Полезные материалы

Що таке мелатонін і його важливість у бодібілдингу

Мелатонін - це особливий гормон, що виробляється в шишкоподібної залозі (епіфізі), що відповідає за підтримання добового біоритму і нормальний сон. Коли починає темніти, даний гормон дає сигнал про те, що організму пора засипати.

Мелатонін міститься в ряді продуктів, особливо, у вині, пиві, молоці, оливковій олії, вишні, томатах, апельсинах, винограді, бананах, полуниці, зернових і фундуку. В даний момент препарати, що містять мелатонін, зокрема, використовуються в якості снодійного. Прийом таких препаратів перед сном дозволяє істотно скоротити час, який потрібен для того, щоб заснути. Крім того, мелатонін використовується для нормалізації циклу сну, який був порушений нічними змінами або довгими перельотами на літаку з перетином декількох часових зон.

У число основних переваг мелатоніну для бодібілдерів входить забезпечення за допомогою даного препарату хорошого і міцного сну вночі. А це, в свою чергу, сприяє кращому відновленню і більш швидкому зростанню м'язової тканини, а також покращує фізичний стан людини навіть після найбільш виснажливих тренувань у спортзалі.

Важливо й те, що перпарат, зокрема мелатонін ultimate nutrition , Сприяє збільшенню припливу крові до кінцівок, що дозволяє використовувати дану добавку для збільшення ефективності біодобавок, прийнятих безпосередньо перед тренуванням.

Також мелатонін взаємодіє з рядом гормонів - сприяє збільшенню вироблення тестостерону, гормону росту і лептину. Гормон росту необхідний для приросту м'язів, а лептин може збільшувати інтенсивність спалювання жирової тканини.

Важливо, що використання мелатоніну не має практично ніяких побічних ефектів, оскільки даний препарат абсолютно не викликає звикання і залежності, а при перериванні прийому не виникає негативних наслідків. Єдине, не варто вживати мелатонін одночасно з кавою або алкоголем, так як в цьому випадку його ефективність суттєво знижується.

Доза мелатоніну може варіюватися від 500 мкг і до 5 грамів в день, проте ефективність цього препарату залежить не від дозування, а від особливостей організму: нерідко малі дози більш ефективні, ніж великі. Сьогодні можна знайти мелатонін у формі крапель або ж капсул по 1 мг. На закінчення слід зазначити, що мелатонін нормально поєднується з іншими препаратами.