Полезные материалы

Сиктивкарський атлет Дмитро Горбанев: «Не треба асоціювати бодібілдинг зі стероїдами» «БНК

Вчора в Сиктивкарі пройшов Відкритий кубок Республіки Комі з бодібілдингу, бодіфітнесу та фітнес-бікіні, де абсолютним переможцем став молодий атлет Дмитро Горбанев. Молодій людині всього 19 років, але він уже багаторазовий переможець різних змагань, в тому числі абсолютний чемпіон Росії з бодібілдингу в категорії «юнаки». Незважаючи на молодий вік, він уже три роки працює тренером. Сиктивкарський атлет розповів кореспонденту БНК, як прийшов до чемпіонства.

чемпіон

Фото Юрія Кабанцева

- Зараз уже багато завойованих титулів, а з чого почався шлях бодібілдера?

- Років з тринадцяти почав потихеньку ходити на секції і займатися пауерліфтингом. Оточення було відповідне, знайомі спортсмени і привели в зал. Років зо три займався силовим троеборьем, виступив в чемпіонаті Росії з пауерліфтингу, вийшов в призери і зібрався їхати на чемпіонат Європи. Але ніякої підтримки збірна Росії не зробила, а запропонували їхати за свій рахунок, сказали: «Якщо виграєш - ми тебе подякуємо!» Поїздка ж коштувала близько 90 тисяч рублів. Тоді я зрозумів, що там спортсменів не поважають і не цінують. І захопився бодібілдінгом.

- А чому саме бодібілдинг, як прийшли в цей спорт?

- Сюди мене запросив Олексій Захаров, нинішній керівник федерації бодібілдингу в республіці. Ми займалися в одному спортзалі, видать, зауважив потенціал, адже силова база у мене вже була. Він запропонував допомогу в підготовці та фінансову підтримку. Спочатку Олексій мене тренував, зараз вже сам собі тренер, хоча раджуся, звичайно, з Олексієм з якихось питань.

- І після став виступати в змаганнях з бодібілдингу?

- Так, вже в 2010 році в лісозавод влаштували Відкритий кубок з бодібілдингу, до цього довгий час нічого не проводилося. Там я зайняв перше місце в юнацькій категорії, правда, і суперників у мене було не багато. Після було багато перемог, останній раз я брав участь в 2012 році в Казані на чемпіонаті Росії і потім півтора року відпочивав.

- А як відбувається підготовка до змагань?

- Підготовка йде в два етапи: спочатку два-три місяці набираєш м'язову масу, а потім місяці два ти цю масу відточувати, сушка йде. Майже за півроку перед змаганнями починаєш готуватися, тренуєшся п'ять разів на тиждень. Але не думайте, що ми весь день проводимо в спортзалі, години півтори - два. Це означає не тільки тягати залізо, тренування включає в себе і плавання в басейні, кардиотренировки, біг на доріжці. Розвивати треба не тільки м'язову масу, але серцеву систему.

- Існує думка, що бодібілдери накачують себе препаратами і за рахунок цього збільшують м'язову масу. Самі ж вони не можуть тяжкості піднімати. На вигляд великі, а сил немає, так це?

- Те, що деякі приймають стероїди - це особиста справа кожного, просто комусь лінь тренуватися. Не треба асоціювати бодібілдинг саме зі стероїдами і хімією. До того ж багато хто плутає стероїди з протеїнами. А, що стосується важких предметів, якщо хтось не вірить - в інтернеті є відео, як я в 17 років присідав зі штангою вагою 280 кілограм. І зараз можу повторити!

- Як набираєте м'язову масу?

- Багато їм: м'ясо та каші. Все, що потрібно зростаючому організму. Можна їсти все підряд, але тут питання, як ти хочеш виглядати, адже від смаженого і жирного ти будеш набирати вагу, не тільки м'язами - і на животі відкладеться. Якщо хочеш виглядати круглий рік красиво, треба і харчуватися правильно. Сушка - куди складніше процес, починаєш урізати калорії. Доводиться споживати калорій менше, ніж витрачаєш. Через це стомлюваність швидше настає, стан млявості присутній. Постійно хочеться спати, доводиться частіше пити каву.

- З багатьма учасниками змагань ви виступаєте вже не перший раз, спілкуєтеся між собою. Якась конкуренція є?

- Так, з багатьма хлопцями спілкуємося, але все по-дружньому у нас відбувається. Все займаємося однією справою, конкуренція природно присутній, це азарт - бути кращим. Але жорсткої боротьби не буває. Адже тут як, якщо ти підготувався - молодець, а якщо немає - вже пізно щось міняти. Якщо тільки, як у мене - захворів і десять днів з температурою лежав. На самому конкурсі ти нічого не зміниш.

- Ви нещодавно перенесли хворобу?

- Так, я готувався до Кубка Росії, який пройде в кінці травня. Але в березні зліг з вітрянкою на десять днів, через що втратив форму, не тренувався цей час. Відновитися зараз вже важко, занадто мало часу залишилося, я ж чотири кілограми м'язової маси скинув. До цих змагань вдалося підготуватися буквально за тиждень, і то, тому що харчування під час хвороби схоже на природну сушку. Харчуєшся вкрай мало, а температура виганяє всю вологу з тіла. Можна, звичайно, брати участь і увійти до п'ятірки переможців, але одного разу ставши переможцем вже не хочеться іншого результату.

- В одній категорії з вами виступали атлети різної статури. Значить, обсяг не головне в цих змаганнях?

- Оцінюється, головним чином, то, як ти підготувався до змагань. Але і як ти виглядаєш, як ти грим завдав, як подаєш себе на сцені не маловажно. Виглядає симетрія, треба баланс тримати: руки можуть бути п'ятдесят сантиметрів в обсязі, а ноги, як сірники. Це не буде виглядати на сцені. Порівнюється і маса, і якість м'язової маси, наскільки низький відсоток жиру, наскільки відточені м'язи. Спочатку показуєш обов'язкову програму, сім позицій, а потім довільну, де показуєш свої кращі сторони і ховаєш недоліки. Там можна, що завгодно робити, на чемпіонаті Санкт-Петербурга учасники виходили і під дитячі пісеньки.

- Зараз, крім захоплення бодібілдінгом, тренуєте бажаючих в спортзалі. Надалі себе ким бачите?

- Поки навіть не знаю, не вирішив ще. У найближчих планах відпочити місяця півтора. Восени хочу з'їздити на першість Росії, можливо ще і на чемпіонат світу. Далі ще не загадував.

А чому саме бодібілдинг, як прийшли в цей спорт?
І після став виступати в змаганнях з бодібілдингу?
А як відбувається підготовка до змагань?
На вигляд великі, а сил немає, так це?
Як набираєте м'язову масу?
Якась конкуренція є?
Ви нещодавно перенесли хворобу?
Значить, обсяг не головне в цих змаганнях?
Надалі себе ким бачите?