Полезные материалы

Шальнев Андрій Андрійович

  1. зміст 1. Пауерліфтинг
  2. 2. Історія пауерліфтингу
  3. 3. Бодібілдинг
  4. 4. Історія бодібілдингу
  5. 5. Відмінності
  6. 6. Особистий досвід в спорті
  7. Список джерел

зміст

1. Пауерліфтинг

Пауерліфтинг - силовий вид спорту, суть якого полягає в подоланні опору максимально важкого для спортсмена ваги.

У змаганнях входять три вправи: присідання зі штангою (на верхній частині лопаток), жим штанги лежачи на горизонтальній лаві і тяга штанги. Сума ваг, набраних в трьох вправах визначає кваліфікацію спортсмена. При виступі порівнюються показники спортсменів в одній ваговій категорії.

Головною метою пауерліфтингу є збільшення сили м'язів.

Головною метою пауерліфтингу є збільшення сили м'язів

Малюнок 1 - Спортсмен пауерлифтеров

2. Історія пауерліфтингу

У 30-х роках в атлетика почала розділятися на два напрямки - важка атлетика і атлетизм. В кінці 40-х - початку 50-х років вправи зі штангою звернули на себе увагу і стали популярними в США і Канаді, пізніше в Англії, в Австралії, Швеції, Норвегії та інших країнах. Велику популярність набрали допоміжні вправи важкої атлетично: присідання зі штангою на плечах, жим лежачи на лаві, тяга штанги. Назва новий вид спорту отримав від злиття двох англійських слів - "power" - сила, міць і "lifting" - піднімання.

У 1964 р - «народження пауерліфтингу» (в США пройшов перший офіційний чемпіонат). Найперша федерація ADFPA - була створена в США.

В СРСР заняття пауерліфтингом не заохочувалося. Замість терміна «пауерліфтинг» застосовувався термін «атлетична гімнастика» або «атлетизм». Однак радянський атлетизм ні тотожний пауерліфтингу, а являв собою його поєднання з культуризмом. Радянський атлет повинен був не тільки показувати хороші результати в присіданні та жимі лежачи, але і володіти естетичним статурою [ 1 ].

Етапи розвитку пауерліфтингу в СРСР:

60-ті роки - початок публікацій в журналах, присвячених атлетичної гімнастики;

70-ті роки - на офіційному рівні розроблялися положення нового виду спорту, проводилися аматорські змагання;

80-ті роки - почали проводитися офіційні змагання.

Чемпіонати світу серед чоловіків почали проходити з 1971 року. Жіночі Чемпіонати світу проводяться з 1980 року в категоріях.

3. Бодібілдинг

Бодібілдинг (від англ. Body - тіло і building - будівництво) або культуризм - процес нарощування і розвитку мускулатури, шляхом заняття фізичними вправами з обтяженнями і високоенергетичного живлення, з підвищеним вмістом поживних речовин, зокрема, білків, достатнім для гіпертрофії скелетних м'язів [ 3 ].

На змаганнях не піднімають великі ваги на штанзі, спортсмени виходять на подіум, щоб продемонструвати свої м'язи.

4. Історія бодібілдингу

У 50-60-ті роки культуризм набув великої популярності. У ті роки з'явилися найвідоміші конкурси - «Містер Всесвіт» і «Містер Америка». Саме ці змагання проклали дорогу для інших сучасних змагань. Тоді ж з'явилися і багато журналів популяризують культуризм - «Strength & Health» та «Muscular Development». Зйомки деяких культуристів в кіно також тільки додали спорту популярності. Найбільшу популярність в кіно отримав Стів Рівз, який зіграв ролі Геракла, Самсона і інших легендарних героїв [ 3 ].

Найбільшу популярність в кіно отримав Стів Рівз, який зіграв ролі Геракла, Самсона і інших легендарних героїв [   3   ]

Малюнок 2 - Стів Рівз

У 1990 році реслінг-промоутер Вінс МакМен оголосив про формування нової організації "World Bodybuilding Federation". Таким чином, він хотів привнести в культуризм більше видовищності і збільшити призовий фонд турнірів. Однак в липні 1992 року WBF формально був розпущений.

