Полезные материалы

Спорт під час вагітності I Чи можна?

  1. Фітнес під час вагітності
  2. Про що слід пам'ятати, займаючись фітнесом?
  3. Вправи під забороною
  4. Чим корисний фітнес під час вагітності?
  5. Як варіювати навантаження в залежності від терміну вагітності?

Багато жінок вважають, що вагітність робить їх чи не кришталевими. Вони намагаються повністю виключити зі свого життя будь-які фізичні навантаження, аж до елементарних (прання, прибирання, готування). Дивно, але не завжди такий підхід благотворно позначається на здоров'ї майбутньої мами і її малюка, тому що організм жінки виявляється недостатньо підготовленим до майбутніх пологів. Однак, є і такі жінки, які активно займалися спортом до моменту настання вагітності, і тепер не хочуть кидати або хоча б знижувати інтенсивність своїх тренувань.

Надмірність в будь-якому її прояві не зробить позитивно впливу на процес формування та виношування плоду. Якщо у вас немає відповідних медичних показань, то не слід повністю виключати фізичні навантаження, але також не варто і продовжувати свої тренування з колишньою інтенсивністю.

Фітнес під час вагітності

Для того, щоб не нашкодити собі і своєму довгоочікуваному маляті, необхідно пам'ятати, що, хоча спорт і є джерелом нашої сили і здоров'я, в деяких випадках все ж краще відкласти тренування до кращих часів.

Пам'ятайте, що категорично заборонено займатися спортом під час вагітності жінкам, у яких:

  • Виявлено підвищену кількість навколоплідних вод;
  • Існує загроза переривання вагітності;
  • Раніше вже було кілька викиднів;
  • Виявлено багатоплідна вагітність;
  • Виявлено перекриття маточного зіва плацентою;
  • Спостерігається затримка розвитку плода;
  • У минулому було більше трьох абортів;
  • Виявлено серйозні захворювання серцево-судинної системи.

Крім того, існує певний перелік видів спорту, яких слід уникати під час вагітності.

Перш за все, це робиться з міркувань безпеки, тому як не дивно отримати травму, займаючись, наприклад, одним з видів єдиноборств. З тієї ж причини слід уникати і командного спорту, такого як футбол, баскетбол, волейбол, хокей, регбі тощо Травмонебезпечними під час вагітності також можуть стати катання на лижах, сноуборді, скейтборді і роликових ковзанах.

Вагітним також слід утриматися від кінних прогулянок, занурень з аквалангом, стрибків з парашутом і від занять степ-аеробікою .

Про що слід пам'ятати, займаючись фітнесом?

Про що слід пам'ятати, займаючись фітнесом

  1. Ваша тренування спрямована не на створення ідеальної фігури - про це вам потрібно буде подбати після пологів - а лише на підтримку м'язів в тонусі і підготовку до пологів.
  2. Перед тим, як приступати до тренувань, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
  3. Ваші тренування під час першого триместру вагітності повинні бути максимально простими , Так як це найнебезпечніший період, коли великий ризик втратити дитину.
  4. Відмовтеся від високоінтенсивних тренувань. Пам'ятайте, що займатися необхідно в середньому або низькому темпі. Тренування з високою інтенсивністю можуть бути небезпечні для розвитку вашого малюка, так як він під час таких занять буде отримувати недостатня кількість кисню.
  5. Ваші тренування не повинні викликати появу задишки або болю внизу живота.
  6. Якщо є можливість займатися фітнесом для вагітних і відвідувати групові заняття - не втрачайте її.
  7. Під час вагітності дуже корисна йога і дихальна гімнастика.
  8. Пам'ятайте про правильне збалансоване харчування, не обмежуйте себе суворими дієтами, щоб малюк отримував всі необхідні поживні речовини.
  9. Вживайте достатню кількість рідини.
  10. Займайтеся в зручному одязі, пам'ятайте - вашому тілу має бути комфортно. Ніде нічого не повинно тиснути, особливо це стосується пояса ваших штанів - він повинен бути досить вільним, щоб не тиснути на живіт. Бюстгальтер також не повинен надто здавлювати вашу груди.
  11. Під час тренування дихайте спокійно і розмірено, не затримуйте дихання.

