Полезные материалы

Соєвий протеїн: плюси і мінуси від прийому

  1. Соєвий протеїн в бодібілдингу
  2. біологічна цінність
  3. Плюси соєвого протеїну
  4. опис мінусів
  5. Ізолят соєвого білка плюси
  6. Ізолят соєвого білка мінуси
  7. Як приймати соєвий протеїн
  8. висновок

Соєвий протеїн є спеціальною добавкою, що стала останнім часом дуже популярною серед людей, які професійно займаються бодібілдингом. Володіючи прийнятною ціною, протеїн допомагає підтримувати спортсмену необхідну м'язову масу. Тому попит на нього постійно збільшується. Але останнім часом стали все частіше говорити про те, що соєвий протеїн приносить організму набагато більше шкоди, ніж користі. Наскільки вірно це думка, буде описано в цій статті.

Соєвий протеїн в бодібілдингу

Для набору потрібної м'язової маси спортсмену необхідно постійне споживання певної кількості білка Для набору потрібної м'язової маси спортсмену необхідно постійне споживання певної кількості білка. Білок, що міститься в продуктах харчування, не завжди відповідає заявленим потребам. Тому люди, що займаються бодібілдингом, починають споживати спортивні добавки, однією з яких є соєвий протеїн.

Основним визначенням необхідної якості споживаного білка є показник його результативності. За даними проведених експериментів, соєвий протеїн є гіршим видом білка, який використовується в бодібілдингу, як з метою набору і підтримки потрібної м'язової маси, так і при необхідності спалюванні зайвих жирових відкладень.

Собівартість продукту вкрай низька. Соєвий протеїн часто застосовується при вигодовуванні домашніх тварин. Через дешеву собівартості соєвий протеїн досить добре рекламується, при цьому його шкода для організму спортсмена часто приховується.

біологічна цінність

Біологічна цінність цього продукту дуже низька. Соєвий протеїн не здатний утримувати потрібний для підтримки захисту імунітету рівень азоту. Він не є активним стимулятором вироблення білка і не сприяє зменшенню втрати м'язової маси.

До складу соєвого білка входить лецитин, який відповідає за обмеження вмісту жирів в печінці, а також сприяє виведенню жовчі. Ця речовина бере участь в утворенні клітин ЦНС і мозку.

Дослідження, що проводяться в Японії, довели, що речовини, що входять до складу соєвого протеїну безпосередньо впливають на висновок радіонуклідів з організму, завдяки чому при прийомі соєвого протеїну організм захищений від дії руйнівної радіації.

Сприятливий вплив на приріст м'язів надає не сам соєвий протеїн, а ізолят соєвого білка Сприятливий вплив на приріст м'язів надає не сам соєвий протеїн, а ізолят соєвого білка. Також він активно бореться з непотрібними відкладеннями жиру. Спортсмени часто використовують ізолят в предсоревновательний період, коли дуже важливо за короткий проміжок часу привести тіло в порядок. Непотрібні жири прибираються, а тілу спортсмена надається бажана рельєфність.

Ізолят містить білок (більше 95%). Він є ефективною основою для волокон м'язів, при цьому не містить непотрібного жиру. Тому ізолят соєвого протеїну буде корисний як для набору м'язової маси, так і для збільшення спортивних досягнень спортсмена.

Плюси соєвого протеїну

Незважаючи на антирекламу соєвого протеїну, ця добавки має свої вагомі переваги.

Плюсами соєвого протеїну є:

  • зниження холестерину в крові (ізолят впливає на рівень холестерину в меншій мірі через певні особливості очищення);
  • вміст амінокислот, які є важливим будівельним матеріалом м'язової тканини;
  • обумовлює вироблення похідних тирозину, який впливає на забезпечення ефективної сушки м'язової маси;
  • володіє потрібними організму антиокислювальні властивості;
  • прийнятний за ціною.

Одним з головних плюсів соєвого протеїну є його досить низька ціна, але при вирішенні почати приймати цю добавку, потрібно обов'язково ознайомитися з її можливим несприятливо впливом на людський організм.

