заняття в залі мають чимало переваг. Кожна ваша тренування проходить під контролем тренерів, що значно зменшує ризик отримання травми і непотрібних перевантажень. До того ж, відвідуючи тренажерний зал, ви можете обмінюватися досвідом з іншими спортсменами, до ваших послуг широкий вибір тренажерів для всіх груп м'язів і, найголовніше: вся ця гора заліза розташована не в вашій затишній квартирі.