Полезные материалы

Сироватковий або соєвий: який протеїн краще купити і приймати?

  1. Сироватковий білок VS соєвий білок: який кращий вибір?
  2. Навіщо потрібно приймати протеїн
  3. Все про сироватковому протеїні
  4. Переваги сироваткового протеїну
  5. Побічні ефекти від вживання сироватки
  6. Все про соєвому протеїні
  7. Шкода соєвого білка
  8. Який протеїн краще приймати

Зміст статті

Сироватковий білок VS соєвий білок: який кращий вибір?

З тисячами різновидів протеїнових порошків у продажу складно зрозуміти, який вибрати. Почну з того, що протеїнові добавки використовують для доповнення дієти, яка вже містить багато високоякісних джерел білка. Він надходить з продуктів, таких, як екологічно чисті яйця і яловичина, птиця, дика риба і сирі молочні продукти. Погляньте на мою тарілку поживності їжі проаналізуйте, скільки білків / жирів / вуглеводів я рекомендую споживати, а також джерела кожного елемента.

Коли ви споживаєте високоякісний білок з їжею, зелене світло вам і для пошуку будь-яких протеїнових добавок.

Навіщо потрібно приймати протеїн

Слово «протеїн» походить від грецького слова, в перекладі означає «першорядний», «першої важливості». Греки дуже дбали про своє фізичне здоров'я і зовнішності і знали життєву необхідність білка. Білок має істотне значення в будівництві клітин і тканин, підтримці балансу рідин, захисту функцій ферментів, допомоги нервовим і м'язовим скороченням поряд із забезпеченням здоров'я шкіри, волосся і нігтів.

Так як зараз все більше людей знають про важливість протеїну в харчуванні і піклуються про свою фізичну форму, протеїнові добавки стають все більш популярні, навіть серед тих, хто не займається професійним спортом.

Одна з найбільш поширених білкових добавок - це сироватка. Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим в Британському журналі харчування, сироватковий протеїн - відмінний спосіб збільшити силу м'язів. Не так давно я писав про переваги протеїнової сироватки як добавки, але зараз я хочу копнути трохи глибше і порівняти плюси і мінуси двох дуже популярних добавок: сироватки та соєвого протеїну. Так само я розповім, які джерела протеїну використовую сам. Почнемо з сироваткового протеїну.

Все про сироватковому протеїні

Сироватковий протеїн - це кулясті білки, які виходять як побічний продукт виробництва сиру. Сироватка і казеїновий білок - два типи протеїну, що міститься в молоці. Сироваткового білка, в свою чергу, існує 3 різновиди, і це:

Концетратов - містять низький рівень жиру і холестерину і багато біологічно активних сполук у вигляді лактози. Ця форма сироватки найбільш краща, вона найменше піддається обробці.

Ізоляти - сироватки з м'яким молочним смаком, знежирені, в них менше біологічно активних речовин, а білки можуть бути денатуровані.

ГІДРОІЗОЛЯТАМИ - менш аллергенная форма в порівнянні з попередніми, але коштують значно дорожче. Проте, ГІДРОІЗОЛЯТАМИ найбільше оброблені і білки в них денатуровані. Я не рекомендую вживати сироватку в цій формі.

Сироватковий білок добре засвоюваний і використовується в ряді звичних продуктів харчування.

Сироватковий білок міститься в:

  • молоці
  • йогурті
  • Продукти-замінники
  • сирі

Переваги сироваткового протеїну

Сироватковий білок є одним з найпоширеніших протеїнів, використовуваних спортсменами і бодибилдерами заради його ефекту зміцнення м'язів. Передбачається навіть, що він допомагає не тільки будувати м'язи і збільшувати тіло, а й відновлювати розтягнуті і напружені м'язи, що часом трапляється в процесі тренувань. Цю здатність приписують виявленому в сироватковому протеїні лейцину.

У раніше згаданому дослідженні Британського журналу харчування виявилося, що сивороочний білок містить «активні компоненти, які перевершують амінокислоти в стимулюванні вироблення м'язового білка і ініціації його перетворення».

