Полезные материалы

"Культура Тіла". Третій номер. Зірка Планети Фітнес "-99


Три дня: 17, 18 і 19 вересня - державний центральний концертний зал "Росія" гудів, як розтривожений вулик. А все тому, що саме в ці дні система фітнес-центрів "Планета Фітнес" проводила акцію під назвою "Фестиваль Планети Фітнес". Що й казати, в наш час, коли тяга до активного, і що найголовніше - здорового способу життя знову входить в моду, подібний захід виявилося дуже доречним!

Програма фестивалю була на рідкість насиченою. Не встигнувши ще переступити порога "Росії", шанувальники фітнесу тут же обдаровували спортивними сумочками, футболками та іншої корисної атрибутикою з символікою "Планети Фітнес". Ну, а далі на них чекали семінари та майстер-класи, проведені провідними російськими і закордонними "світилами" в області фітнесу, а прямо в фойє концертного залу була розгорнута виставка одягу, аксесуарів і тренажерів для занять бодібілдінгом і фітнесом. Тут же можна було придбати спортивне харчування та літературу. До речі, саме тут широкій публіці був представлений пілотний номер журналу "Культура Тіла", сприйнятий з неприхованим інтересом.

Подія:
Олександр Вишневський стає переможцем турніру, вигравши у калінінградців Бориса Великоиваненко лише за рахунок більшої кількості других місць!

відкриття:
Владислав Фатьянов. Скориставшись відсутністю обмежень по вазі, калінінградець, неодноразовий призер чемпіонатів Росії в категорії до 90 кг, виставив 97 кг якісних м'язів!

розчарування:
Олександр Федоров (Санкт-Петербург). Чи не потрудившись набрати до турніру хоча б якусь форму, Федоров мало чим нагадував того спортсмена, який приніс Росії титул чемпіона світу серед юніорів.

скандал:
Неприбуття Вінса Тейлора, чий виступ, безсумнівно, повинно було прикрасити турнір.

При всій повазі до Його Величності Фитнесу, "цвяхом" програми фестивалю став, тим не менш, турнір з бодібілдингу - Гран-Прі "Зірка Планети Фітнес". Увечері 17 вересня зал для глядачів "Росії", розрахований на майже 2500 місць, був майже вщерть забитий бажаючими на власні очі побачити кращих культуристів Росії, ну і, звичайно, неповторного Вінса Тейлора - зрівнятися з цим природженим шоу-меном від бодібілдингу може хіба що наш Олександр Вишневський. Фанатів не відлякало навіть та обставина, що буквально тижнем раніше в Москві прогриміло кілька страшних вибухів, які забрали життя сотень людей. Народ, столпившийся біля входу в "Росію", терпляче чекав, поки "сек'юріті", які демонстрували цілком виправдану в цій обстановці пильність, чи не перевірять вміст кишень і сумок у кожного увійшов. В результаті початок турніру довелося відкласти на 40 хвилин, однак, погодьтеся, що безпека людей коштувала цієї затримки.

Початок змагання поклало урочистий виступ керівника системи "Планети Фітнес" в Росії Ірини Краг і президента Федерації бодібілдингу та фітнесу Росії Володимира Дубініна - людей, завдяки зусиллям яких і відбулося це дійство. Ну, а через якихось десять хвилин на подіумі стало тісно від заповнили його м'язистих тіл. 17 могутніх чоловіків і шість чарівних, хоча зовсім не тендітних, дівчат вишикувалося на сцені концертного залу. Однак якщо Юлія Стефанович, Ніна Абрамова, Маргарита Автюховіч, Ольга Касай, Світлана Силакова, Марина Факторович і пізніше приєдналася до них Лілія Осія виступали поза конкурсом, то в стані чоловіків-культуристів розгорнулася справжня боротьба за призові місця.

Приємно було виявити, що кілька атлетів прибули в Москву в формі, яка не поступається тій, яку

вони набирають лише до чемпіонатів Росії! Втім, насправді дивувати було нічому, адже спорт - це не тільки гроші, імідж теж дечого коштує. Ну не міг, погодьтеся, з'явитися перед тисячами фанатів той же Олександр Вишневський у вигляді жалюгідної тіні себе самого. До того ж, для таких хлопців, як пітерець Олександр Вишневський, калінінградець Борис Великоиваненко або москвич Юрій Мельников, постаратися здолати будь-якого суперника на будь-якому конкурсі - справа честі.

