Полезные материалы

Правильне харчування і безсонна ніч

  1. Правильне харчування і шлях до діабету
  2. Правильне харчування вночі
  3. Правильне харчування для «нічного життя»
  4. Схожі записи:

Рубрика: Правильне харчування Опубліковано 18.09.2014 · Коментарі: 0 · На читання: 4 хв · Перегляди:

Post Views: 286

Правильне харчування стає злободенною темою для тих, у кого сніданок, за своєю суттю, стає вечерею. За статистикою 1/5 населення змушена працювати в нічну зміну. І що особливо важливо, нічні зміни періодично перемежовуються з роботою з ранку.

Правильне харчування актуально і для тих, кому доводиться разом з авіалайнером перетинати часові пояси, сидіти вночі з хворою дитиною і т
Правильне харчування актуально і для тих, кому доводиться разом з авіалайнером перетинати часові пояси, сидіти вночі з хворою дитиною і т.д. Ви вважаєте, що не актуальне? Давайте подивимося, що з цього приводу думають медики.

Без варіантів, працювати після 22 години шкідливо для здоров'я. Дослідження довели, що регулярні нічні чування сприяють виникненню деяких видів пухлин. Поганий чи недостатній сон дуже часто лежить в основі ожиріння і діабету.

Правильне харчування і шлях до діабету

Був проведений експеримент, для якого запросили волонтерів. Експеримент розбили на етапи:

  • перший етап тривав 2 місяці - волонтери повинні були спати по 10 годин вночі;
  • другий етап тривав 3 тижні - спати можна було 5,5 годин і в різний час доби.

Протягом усього експерименту у волонтерів вимірювали рівень основного обміну, і після кожного прийому їжі - рівень цукру в крові і в сечі.

В результаті були отримані наступні дані:

  1. в умовах недосипання основний обмін знизився на 8%;
  2. близько 15% волонтерів після 3 тижнів недосипання виявилися в стан предіабету (до експерименту вони були абсолютно здорові).

Коли учасників повернули до нормального режиму сну, то через дев'ять днів рівень глюкози в їх крові повернувся до нормального рівня.

Вчені стверджують, що навіть якщо людина збереже традиційний рівень фізичної активності і калорійність добового раціону, то тільки за рахунок регулярно недосипання цілком реально додати до ваги 5-7 кілограм. Але це, як ви розумієте, дуже оптимістичний прогноз. Людина, який вночі не спить, не може зберегти рівень фізичної активності. Більш того, на регулярне порушення режиму сну протягом року, організм гарантовано відповість вам на діабет другого типу.

Для правильного харчування більшу небезпеку становить і регулярне стомлення: чи не виспавшись людина намагається компенсувати втому їжею. При цьому організм «вимагає» швидких вуглеводів і жирної їжі. Крім того, на відсутність нічного сну організм відповідає виробленням гормону лептину, який відповідає за почуття голоду і насичення. Якщо ви працювали вночі (особливо якщо робота «сидяча») то знаєте - хочеться чогось з'їсти. Немає голоду, але є бажання жувати. Організму не вистачає гормону радості, і ми замінюємо його солодким допінгом.

Правильне харчування вночі

Звучить, безумовно, дивно, але що робити, якщо життя змушує жити в режимі хижака. Якщо не можна усунути шкоду повністю, то необхідно його мінімізувати.

Ось декілька порад про те, як організувати правильне харчування при нічному способі життя:

  • необхідно приймати їжу так само, як і днем ​​- кожні 3-4 години. Розрахуйте так, щоб останній прийом їжі був не пізніше, ніж за 1 годину до сну;
  • стежте за калорійністю: ніч і перший сніданок - 30-40% від денного раціону. Але, це за умови, що спати ви будете не менше 7 годин. Чим коротше сон - тим менше повинна бути калорійність;
  • по можливості уникайте жирної і важкої їжі. Ніч - це час відновлення внутрішніх органів (в т.ч. і печінки);
  • їжте м'ясо і рибу (по можливості) днем. Вночі процеси перетравлення сповільнюються, тому тваринний білок слід споживати в невеликих кількостях;
  • якщо «душа вимагає» солодкого, то беріть з собою на роботу мінімум. І краще, якщо це солодке ви приготуєте вдома, а не купите в супермаркеті;
  • завжди розігрівайте їжу перед їжею - від цього швидше настає відчуття насичення.

Правильне харчування для «нічного життя»

Приблизний раціон на ніч:

  1. Перед роботою «на сніданок» з'їжте м'ясо (курка, риба) з овочами / крупами / макаронами з борошна твердих сортів. Чай з десертом.
  2. Через 3-4 години після початку роботи: Невелика кількість нежирного м'яса і гарнір. Можна зелений суп з хлібом (зерновим). Чай / кава з дуже легким десертом.
  3. Ще через 3-4 години: каша з шматочками фруктів або сир з йогуртом. Чай з 1-2 шматочками цукру.
  4. Через 3-4 години - повторити попередній прийом їжі.
  5. За годину перед сном (ранок) - овочевий салат або цільні овочі. До салату додайте 30 грам м'яса або яєчню з одного яйця. Трав'яний чай.

Такий ось варіант неправильного правильного харчування.

Якщо не вдається заснути, то спробуйте послухати звуки вулиці (шум авто, загальним шум міста), потім перенесіть увагу на звуки квартири (кроки, розмови, цокання годинника), а потім слухайте своє дихання. Після невеликої тренуванні така «медитація» дозволить вам швидко заснути.

Схожі записи:

Post Views: 286

Ви вважаєте, що не актуальне?