Полезные материалы

Правильне дихання на тренуванні: наскільки воно важливе?

  1. Як правильно дихати
  2. Чому ми дихаємо саме так?
  3. Важливість дихання під час виконання підходу
  4. висновки
Автор: Тимко Ілля - владика всієї сайту і фітнес-тренер | докладніше >>

Рід. 1984 р Тренується з 1999 р Тренує з 2007. Автор і творець сайту tvoytrener.com. КМС по пауерліфінгу. Чемпіон Росії і Півдня Росії за версією AWPC. Чемпіон Краснодарського краю за версією IPF. 1 розряд з важкої атлетики. 2-х кратний призер чемпіонату Краснодарського краю по т / а. Автор понад 700 статей з фітнесу та аматорського атлетизму. Автор і співавтор 5 книг.


Місце в рейтингу авторів : Поза конкурсом ( стати автором )
Дата: 2016-04-02 Перегляди 8 104 Оцінка: 5.0

Всі статті автора >>

Медалі статті >>

Триває завантаження статей ...

Деякі новачки, коли приходять до мене в зал - задають таке питання: Як правильно дихати? Зазвичай я відповідаю: «Ще не морочитися і вчи техніку вправ». І дійсно, варто тільки недосвідченому атлету почати думати, як правильно дихати, як починається історія з мультика про стоногу, яку вчили ходити. І вона через це заплуталася у власних ногах, коли почала думати, як же їй правильно ходити.

Як правильно дихати

Так ось, дихання дійсно важливо. Але в більшості випадків людина вже спонтанно, на автоматі, дихає правильно. Навіть новачок. Відбувається це по тому, що найбільш зручний стиль дихання, часто, найбільш правильний. А відповідь на питання «як правильно дихати», досить простий:


  1. Видих робиться під час зусилля. Починається він або на початку зусилля, або в середині, або в кінці.
  2. Вдих робиться в поступається фазі роботи.
  3. Під час самого зусилля може відбуватися затримка дихання. А може і не відбуватися. Але якщо відбувається, то починається вона на початку зусилля і триває до початку видиху.

Що це означає? Наприклад, качаєте ви біцепси зі штангою. Вдихнули і, затримавши (або не затримавши) дихання, піднімаєте штангу. В процесі підйому штанги: на початку, в середині, або в кінці - робите видих. Коли опускаємо штангу вниз - робите вдих. Ні у так далі по колу.

Як я вже говорив вище, більшість людей спонтанно, тобто автоматично, дихають саме так. Просто тому, що це зручніше. Тому, спеціально навчати людини диханню є сенс тільки в тому випадку, якщо він дихає неправильно. Якщо ж ви за собою цього не помічали, то просто не заморачивайтесь і дихайте, як вам зручно.

Чому ми дихаємо саме так?

Затримка повітря під час виконання зусилля називається «напруженні». Так ось, фізіологами вже давно доведено, що при напруженні сила м'язів тулуба збільшується приблизно на 10% - 15%. Це пов'язано з тим, що при напруженні підвищується внутрішньочеревний тиск. А це, в свою чергу, збільшує тонус всіх м'язів тулуба.

Так, безпосередньо м'язи тулуба працюють не у всіх вправах. Наприклад, в тому ж згинанні штанги на біцепс , Вони не роблять основний роботи. Тому і фаза напруження в цій вправі або коротка, або її немає взагалі, якщо вага невеликий.

Але якщо взяти присідання зі штангою , То там фаза напруження може бути під час всього підйому, аж до самого кінця зусилля. Так як в цій вправі активно працюють майже всі м'язи тулуба.

Тобто, наскільки довгим буде у вас затримка дихання (і чи буде вона взагалі) залежить від самого вправи і від тяжкості снаряда. Але організм сам автоматично на рівні рефлексів вирішує, коли затримати повітря (і на скільки затримати), а коли ні. І, на мій погляд, немає необхідності свідомо втручатися в цей процес.

Важливість дихання під час виконання підходу

Справа в тому, що потреба в кисні при виконанні фізичного навантаження - збільшується. Це, я думаю, і так все знають. Але багато хто не замислюються над тим, що чим сильніше ми дихаємо під час виконання підходу, тим довше можуть працювати наші м'язи.

Наприклад, затримайте дихання і почніть робити згинання рук зі штангою на біцепс. Тобто зробіть весь підхід на затримці дихання. А потім зробіть цей же самий вага але, при нормальному диханні (1 раз за повторення). Ви побачите, що в другому випадку ви змогли зробити більше повторень. Чому? Адже вправу і вага одні й ті ж? А тому, що м'язи в другому випадку отримували більше кисню і швидше відновлювалися (повільніше втомлювалися) між повтореннями.

Тому важливо глибоко і постійно дихати під час всього виконання підходу, а не тільки між підходами.

висновки

1. Більшість людей під час виконання більшості вправ за замовчуванням дихають правильно.

2. Пов'язано це з тим, що організм сам знає, як йому дихати. Це знання знаходиться на рівні рефлексів.

3. Затримка дихання (напруженні) і його тривалість так само відбуваються автоматично. Це залежить від тяжкості ваги і від того, наскільки сильно в тій або іншій вправі залучені в роботу м'язи тулуба.

4. Дихати потрібно під час всього виконання підходу. Затримка дихання допускається тільки під час зусилля, але не під час всього підходу, так як м'язам для роботи потрібен кисень.

До речі, ви можете замовити собі індивідуальний комплекс вправ від Тимко Іллі - автора цієї статті і цього сайту.

Знайшли помилку в статті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. І ми її виправимо!

Схожі статті образний зміст якої знаходить Нові статті
Деякі новачки, коли приходять до мене в зал - задають таке питання: Як правильно дихати?
Що це означає?
Чому ми дихаємо саме так?
Чому?
Адже вправу і вага одні й ті ж?
Знайшли помилку в статті?