Вправи під забороною

Всі вправи виконуються лежачи на спині. Якщо є можливість, їх виконують лежачи на боці, в іншому випадку - повністю виключають з програми тренувань.

В першу чергу, звичайно, під забороною вправи на прес. Тут слід пам'ятати - якщо ви перебуваєте в слабкій фізичній формі, якщо не виконували вправи на прес регулярно до настання вагітності - краще і не починати доти, поки не пройдуть пологи. Справа в тому, що подібні вправи можуть бути чреваті втратою дитини. Зрозуміло, якщо ви вважаєте дані вправи необхідними - ви можете їх виконувати, але тільки під суворим контролем вашого тренера, обов'язковою умовою вибору якого є наявність у нього досвіду роботи з вагітними жінками. Не слід виконувати і такі вправи:

  • Вправи, що викликають сильне навантаження на спину. Під час вагітності навантаження на спину і так занадто висока.
  • Станова тяга-сумо під час вагітності може призвести до травмування спини.
  • Вправи з великими вагами. З давніх-давен відомо, що піднімаючи щось важке, жінка, тим самим, може спровокувати викидень.

Чим корисний фітнес під час вагітності?

Чим корисний фітнес під час вагітності

Щадні, розминочні і загальнозміцнюючі вправи дозволять вам поліпшити поставу, зменшити больові відчуття в спині, підвищити витривалість і еластичність м'язів, які в подальшому будуть брати участь в процесі пологів.

Не варто нехтувати і дихальними вправами - вони допоможуть позбутися від стресу і зняти нервову напругу. Крім того, дихальні вправи допоможуть поліпшити кровообіг плаценти, що дозволить дитині отримувати більшу кількість кисню. До того ж, дихальна гімнастика допоможе знизити больові відчуття під час пологів.

Як варіювати навантаження в залежності від терміну вагітності?

Головне, про що необхідно пам'ятати, це те, що до 12-ти тижнів вагітності, хоча ваш живіт ще не виріс і не обмежує ваші рухи, ні в якому разі не можна продовжувати займатися в тому ж темпі, що і до вагітності. Спортивні навантаження повинні бути мінімальні, щоб не спровокувати викидень і не перешкодити ембріону прикріпитися до стінки матки. Вправи в цей період можуть бути спрямовані на тренування м'язів грудей, а також стегон.

У період з 12-ти до 24-х тижнів вагітності припустимо деяке збільшення навантаження, за умови, що для цього відсутні медичні протипоказання. Для тренувань необхідно надягати бандаж, що дозволяє регулювати навантаження на спину. Крім того, в цей період повністю припиняється виконання вправ в позі лежачи на спині.

З 24-х до 36-и тижнів для занять відмінно підходять вправи з великим гімнастичним м'ячем. М'яч для йоги не тільки дозволить знизити навантаження на хребет, але і розслабить напружені м'язи спини. Також будуть хороші вправи для тренування м'язів рук, грудей і стегон.

Пам'ятайте, якщо у вас з'явилося бажання і можливість займатися фітнесом - це не тільки допустимо, але ще й корисно. Найголовніше - все робити в міру і постійно прислухатися до власних відчуттів. Будь ласка, при виникненні хворобливих відчуттів внизу живота, а також при виникненні кров'яних виділень з піхви, негайно звертайтеся до лікаря!

Як варіювати навантаження в залежності від терміну вагітності?
Про що слід пам'ятати, займаючись фітнесом?
Чим корисний фітнес під час вагітності?
Як варіювати навантаження в залежності від терміну вагітності?