Полезные материалы

Що не можна робити при сколіозі?

  1. Коли необхідні обмеження?
  2. Чим можна займатися при сколіозі?
  3. загальні протипоказання

При сколіозі змінюється не тільки кут бічного нахилу хребта, але і положення деяких внутрішніх органів При сколіозі змінюється не тільки кут бічного нахилу хребта, але і положення деяких внутрішніх органів. У пацієнтів змінюється постава, наростають болю в області спини, збільшується навантаження на ноги, і нормальне життя стає практично неможливою. Щоб повернути хребту фізіологічно правильну форму (або максимально наблизитися до цього) необхідно зміцнювати м'язовий корсет спини. Однак, для цього підійдуть далеко не всі вправи. Деякі з них надають занадто великий тиск на структури хребта, інші нерівномірно розподіляють навантаження.

Під заборону при занятті лікувальною фізкультурою і спортом потрапляють:

  • Гімнастика, акробатика і будь-які тренування на гнучкість хребта. Більшість рухів є асиметричними і різкими, а це категорично протипоказано при сколіозі.
  • Обертання тулубом. Заборонені всі технічно складні повороти тулуба по осі хребетного стовпа.
  • Силові тренування в тренажерному залі. Будь-які вправи з гантелями і штангою багато разів підсилюють навантаження на хребет.
  • Стрибки. Такі руху істотно впливають на хребці і міжхребцеві диски, збільшуючи на них навантаження.
  • Біг. Бігати заборонено не всім людям зі сколіозом, при початкових ступенях викривлення (до третьої), за умови відсутності їх прогресування, легкий біг дозволений.
  • Перекиди. При наявності викривлення, виконання перекидів багаторазово збільшує ризик отримання травми хребта, тому вони абсолютно протипоказані.
  • Командні види спорту (футбол, баскетбол, хокей, регбі тощо), а також ковзани, сноуборд, теніс, бадмінтон. Це пов'язано з нерівномірним навантаженням на хребетний стовп, різкими рухами і великою ймовірністю отримання травм.

Коли необхідні обмеження?

Обмеження активності необхідно вводити в тому випадку, якщо викривлення хребта досягає більш 10 градусів Обмеження активності необхідно вводити в тому випадку, якщо викривлення хребта досягає більш 10 градусів. Якщо є незначні відхилення від норми, що укладаються в розряд першого ступеня сколіозу, то після попередньої бесіди з лікарем, швидше за все ви зможете повернутися до звичного способу життя і займатися улюбленими видами спорту.

Кожен випадок виникнення сколіозу індивідуальний, необхідно враховувати ступінь захворювання, його особливості, складність і динаміку розвитку патології. Швидко прогресуючий сколіоз вимагає більш раннього введення обмежень. Консультація фахівця допоможе вирішити всі ваші запитання.

Чим можна займатися при сколіозі?

Видами спорту і окремими елементами фізкультури, які потрапили в стоп-лист, можна займатися в разі якщо:

  1. Вони виконуються в зміненому вигляді. Наприклад перекиди і вправи на одній нозі здійснюються в воді, а розтягування хребта проводиться при наявності опори: фітболу (великий пружний м'яч), згорнутих рушників або спеціального валика.
  2. Їх роблять на протязі короткого проміжку часу, за умови невеликого кута відхилення від норми. В цьому випадку можна акуратно займатися футболом, баскетболом, легкою бігом, катанням на ковзанах, бадмінтоном.
  3. Їх рекомендує тренер по ЛФК і вони виконуються під його наглядом. Правда перш, бажано переконатися у високій кваліфікації цього фахівця, тому як наприклад вправи з асиметричним положенням тіла і йогівські асани є основними у багатьох професійних методиках відновлення хребта, але їх неправильне виконання може привести до негативних наслідків.

Виникає резонне питання: а що можна робити при сколіозі? однозначно можна плавати , Бігати на лижах, кататися на велосипеді, підтягуватися на турніку (при наявності 1 і 2 ступеня сколіозу), а решта тільки після консультації з лікарем.

загальні протипоказання

Деякі повсякденні дії також несприятливо впливають на хребет. Варто виділити два найбільш важливі моменти, яких слід уникати людям зі сколіозом:

  1. Тривале фіксоване положення тіла. Поза повинна змінюватися мінімум раз в 20 хвилин (не важливо сидите ви або стоїте), особливо якщо тіло відчуває дискомфорт.
  2. Носіння сумки, пакета, кейса в одній руці. Перевагу слід віддати рюкзаку (одягати його на плечі) або рівномірно розподілити вантаж в дві сумки, щоб нести їх в обох руках.

Корисно також буде ознайомитися з основними правилами профілактики сколіозу, які можна знайти тут , В кінці статті. Це дозволить в більшості випадків уникнути подальшого прогресування хвороби!

Коли необхідні обмеження?
Чим можна займатися при сколіозі?
Коли необхідні обмеження?
Чим можна займатися при сколіозі?
Виникає резонне питання: а що можна робити при сколіозі?