До речі, саме ці троє і приєднався до них Владислав Фатьянов (Калінінград) і були викликані для першого порівняння в обов'язкових позах. Таким чином був відразу окреслено коло претендентів на перші три місця. З іншого боку, вже в момент оцінки пропорцій спортсменів визначилися аутсайдери. Судячи з усього, москвичі Олег Шпіліотов і Олег Макшанцев, петербуржець Владислав Наумов, Володимир Гречин з Іваново, а також білорус Андрій Сивогривов не особливо обтяжували себе підготовкою до конкурсу, забувши про чемпіонські амбіції. Втім, зрозуміти хлопців теж можна, адже до головного старту сезону - чемпіонату Росії - залишалося на той момент цілих півтора місяця, а ризик набрати "ядерну" форму в вересні і не втримати її до початку листопада був занадто великий. Проте, Олег Макшанцев і петербуржець Олександр Федоров, мабуть, "перегнули палицю"! На мій погляд, виходити на сцену в такому розпливлося вигляді - явну неповагу до публіки, не кажучи вже про себе. Правда, що стосується Федорова, то за кілька днів до старту він виглядав цілком пристойно. Можливо, 127-кілограмового гіганта підвело ту обставину, що він в останній момент вирішив їхати в Москву на машині, здавши залізничний квиток. Провести ніч напередодні змагання за бубликом - вельми необачний крок для спортсмена! Судді як нібито врахували цей факт і поставили Сашу десятим.

Якщо говорити про групу "середнячків", які влаштувалися на місцях з 7 по 12, то ці хлопці виглядали вже набагато цікавіше.

Владислав Астанин, який не виступав два сезони, кинув експериментувати з набором "маси" (часом вагу Влада доходив до 107 кг) і постав перед публікою таким, яким вона його знає і любить: естетичним, з точеними лініями. Спереду все було в порядку, проте ззаду Влад помітно поступався своїй кращій формі, а крім того виглядав занадто маленьким в настільки великовагової компанії, що дало суддям привід відкинути його на 12 місце.

У цьому сенсі 11 місце переможця весняного Кубка Росії Іллі Горошко я пояснив лише присутністю в суддівській лінії трьох москвичів. Він не вигравав у Астанина обсяги, в тому числі і рук, і, при приблизно однаковому "як" в позах зі спини, програвав в рельєфі спереду.

Саме завдяки перевазі в рельєфі Дмитро Голубочкін зумів випередити пітерця Олександра Федорова. На жаль, брак обсягів і відстає "низ" завадив москвичеві вклинитися в групу призерів. До того ж, ефект від Діміного виступу був зіпсований невдало накладеним гримом. Дев'яте місце.

Срібний призер Кубка Росії в Мурманську і фіналіст чемпіонату Європи в категорії до 90 кг В'ячеслав Буренков (Брянськ) задовольнявся восьмим місцем, проте справив досить гарне враження, і у мене язик не повертається назвати його "середнячком". Про це говорить і характер боротьби на сцені: Буренков чи не частіше за всіх інших брав участь в порівняннях, а золоте правило змагань з бодібілдингу говорить, що чим частіше тебе "висмикують" судді, тим на більш високе місце ти можеш розраховувати. Куди більш гладкий, ніж на весняних турнірах, Буренков виглядав цілком пристойно, компенсувавши брак рельєфу більшими обсягами. Стегна і руки виглядали дуже сильно, та й взагалі мені сподобалася його м'язова щільність. Був би трохи "гостріше" рельєф, і Слава цілком міг би замахнутися на місце в першій трійці.

Що стосується Олексія Шабуня, то у нього-то з рельєфом все було в порядку, він взагалі був одним з найбільш "сухих" на подіумі, приємно здивувавши відмінно пропрацювали спиною, грудьми і дельтами. Якби не слабкі ноги і не відчутний брак загальної "маси" (при зростанні в 186 см Шабуня виставив 101 кг і руки в 52 см, які, тим не менш, не виглядали більшими) - бути йому в першій трійці! "У всьому винне безгрошів'я, - пізніше журився Олексій. - Я ж уже змагався раніше з вагою за 110 кг в дуже пристойному "як"! Проте, своє нинішнє виступ невдалим не вважаю, оскільки мені протистояли кращі атлети Росії. "У підсумковому протоколі Шабуня став сьомим.

До слова сказати, перевага тих, хто замкнув шістку фіналістів - Павла Єршова (Санкт-Петербург) і Дмитра Полякова (Смоленськ), - над тими ж Буренковим і Шабуня було невелике. Що стосується Єршова, то один з найбільших на сцені він справляв приголомшливе враження спереду - моторошні в своїй "сухості" стегна, жахливих розмірів ручищи (при зростанні в 170 см Павло виставив 104,5 кг і руки близько 53 см!) Та ікри, неймовірний розмах плечей. Спина ж Паші була відверто гладкою. Такий феномен міжсезонного стану атлетів. У дуже багатьох культуристів різні частини тіла мають різну по товщині жировий прошарок, і підготовка до змагань якраз і полягає в тому, щоб зробити рельєф всіх частин тіла бездоганним. Єршов - шостий.

