Полезные материалы

Силові тренажери | Інвентар для фітнесу та бодібілдингу

  1. гантелі
  2. гирі
  3. штанга
  4. силові тренажери
  5. Силові тренажери під власною вагою
  6. Професійні силові тренажери
  7. Домашні силові тренажери
  8. Тренажери фітнес-класу

Силові тренажери, інвентар для фітнесу та бодібілдингу застосовуються для виконання силових вправ в тренажерному залі, фітнес-клубі або в домашніх умовах
Силові тренажери, інвентар для фітнесу та бодібілдингу застосовуються для виконання силових вправ в тренажерному залі, фітнес-клубі або в домашніх умовах. Серед них можна назвати як окремі снаряди, наприклад, лави з різним ухилом, гантелі, гирі, штанги, м'ячі, степ-платформи, так і силові тренажери, що представляють собою пристрої, що дозволяють опрацьовувати окремі м'язи або групи м'язів.

гантелі

Гантелі - спортивний снаряд для виконання силових фізичних вправ з обтяженнями , Спрямованих на розвиток м'язів, зміцнення суглобів і загальної працездатності організму. Гантелі використовуються для збільшення навантаження при фізичних вправах.

Гантелі хороші тим, що, з одного боку, в порівнянні зі звичайними вправами посилюють роботу мускулатури і тим самим дають додатковий імпульс до її розвитку. З іншого боку, вони є загальнодоступними і дозволяють тонко дозувати навантаження для кожної окремої групи м'язів.

Гантелі бувають литі (з фіксованою вагою) і розбірні, що дозволяють варіювати вага снаряда. Якщо є можливість, краще використовувати розбірні гантелі, які замінюють цілий набір литих, так як дають можливість для кожного конкретного вправи підбирати свою оптимальну вагу.

гирі

Гирі, так само як і гантелі, бувають декількох типів: литі (вагою 10, 16, 24 і 32 кг), пустотілі, складальні і так звані жонглеркі, використовувані, як і випливає з назви, для жонглювання. Жонглеркі відрізняються від інших видів гир тим, що у них більш висока і тонка сталева ручка, діаметр якої становить 27 мм.

Завдяки можливості зміни ваги складальні і пустотілі гирі найбільш зручні у використанні.

штанга

Штанга - спортивний снаряд для підняття ваги в   бодібілдингу   ,   пауерліфтингу   і важкої атлетики Штанга - спортивний снаряд для підняття ваги в бодібілдингу , пауерліфтингу і важкої атлетики. Штанга дозволяє виконувати безліч силових вправ з великим навантаженням. Прямі та вигнуті грифи штанги , Диски різної ваги використовуються для тренування різних м'язових груп.

силові тренажери

Силові тренажери застосовуються для виконання фізичних вправ, пов'язаних з силовим навантаженням на різні м'язові групи . Існує кілька класифікацій силових тренажерів.

Силові тренажери під власною вагою

Ці тренажери є багатофункціональними агрегатами, які дозволяють одночасно розвивати силу, витривалість і гнучкість. У таких тренажерах рівень навантаження змінюється за допомогою зміни кута нахилу лави, а також за рахунок використання додаткових ваг.

Один із критеріїв вибору силового тренажера - це наявність вбудованих або вільних обтяжень. Найпростіші - це тренажери з вільними обтяженнями, такими як гантелі, гирі, штанги. Силові тренажери з вбудованими обтяженнями використовують вантажі, закріплені спеціальними фіксаторами. Такі складні пристрої дозволяють тренувати кілька груп м'язів.

Інший критерій - сфера використання тренажера, згідно з якою силові тренажери діляться на професійні, домашні та тренажери фітнес-класу.

Професійні силові тренажери

Професійні силові тренажери дозволяють встановлювати високі навантаження (понад 100 кг). Найчастіше вони являють собою вузькоспеціалізовані агрегати, розраховані на розробку певної групи м'язів або на виконання конкретних вправ.

Домашні силові тренажери

Домашні силові тренажери дозволяють використовувати навантаження не більше 100 кг. Вони більш компактні, ніж професійні тренажери, найчастіше їх роблять складними і універсальними, щоб не займати багато місця в будинку. У них передбачені м'які ручки і упори для безпеки.

Тренажери фітнес-класу

Тренажери фітнес-класу є проміжними між домашніми та професійними тренажерами. зазвичай тренажер фітнес-класу являє собою універсальний агрегат, що дозволяє опрацьовувати різні групи м'язів.

За кілька десятиліть обладнання для силових тренувань пройшло шлях від найпростіших вільних ваг до складних тренажерів, які створюють навантаження новітніми методами. Проте не можна стверджувати, що сучасне обладнання ефективніше вільних ваг.

І дійсно, у вільних ваг дуже багато достоїнств і мало недоліків. У сучасних тренажерів недоліків набагато більше. Різноманітні види обладнання для силових тренувань мають певні переваги і недоліки, і тому найкраще передбачити в своїй програмі використання особистих снарядів і пристроїв.