Полезные материалы

Розбираємося раз і назавжди: хто такий ектоморф - Ектоморфус - бодібілдинг для ектоморфов, примусь свої м'язи рости

  1. Привіт, початківці худі бодібілдери. У цій статті ми постараємося зрозуміти, хто такі ектоморфи і...
  2. Читайте також:
  3. Програма тренувань «Ектоморфус лайтус»

Привіт, початківці худі бодібілдери. У цій статті ми постараємося зрозуміти, хто такі ектоморфи і чому, власне, так важливо з'ясувати це до початку тренувань.

Типи статури виділив і систематизував професор Гарвардського університету Вільям Шелдон. Згідно з його теорією, все люди діляться за морфологічними ознаками на мезоморфов, ендоморфов і ектоморфов. Робиться це так: кожен тип має три шкали оцінки, від одного до семи, для кожного з основних параметрів статури. Наприклад, чистий ендоморф характеризується круглою головою і великим животом, великою кількістю жиру на плечах і стегнах, тонкими зап'ястями і кісточками. У такої людини в цілому округлі, кулясті форми, але так як профільні розміри тіла перевищують поперечні, товстим назвати його не можна. Правда, це справедливо тільки в тому випадку, якщо кількість підшкірного жиру не стає вище критичного рівня, що дуже характерно для даного статури. Простіше кажучи, саме до цього типу належать усі товстуни і схильні до повноти люди.

Простіше кажучи, саме до цього типу належать усі товстуни і схильні до повноти люди

Малюнки з атласу Шелдона. Чистий ендоморф (7-1-1), чистий мезоморф (1-7-1), чистий ектоморф (1-1-7). Фото: ru.wikipedia.org Малюнки з атласу Шелдона Так виглядає переважний мезоморф з тенденцією до ектоморфному соматип

Наступний тип - це мезоморф, найпоширеніший і самий збалансований. Таким людям пощастило, вони спочатку мають широкими плечима, м'язистими руками і ногами, широкою грудною кліткою і масивною головою. А так же мінімальною кількістю підшкірного жиру. Саме у атлетів цього типу найбільше шансів отримати ідеальні м'язи, оскільки немає необхідності боротися з жиром або навпаки набирати масу. Для прикладу можна навести Арнольда наше-все Шварцнегера.

А тепер на сцену виходить найбільш невдалий тип статури. Ектоморф - довготелесий, худий чоловік, з вузькою грудною кліткою, худими руками і ногами, нерозвиненими плечима, худим обличчям. Жировий шар не те що мінімальний, він практично відсутній, що, по суті, гарантує йому захист від ожиріння. Саме таким атлетам і присвячений наш сайт. Єктоморфам дуже складно домогтися таких же результатів, що і мезоморфам. Можна навіть сказати, що це зовсім нереально, оскільки для цього їм довелося б заново переінакшити себе скелет, що, погодьтеся, неможливо. Ось цей момент дуже важливо засвоїти для себе, починаючи свої тренування. Ви, будучи ектоморфом на 85-100% ніколи не станете супер-пупер качком, ніколи, тому не виснажуйте себе нереально важкими тренуваннями - природу не обдуриш.

Типові ектоморфи, які, завдяки тренуванням, виглядають дуже схожими на мезоморфов. Якщо ви виглядаєте худіше - ви переважний ектоморф.

Інша справа, що, як правило, більшість людей не відносяться до крайніх варіантів статури, і не можна точно охарактеризувати їх тип. Наприклад, найчастіше виділяють типи 3-5-2 (мезоморф з рисами ендоморфа, тобто схильний до повноти) або 4-3-3 (ендоморф, який після хороших тренувань цілком може виглядати як мезоморф).

Сам Шелдон вважав, що соматип людини не змінюється з часом. Залежно від будь-яких факторів зовнішній вигляд може стати іншим: людина може схуднути, погладшати, збільшити свою м'язову масу і так далі. Але тип статури залишається незмінним протягом усього життя. І для того, щоб точно визначити соматип, треба брати до уваги вік, наявність або відсутність фізичних навантажень, патологічних захворювань і деякі інші фактори. Прийнято вважати, що більш-менш точний соматип складається до 23-25 ​​років.

Зараз, коли існують всілякі препарати, що містять білки, енергетики, амінокислоти, які здатні сильно змінити зовнішній вигляд атлета, теорія Шелдона вже не виглядає такою однозначною. Звичайно, в тій частині, що тип статури не змінюється з часом, він був без сумніву прав, і саме його систему соматіпірованія приймають за основу всі спортсмени, але ось однозначно визначити тип того чи іншого атлета вже практично неможливо.

Чому там важливо визначити свій соматип? Справа в тому, що для досягнення хороших результатів у бодібілдингу людям з різними типами статури потрібна різна навантаження. Єндоморфам, беручи до уваги їх вроджену повноту, слід включати в свою програму максимально можливу кількість кардиотренировок і не захоплюватися вправами на силу. А ось нам з вами, єктоморфам, можна використовувати кардіо лише в невеликій кількості, звернувши всю свою увагу на силові вправи, що збільшують обсяг м'язів, не особливо замислюючись про рельєф, яким ми і так маємо завдяки мізерно малій кількості жиру. Втім, про те, які вправи слід включати в свою програму єктоморфам, читайте в наступних наших статтях.

Читайте також:

Особливості тренувань ектоморфов

Програма тренувань «Ектоморфус лайтус»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

comments powered by HyperComments Чому там важливо визначити свій соматип?