Полезные материалы

Риба як джерело протеїну. Найкращий протеїн поруч.

Будь-, що займається бодібілдінгом людина, хоч трохи знайомий з основами дієтології. Спортсмену необхідно постійне надходження в організм якісного протеїну для росту м'язів. Протеїни або білки бувають рослинного і тваринного походження. Деякі люди в силу своїх переконань або інших причин дотримуються вегетеріанской дієти. Але це не правильно.

протеїну

Споживаючи рис, сою, боби можна отримати набір незамінних амінокислот (Ті які не синтезуються в організмі і повинні обов'язково надходити з харчуванням). Але все ж рослинні джерела білка неможна порівняти з тваринами за цінністю. Адже в овочах і фруктах не вистачає деяких мікроелементів і жирів які необхідні організму, особливо спортсмену, для нормального функціонування. Наприклад, дієта бідна тваринами протеїнами не покриває потреби в залозі.

Який же самий кращий протеїн? Є кілька основних джерел протеїну бодібілдера: сироватковий, казеїн, яловичий, соєвий. У кожного є свої переваги і недоліки. Дослідження японських учених показали, що високе споживання соєвого протеїну може знизити рівень тестостерону в крові. Може це і не вірно на всі 100%, але навіщо ризикувати. Сироватковий протеїн краще підходить для споживання після тренувань, так як має потужний анаболічний ефект , Але на процес розпаду білка він позитивно не може впливати. Казеїн (то ж молоко і молочні продукти) ж навпаки має сильний антикатаболический ефект, але синтез білка не прискорює, тому підходить для прийому перед сном. Яловичина - відмінне джерело білка, а також мікроелементів таких як цинк і залізо, але в ньому відносно багато жиру. Тому, для тих, хто піклується про обсяги талії, яловичину можна їсти, але не часто.

Ось основні джерела якісного білка і незамінних амінокислот. А ні, не все. Багато хто забуває про рибу і навіть не здогадуються, що найкращий протеїн знаходиться саме в ній. Крім нього в рибі містяться омега-3 жирні кислоти, які потрібні для профілактики серцево-судинних захворювань. Цей факт деякі чули. Але дуже мало людей знають, що споживання риби впливає на вироблення інсуліну. Проводилися експерименти на тваринах, які показали, що при дієті багатою рибою спостерігається найслабша інсулінова реакція (рівень глюкози та інсуліну в крові на голодний шлунок) в порівнянні з тими ж відомими соєю і казеїном.

Слабка інсулінова реакція означає, що в цьому організмі необхідно менше інсуліну для поставки глюкози до клітин. Це може означати менше відкладення жиру в перспективі. Інсулін - це гормон, який потрібен для нормального м'язового зростання, але його надлишок призводить до цілого набору захворювань. Такий ефект від споживання риби може пояснюватися наявністю аргініну (наприклад 1,3% в трісці). Також, корисні якості рибних продуктів можуть бути причиною високого вмісту лізину.

Це все ще належить досліджувати. Але в будь-якому випадку, риба - відмінне джерело всіх амінокислот для набору сухих м'язів. А все позитивний вплив на інсулінові процеси і наявність корисних омега-3 жирів тільки збільшують її цінність.

А все позитивний вплив на інсулінові процеси і наявність корисних омега-3 жирів тільки збільшують її цінність

Тому внести рибу в перелік продуктів своєї дієти варто. Навіть не дуже часте її вживання принесе користь для здоров'я і спортивних результатів у бодібілдингу.

Можливо буде цікаво і це:

Який же самий кращий протеїн?