Пітерця зумів обійти досвідчений Дмитро Поляков зі Смоленська. Аргументи Діми - потужні руки і стегна - були, як завжди, при ньому. Та й в цілому, не дивлячись на те, що до головного старту сезону - чемпіонату Росії - залишалося ще шість тижнів, Поляков постав перед московською публікою в досить пристойній формі. Будь Діма помассивнее, він напевно б зайняв місце вище.

Чесно кажучи, я не очікував від нинішнього турніру ніяких особливих сюрпризів. Тим приємніше було спостерігати за виступом калінінградців Владислава Фатьянова. Неодноразовий призер чемпіонатів Росії в категорії до 90 кг, на цей раз Фатьянов вийшов на подіум з вагою в 97 кг, які були відмінно опрацьовані! "Верх" був просто бездоганний: чіткі лінії преса, гранично деталірованная спина і руки. Правда, сам Влад критично зауважив, що стегна ще не досягли ідеальної кондиції, але, тим не менше, я думав, що Фатьянов зуміє стати третім. Втім, і четверте місце в настільки представницької компанії - не так уже й погано.

Ну, а третє місце дісталося улюбленцю місцевої публіки Юрію Мельникову. Юра в черговий раз показав, що таке по-справжньому класні дельти і спина, вразивши публіку своїми розмірами (За визнанням самого Юри він важив на сцені 114 кг!). Ясна річ, що москвичі були готові віддати Мельникову і перше місце, але справедливості заради варто помітити, що знаменитий Юрін рельєф цього разу залишав бажати кращого. Особливо сильно постраждали ноги, яким явно не вистачало "глибини".

Якщо у випадку з Мельниковим судді були одностайні, то при визначенні переможця їх думки розділилися, та так, що поєдинок калінінградців Бориса Великоиваненко і пітерця Олександра Вишневського можна сміливо назвати бойовою нічиєю! І справді, віддати перевагу комусь одному з цією легендарною парочки було неймовірно складно. І якщо Вишневський перевершував Великоиваненко в товщині і детальності спини, а також в дельтах, то у Бориса були трохи краще ікри і прес. Що ж стосується "якості" м'язів, то воно було приблизно однаковим. Ну, а порівнянні обсяги (при зростанні в 176 см Великоиваненко важив на сцені приблизно 105 кг, а Вишневський - 94,5 кг при зрості в 172 см) і зовсім робили Великоиваненко і Вишневського схожими, немов близнюків. В кінцевому підсумку, завдяки більшій кількості друге (!) Місць, поставлених суддями, перемога дісталася все-таки більш щасливому питерцу. До речі сказати, на весняному Кубку Росії в сутичці за абсолютну першість фортуна була теж на боці Вишневського. Цілком ймовірно, що на першості країни в Челябінську Вишневський і Великоиваненко знову зійдуться в бою за титул "самого-самого". Цікаво, чи пощастить "Вишнє" і в третій раз?

Підсумковий протокол:
1. Олександр Вишневський (Санкт-Петербург)
2. Борис Великоиваненко (Калінінград)
3. Юрій Мельников (Москва)
4. Владислав Фатьянов (Калінінград)
5. Дмитро Поляков (Смоленськ)
6. Павло Єршов (Санкт-Петербург)
7. Олексій Шабуня (Білорусь)
8. В'ячеслав Буренков (Брянськ)
9. Дмитро Голубочкін (Москва)
10. Олександр Федоров (Санкт-Петербург)
11. Ілля Горошко (Москва)
12. Владислав Астанин (Санкт-Петербург)
13. Олег Шпіліотов (Москва)
14. Владислав Наумов (Санкт-Петербург)
15. Володимир Гречин (Іваново)
16. Олег Макшанцев (Москва)
17. Дмитро Сивогривов (Білорусь)

Ех, Вінс ...

Чи не головним розчаруванням для тисяч шанувальників бодібілдингу, присутніх в концертному залі "Росія", став неприїзд блискучого профі Вінса Тейлора. Тейлор, буквально боготворімий в Росії, не гостював у нашій країні вже два роки, а тому його виступ очікувалося з особливим нетерпінням. На жаль, зустрічі не вийшло. Згідно з офіційною версією Тейлору завадив вилетіти в Москву К у Флориді ураган "Флойд". Але навіть якщо Вінс просто побоявся по цілком зрозумілих причин прибути до першопрестольної, і його можна зрозуміти. На щастя для глядачів, в цей вечір в "Росії" був Олександр Вишневський, теж видатний шоу-мен, який, виступивши зі своєю забійній композицією "Робот", в значній мірі скрасив досаду публіки від побачення з заморським кумиром.



© FBFR 1998-2001рр.

В бібліотеку

Цікаво, чи пощастить "Вишнє" і в третій раз?