Полезные материалы

Спортивні травми

  1. розтягування
  2. ЯК ЛЕЧИТЬСЯ?
  3. Фармакологічні засоби для ЛІКУВАННЯ ТРАВМ (ЛІКИ)

Друзі, всім привіт. У цьому випуску ми поговоримо про спортивні травми. Обговоримо багато питань, пов'язаних з травмами, наприклад, як тренуватися при наявності травми, як лікувати розтягнення зв'язок і м'язів і в такому ось дусі.

Коли мова йде про травму, яка була отримана в тренажерному залі то найчастіше мається на увазі розтягнення зв'язок і сухожиль. Безумовно, крім зв'язок і сухожиль є ще і м'язи, кістки які так само можуть бути пошкоджені на тренуванні. Коли мова йде про травму, яка була отримана в тренажерному залі то найчастіше мається на увазі розтягнення зв'язок і сухожиль Однак, судячи зі статистики травми зв'язок і сухожиль відбувається в більшості випадків з людьми. Тому пропоную почати вивчення з основних понять, наприклад, Що такої зв'язки і сухожилля, чим вони відрізняються? І т.д. багато качки і просто любителі не розуміють що це, а це друзі мої непростимо тим, хто хоче дійсно прогресувати!

  • ЗВ'ЯЗКИ - це структури, завдяки яким наші м'язи кріпляться до кісток.
  • КІСТКИ - це наша опора, на них кріпиться все.
  • Суглоби - це рухливі з'єднання кісток скелета.

Як я вже говорив в тренажерному залі (при заняттях бодібілдінгом, пауерліфтингом і т.д.) найчастіше навантажуються зв'язки і сухожилля. Саме вони найчастіше травмуються! А ось кістки і суглоби травмуються рідше (бо в бодібілдингу, пауерліфтингу) немає ударів і т.д. (Кістки і суглоби можуть травмуватися в футболі, боротьбі, самбо, не знаю хокей в кінці кінців). А ось культуриста (качкам) людям які займаються в тренажерному залі часто доводиться боротися з розтягуваннями, іноді вивихами.

Розтягнення - це травмуються зв'язки або сухожилля, отож зв'язки або сухожилля розтягуються більше, ніж це взагалі можливо і через це рвуться (відбувається свого роду деформація).

ВИВИХ - це травма суглобових кінців кісток, іншими словами втрачається правильне зіткнення кінців кісток! Існують повні вивихи і часткові. У часткових ще є можливість рухати кістками щодо суглоба, але це боляче, а ось про перший я взагалі промовчу.
[Hi]

Друзі, тут може бути маса причин. Найчастіше травми беруться через великі ваг, різких гальмувань, неправильній техніці виконання вправи, швидкої швидкості виконання самої вправи, рух по глибокій повній амплітуді в загальному якщо говорити в цілому, то від незвичної для організму навантаження. Так само по мимо незвичного стресу можуть бути й інші причини, наприклад, недостатнє харчування, холодні зв'язки, м'язи, (без розминки херачат люди не думаючи ні про що).

Пройдемося нижче по найпоширенішим причинам виникнення ТРАВМ:

1 .На мій погляд - основна і найпопулярніша причина травми - це або погана розминка, або повна її відсутність. І в тому і в тому випадку людина економить сили на важкі робочі підходи (в загальному він нехтує розминкою) - і я знаю багатьох людей які взагалі ігнорують розминку (повністю не виконують її, щоб не втомлюватися, нібито на свіжу руку працювати відразу в важких підходах ) - це звичайно ж, груба помилка. Це не розумно! Бо погано розігріті м'язи слабкіше, а наші зв'язки менш еластичні ніж коли розігріті, до того ж зв'язки можуть деформуватися (навіть від звичного для вас обтяження на снаряді, звичний амплітуди руху) в загальному навіть при комфортному режимі.

2. Друга причина придбання травми - це швидкі добавки ваги на снарядах (це коли людина може дуже швидко додавати робочі ваги) з часом колись однозначно отримає розтягнення зв'язок або сухожиль, це лише питання часу. Повірте мені на слово! Ось тому і важливо (поступово підвищувати робочі ваги по чуть чуть 1,25 - 2,25 кг) а не відразу з бухти барахти по 10 кг з обох сторін. До того ж, тут так само варто враховувати, що наші м'язи прогресують набагато швидше, ніж наші зв'язки. Тобто м'язи сильні, а зв'язки - уразливість. Не варто про це забувати, не женіться за вагами, плавно, потихеньку - тихіше едишь, далі будеш!

3. Ну і третя причина, по якій можна придбати травму - вони ж зовнішні причини (це пошкодження зв'язок або суглобів). Вельми популярна серед людей, які люблять активний спосіб життя (футбол, хокей, боротьбу, самбо і т.д) або ж серед людей займаються відразу декількома видами спорту. Якийсь падіння, удар, різкий рух (на холодне тіло) може привести до травми, яку ви не будете відчувати в житті, але буде постійно відчувати на тренуванні.

