Полезные материалы

Спортивне харчування, тестостерон і потенція

  1. Що таке бустери тестостерону?
  2. Можлива шкода спортивного харчування
  3. «Тестостеронового» харчування і потенція
  4. Застосування і протипоказання спортивного харчування

Спортивне харчування, призначене для стимуляції вироблення тестостерону, використовується спортсменами і бодибилдерами, які прагнуть наростити м'язову масу. Дозволені харчові добавки, як правило, не містять синтетичного гормону в чистому вигляді. До їх складу входять компоненти, які тільки стимулюють продукцію природного тестостерону в організмі.

Що таке бустери тестостерону?

Тестостеронового бустери - це біодобавки з досить широким спектром дії. Вони здатні:

  • прискорити зростання «сухої» м'язової маси;
  • нормалізувати рівень андрогенів (чоловічих гормонів) в організмі;
  • збільшити лібідо.

Однак фахівці попереджають, що спортивне харчування може завдати шкоди здоров'ю при недотриманні дозволеної дозування. Тому перш ніж використовувати ті чи інші добавки, необхідно проконсультуватися з лікарем.

В яких формах випускаються гормональні бустери? Як правило, харчові добавки виробляють у вигляді таблеток, капсул і порошків, з яких потім роблять коктейлі. При цьому варто зауважити, що бустери тільки «допомагають» наростити масу, тому їх вживання необхідно поєднувати з інтенсивними фізичними навантаженнями. Якщо ви хочете просто як за помахом чарівної палички, досягти хороших результатів без регулярних тренувань, швидше за все, бажаного результату ви не досягнете.

З яких компонентів складаються бустери? До складу дозволеного спортивного харчування, що дозволяє підвищити рівень тестостерону , Можуть входити такі речовини:

  • вітаміни і мінерали;
  • рослинні компоненти;
  • синтетичні «стимулятори» продукування гормону (в невеликій кількості).

Так звані безпечні і дозволені продукти спортивного харчування можна придбати в магазині або ж аптеці без спеціального рецепта, в той час як інші добавки можуть продаватися тільки за призначенням лікаря. Чому?

До складу деяких бустерів входить велика кількість синтетичного тестостерону, тому зловживання препаратом може посприяти пригнічення вироблення природного гормону в організмі, що чревате наслідками.

Можлива шкода спортивного харчування

Біодобавки, що стимулюють вироблення статевого гормону , Найчастіше використовуються чоловіками, активно займаються спортом. Однак і професійні тренера, і лікарі наполягають на тому, щоб молоді люди, віком до 23 років, не "налягали» на подібні стимулятори. У чому ж криється причина, якщо добавки, по суті своїй, є безпечними?

Вся справа в тому, що в молодому організмі гормональна система ще не функціонує стабільно. При цьому вживання тестостеронових бустерів, може негативно відбитися на системі гормонального обміну. Крім того, у молодих людей, як правило, рівень андрогенів в організмі і так досить високий, тому в додаткової стимуляції продукування тестостерону немає ніякого сенсу.

Також слід зазначити, що подібні біодобавки можуть стати прямим показанням до застосування після проходження спортсменом стероїдного циклу. У такій ситуації бустери дозволять швидко нівелювати безліч побічних ефектів, які були викликані вживанням гормональних препаратів.

Можна сказати, що тестостеронового бустери виступають «захисниками», які не дозволяють м'язовій тканині руйнуватися. У колі бодібілдерів таке поняття носить назву «відкату», тобто після прийому стероїдних речовин, організм недоотримує тестостерон, що може привести до «танення» нарощеної м'язової маси.

«Тестостеронового» харчування і потенція

Чи може вплинути прийом біодобавок на потенцію? Як уже зазначалося, бустери здатні збільшити лібідо і тим самим посилити статевий потяг. З чим це пов'язано? Спортивне харчування містить компоненти, що впливають на рівень ендогенного гормону в організмі. І оскільки природний тестостерон, по суті, є гормоном статевого потягу, збільшення його концентрації в крові призводить до посилення потенції.

Чи впливає спортивне харчування на потенцію негативно? Лікарі не рекомендують зловживати прийомом продуктів, які стимулюють вироблення андрогенів в організмі, адже це загрожує по ряду причин:

  • БАДи, до складу яких входить синтетичний гормон, пригнічують вироблення природного тестостерону;
  • Зловживання бустерами призводить до звикання, тому різка відмова від прийому добавок призводить до істотного зниження рівня статевого гормону в організмі і як наслідок, зниження лібідо;
  • Використання бустерів протягом більше 6-7 тижнів негативно позначається на функціонуванні гонад.

Застосування і протипоказання спортивного харчування

Для досягнення хороших спортивних результатів, вживання бустерів може бути недостатньо. Тому фахівці рекомендують використовувати добавки в комплексі зі спортивними продуктами харчування, які посилюють дію активних компонентів тестостеронових БАДів. До них можна віднести:

  • Вітамінно-мінеральні комплекси. Препарати з високим вмістом вітамінів і мінералів, дозволяють істотно прискорити ріст м'язової маси;
  • Протеїн. Білки, як відомо, є будівельним матеріалом м'язової тканини. У разі нестачі білків, організм починає їх запозичувати у м'язів, що неминуче веде до руйнування тканини і втрати «сухий» маси;
  • Креатин. Препарати з високим вмістом креатину дозволяють поліпшити енергетичний обмін в організмі, адже саме він бере участь в ресинтезі природного «енергетичного резерву» - АТФ.

Зловживання спортивним харчуванням, призначеним для стимуляції вироблення тестостерону, може привести до сумних наслідків. До найпоширеніших побічних ефектів, пов'язаних із застосуванням тестостеронових бустерів, можна віднести:

  • підвищену дратівливість і агресію;
  • атрофію яєчок;
  • нестабільність артеріального тиску;
  • дефіцит природних андрогенів в організмі;
  • фемінізацію і імпотенцію;
  • втрату волосся.

Більшість з перерахованих вище наслідків виникає в результаті застосування спортивного харчування протягом двох і більше місяців з перевищенням дозування, рекомендованої фахівцем.

Біодобавки, що збільшують рівень чоловічого гормону, слід приймати з обережністю. Навіть якщо бустери не містять в своєму складі синтетичних компонентів, це ще не означає, що вони не можуть мати побічні ефекти. Тому, якщо ви хочете домогтися гарних спортивних результатів, але при цьому залишитися здоровим, перед застосуванням біодобавок неодмінно проконсультуйтеся з фахівцем.

Що таке бустери тестостерону?
Що таке бустери тестостерону?
В яких формах випускаються гормональні бустери?
З яких компонентів складаються бустери?
Чому?
У чому ж криється причина, якщо добавки, по суті своїй, є безпечними?
З чим це пов'язано?
Чи впливає спортивне харчування на потенцію негативно?