На початку 2000 року "International Federation of Bodybuilders & Fitness" намагалася надати культуризму статус олімпійського виду спорту, в зв'язку з тим, що в 2000 році ця організація отримала повноправне членство в Міжнародному олімпійському комітеті. Тим самим, IFBB прагнула затвердити культуризм в якості повноправного виду на Олімпійських іграх. Цього однак не відбулося, тому що багато хто не визнають культуризм спортом.

5. Відмінності

Почати слід з того що це два родинних виду спорту. У пауерліфтингу важливі силові показники, в бодібілдингу - краса тіла. У зв'язку з цим відрізняється і формат змагань. Багато відомих бодібілдери починали з пауерліфтингу (або займалися обома видами спорту одночасно) - Арнольд Шварценеггер, Владислав Куррал, Ронні Колеман, Франко Коломбо.

Бодібілдинг багатший на вправи. Пауерліфтинг в своєму арсеналі має всього 3-4 вправами - становою тягою, жимом лежачи і присіданнями зі штангою на супін, а так само підйоми тулуба на прес. Однак ліфтери виконують не тільки ці вправи. Існують негласні змагання з підйомами штанг, гир і гантель всередині одного клубу.

Пауерліфтинг орієнтований на силові показники, тому і штангу тут тиснуть на один раз. Базові вправи виконуються на 2-3 підходи з робочою вагою по 5-6 повторів, проти традиційної в ББ схемою - 4х12. Виступи на змаганнях, а часто і тренування, проводяться в пауерліфтингу в спеціальній уніформі - жимовой майці, комбінезоні - такий одяг завдяки спеціальним швах збільшує поднімаеми вага на 10-50 кг. Застосування подібного спорядження часто буває причиною нападок на ліфтерів з боку бодібілдерів - мовляв, що ти можеш без своєї майки? [ 5 ]

У пауерліфтингу тренуються тричі на тиждень (іноді 4) не більше 2-х годин. Проти 6-денних програм в бодібілдингу до 6 годин на день. У ПФ не буває дворазових тренувань в день, за тиждень одна група м'язів тренується тільки один раз. ПФ чистіший в плані прийому різних препаратів для нарощування маси і відновлення.

6. Особистий досвід в спорті

У якийсь момент напевно кожен хлопець вирішує зайнятися спортом, багато хто хоче стати класним бійцем в боксі або карате, інші хочуть накачати собі класні м'язи. Колись і в мене почався такий період. На щастя, мені допоміг мій друг Ігор, який допоміг мені скласти програму тренувань і відвів в тренажерний зал. Хочеться зауважити, що заняття спортом це постійна боротьба. В першу чергу це боротьба з самим собою. Часом буває дуже важко змусити себе після робочого тижня в п'ятницю ввечері відправитися нема на заслужений відпочинок, а знову в зал, але воно того варте.

Вибрати свій вид спорту дуже непросто, в будь-якій справі спершу буде багато роботи і малі результатів. Коли я потрапив в зал, то сильно не замислювався хочу я бути пауерлифтеров або бодибилдером. Я чітко усвідомлював що не хочу вживати ніяких препаратів, що стимулюють ріст м'язів, мене цікавили тільки мої результати.

На завершення хотілося б порекомендувати всім тим, хто ще не визначився, чим же займатися - почніть займатися, а в процесі розберетеся що Вам необхідно.

Список джерел

  1. Вікіпедія [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: //ru.wikipedia.org ...
  2. Спортивна вікіпедія [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: //sportswiki.ru / ...
  3. Вікіпедія [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: //ru.wikipedia.org / ...
  4. Федерація пауерліфтингу [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: //samaraipf.narod.ru / ...
  5. Форум бодібілдерів [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: //max-body.ru / ...
Застосування подібного спорядження часто буває причиною нападок на ліфтерів з боку бодібілдерів - мовляв, що ти можеш без своєї майки?