Але на цьому плюси сироватки не закінчуються. На додаток, деякі дослідження виділяють користь для здоров'я, яку вона несе, і ось деякі з пунктів:

  • придушення апетиту
  • Властивості антиоксидантів руйнувати вільні радикали
  • Перешкода вродженим алергій
  • Зменшення ризику захворювань серця, раку або діабету

Побічні ефекти від вживання сироватки

Як і від багатьох добавок, деякі побічні ефекти від протеїну теж є. Серед них газоутворення, здуття живота і спазми, втома, слабкість, головний біль і огидним Мені ость. Причиною багатьох з цих ефектів вважають непереносимість лактози людиною або ж додавання штучних підсолоджувач до деяких порошки. (Нижче я розповім, що ви повинні шукати при покупці протеїнових порошків, а чого слід уникати).
Є ряд переваг у використанні протеїнових добавок, і дослідження продовжують підтверджувати вищевказану користь протеїнової сироватки. Зараз давайте перейдемо до соєвим протеїновим добавкам.

Все про соєвому протеїні

Соєвий протеїн виходить з лущеного і знежирених соєвих бобів. Ці боби потім переробляються для отримання трьох форм:

  1. соєвого борошна
  2. соєвого концентрату
  3. соєвого ізоляту

У соєвого протеїну безліч варіантів застосування, спочатку він не використовувався як харчовий продукт, а служив речовиною, що зв'язує пігменти, в паперовому покритті. Сьогодні ж соя використовується і в продуктах харчування. купуючи соєвий протеїн ціна , Якого нижче в порівнянні з сироватковим, ви отримуєте порівняно дешевий джерело білка.

Соєвий протеїн міститься в:

  • салатних заправках
  • супах
  • Порошках для приготування напоїв
  • заморожених десертах
  • дитяче харчування
  • хлібах
  • сухі сніданки
  • Кормах для домашніх тварин

Якийсь час сою позиціонували як корисний для здоров'я продукт. Стверджувалося, що вживання соєвого білка допомагає знизити рівень «поганого» холестерину, попереджає ризик серцевих захворювань і навіть бореться з деякими видами раку. Проте, більш пізні дослідження показали, що ці претензії хибні, і більш того, що існують серйозні побоювання щодо вживання в їжу концентрованого соєвого білка.

Шкода соєвого білка

Ці побоювання пов'язані з фитоестрогенами, що містяться в соєвому білку, особливо в концентрованій його формі. Фітоестрогени імітують функції людського естрогену. Проблема полягає в тому, що зараз у багатьох людей естроген є домінуючим, що може бути згубним для нашого здоров'я. В більшості своїй домінування естрогену пояснюють впливом пластика, що містить таку форму естрогену, яка при нагріванні посуду або піддав її високих температур проникає в їжу і рідина в пластиці. Коли ми їмо цю їжу, ми їмо пластик. Високі показники естрогену пов'язані зі збільшенням ризику появи раку як у чоловіків, так і у жінок.

У цьому мої побоювання стосовно додавання естрогену до дієти, і відповідно, використанні соєвих добавок.

Який протеїн краще приймати

Який протеїн краще приймати

  1. рисовий протеїн

Сам я комбіную джерела білка. По-перше, я намагаюся отримувати більшу частину білків з високоякісної, натуральної їжі. При вживанні протеїнових порошків, я чергую протеїн пророщеного бурого рису і протеїновий сироватковий концентрат високої якості. Мені подобається білок необробленого бурого рису тим, що він зроблений на рослинній основі, легко засвоюється і не викликає алергії у більшості людей, що відрізняє його від сироваток.

Якщо ви замислюєтеся про те, щоб доповнити своє харчування протеїновими добавками, я б порадив почати з додавання в ваш ранковий смузі 1 ложечки рисового протеїну. Цей протеїновий порошок містить 17 г білка в порції і відповідає всім семи керівним принципам вибору протеїнових порошків. Спробуйте протеїнові батончики купити їх можна в будь-якому магазині спортивного харчування.

  1. Протеїновий сироватковий концентрат - на випадок, якщо ви хочете урізноманітнити джерела ялинка і додати так само протеїнову сироватку.

Отже, давайте перерахуємо найбільш важливі висновки з цієї статті:

  • При покупці сироватки вибирати концентрат, оскільки ця форма піддається найменшій обробці.
  • Віддавайте перевагу пророщені бурому рису, а не сої, тому що він заснований на рослинній основі.
  • Сироватки та рис не впливають на підвищення рівня естрогену, як у випадку з вживанням сої.
  • Слідуйте моїм 7 правилами вибору високоякісних білкових добавок.
  • Як і завжди, в якості головного джерела білка вживайте натуральну їжу.

Сироватковий білок VS соєвий білок: який кращий вибір?