опис мінусів

Виділяють наступні мінуси соєвого протеїну:

  • дуже низька біологічна цінність продукту;
  • вплив на зменшення рівня чоловічого гормону тестостерону;
  • вплив на погіршення рівня метіоніну, що відповідає за синтез білків;
  • низька засвоюваність соєвого протеїну організмом.
  • соєвий протеїн спрощує механізм окислення в організмі, що призводить до такого захворювання, як атеросклероз;
  • за деякими дослідженнями соєвий протеїн сприяє затримці росту;
  • соєвий протеїн не перетравлюється, він містить речовини, руйнівно сполучну тканину і ушкоджують органи шлунково-кишкового тракту;
  • деякі речовини, що містяться в сої, сприяють ожирінню.

Перед застосування соєвого протеїну потрібно зважити всі за і проти, посилаючись на дослідження, які проводилися останнім часом зупиниться слід на прийомі ізоляту соєвого білка.

Ізолят соєвого білка плюси

Ізолят є харчової білкової добавкою, що має рослинне походження, яку отримують з бобів сої Ізолят є харчової білкової добавкою, що має рослинне походження, яку отримують з бобів сої. Ізолят містить велику кількість білка, а також деякий обсяг жиру і вуглеводів.

Активні речовини ізоляту сприяють:

  • захисту печінки;
  • поліпшенню роботи клітин мозку;
  • нормалізації жирового балансу;
  • запобігання онкозахворювань;
  • підтримці гормонального балансу організму.
  • придушення метаболічного стресу.

Ізолят соєвого білка незамінний при бажанні спортсмена наростити м'язову масу, а також він сприяє зниженню ваги.

Ізолят соєвого білка мінуси

При прийомі ізоляту соєвого білка, треба знати про можливі негативні наслідки:

  • соєвий білок, на основі якого проводиться ізолят, не володіє високою біологічною цінністю;
  • ізолят не володіє хорошою засвоюваністю;
  • серед компонентів є фіто естрогени, схожі на жіночі статеві гормони, що блокують рівень тестостерону у чоловіків;
  • іноді при прийомі можливо спостерігати порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту

Для того, щоб не зіткнутися з даними проблемами при прийомі ізоляту, потрібно починати прийом спортивної добавки з невеликої дози.

Як приймати соєвий протеїн

Якщо спортсмен вирішив зупиниться на прийомі соєвого протеїну, беручи до уваги можливі негативні наслідки, то він повинен знати, як правильно приймати цю спортивну добавку. Якщо спортсмен вирішив зупиниться на прийомі соєвого протеїну, беручи до уваги можливі негативні наслідки, то він повинен знати, як правильно приймати цю спортивну добавку

  1. Соєвий протеїн вживається з урахуванням обмеження надходження максимального обсягу їжі в шлунок: до 30% шлунка має бути порожнім. Встаючи з-за столу після прийому їжі, спортсмен повинен відчувати почуття недоїдання. Соєвий протеїн є продуктом, який здатний стати заміною деяких продуктів харчування.
  2. Люди, які обмежують себе в активному русі, повинні приймати не більше 1 г добавки соєвого протеїну на 1 кг їх ваги в добу.
  3. Якщо рівень навантаження спортсмена можна віднести до середнього, то добовий обсяг білка дорівнює не більше 1,7 г на 1 кг ваги спортсмена.
  4. Для спортсменів силових видів, які вимагають особливих енерговитрат, добовий обсяг протеїну становить не менше 2 г на 1 кг ваги.
  5. При розрахунку приймається порції соєвого протеїну важливо враховувати наявність необхідних амінокислот в вживаних їжу продуктах харчування, таких, як: м'ясо, яйця, молочні продукти.
  6. При зменшенні приросту потрібної м'язової маси, в раціон спортсмена треба додати складні вуглеводи: горох, сочевиця, картопля, макаронні вироби, крупи.
  7. Коли необхідний набір сухої мускулатури, наприклад, в предсоревновательний період, соєвий протеїн потрібно замінити на ізолят, який буде більш ефективним.
  8. Смакові якості соєвого протеїну можна поліпшити, додавши коктейль фрукти, і фруктові соки, а також мед і солодкі сиропи. Потрібна температура напою становить максимум 35º С. Випивається такий напій вранці і ввечері невеликими ковтками.

висновок

Соєвий протеїн впливає на приріст м'язової маси спортсмена, що займається бодібілдінгом, але, приймаючи його, спортсмен ні в якому разі не повинен забувати про наявні серйозні протипоказання. Іноді прийом цієї добавки може викликати стійке звикання, а у спортсмена при цьому з'являється бажання підвищити дозу. Робити це категорично не слід, тому що недотримання вказаних в інструкції норм може призвести до погіршення здоров'я.