Тому через всю цю незвичній навантаження для організму (всіх цих особливостей) можуть виникнути травми в найбільш слабких місцях (в людському організмі).

У всіх вправах можна травмуватися, але особливо небезпечні вправи в яких можна травмувати свої зв'язки це станова тяга, присідання зі штангою на плечах, види французьких жимів, жим штанги лежачи на рівній, похилій, жими коштуючи з грудей і з-за голови, підтягування. Давайте докладніше розглянемо травми, які можна отримати, виконуючи дані вправи.

Станова тяга - є шанс травмувати поперек. Дуже сильно навантажуються зв'язки на попереку, після цього вже будь-які нахили (а може навіть і переміщення) буде викликати біль.

Присед - велике навантаження йде на коліна, якщо перед приседом не було доброї розминки, то з часом це напевно призведе вас до травми колінного суглоба.

Види французьких жимів - травма ліктьових суглобів. (В общем-то це хворе місце в даній вправі, бо сильно навантажуються ліктьові суглоби). До того ж ви працюєте в даному вправу дуже важко - то незабаром обов'язково отримаєте травму ліктьового суглоба. Просто занадто велике навантаження на лотки лягає саме в цьому вправу. Краще виконуйте важкі підходи на брусах, жим штанги вузьким хватом.

Жими (на груди, плечі) - страждають плечі. Оскільки плечовий суглоб в нашому організмі найрухоміший, і дуже дуже крихкий, то можливо травма дельт. Бо виходять розриви обертачів плеча.

Підтягування - при виконанні даної вправи кисті вивертаються в незручне становище, тому можлива травма кистей і передпліччя.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

Якщо відчуваєте якісь неприємні відчуття при виконанні будь-якого вправи, це явний знак що потрібно або знизити навантаження і бути обережним, або поміняти саме вправу і бути знову ж таки обережним. Не повинно бути дискомфорту під час вправи. Якщо такі є (якщо відчуваєте, наприклад БІЛЬ) - будьте впевнені це знак вашого тіла вашому мозку, про те, що потрібно щось змінити або поміняти або зовсім припинити !!

розтягування

Розтягування - це біль в м'язах (спині, стегнах, литках, шиї, біцепсі) тобто  ви розтягнули зв'язку або сухожилля Розтягування - це біль в м'язах (спині, стегнах, литках, шиї, біцепсі) тобто ви розтягнули зв'язку або сухожилля. У будь-якому випадку (що зв'язки що сухожилля) викликають тривалу гострі болі. Наприклад, хлопець під час виконання вправи тяга в нахилі - потягнув спину (причин маса, був занадто велику вагу або хлопець порушив техніку виконання, або було холодно, не зробив розминку, через це і заробив травму зв'язки або сухожилля). Іноді (в особливих випадках) буває чутно, коли ви порвали зв'язку або сухожилля - відбувається свого роду тріск (клацання, ЗВУК) потім місце надриву надувається (набухає) через пошкодження сусідніх кровоносних судин в організмі.

Що відбувається всередині?

У нутрії організму утворюється мікрокровотечами через розриви капілярів, іншими словами проявляються набряком і почервоніння, біль, ЗАПАЛЕННЯ і т.д. АЛЕ вже через пару днів починається регенерація. Мікрофрагі (Містер мускул: D) проникають в пошкоджену ЗОНУ (там де ми травмувалися) і починають пожирати мертві клітини. У свою чергу фібробластів починають виробляти колаген, щоб залікувати м'язову тканину (тобто ремонтують їх). Цей процес займе досить тривалий час (2-3 міс, мб і більше) до тих пір поки не відновлять структуру волокна. Ну чим менше набряк, тим менше роботи мікрофрагам (містеру мускулу), а значить і фібробласти раніше почнуть регенерацію м'язових клітин.

Цей абзац пояснює чому так важливо коли ви не дай бог травмувалися одразу ж знизити запалення в тканини (докласти лід, дати спокій - тобто не мучити тренуваннями або без фіз.нагрузі на те місце, підклавши під руку щось або ніг ( якесь піднесення) щоб допомогти своєму тілу (містеру мускулу і фібробластам).

Найчастіше в бодібілдингу травми у вигляді простих розтягувань, вони після заважають тренуватися пару тижнів. А такі пошкодження зв'язок (серйозні) в нашому спорті відбуваються рідко.

З медичної точки зору, існує три ступеня пошкодження сухожиль і зв'язок:

  1. Розірвані маленькі частини сухожиль (а саме сухожилля - ціле, просто маленька частина розірвалася і відбувається крововилив) - це найчастіше відбувається, він не сильно небезпечне, саме по собі тривати розтягнення лікується пару тижнів.
  2. Розірвана велика частина зв'язки (це коли рухати травмованої кінцівкою ставати важко тому що дуже боляче, можливі синці) - ця ступінь набагато небезпечніше і лікується близько місяця - півтора.
  3. Повністю порвана зв'язка (це коли вам дуже дуже велика ворушити травмованої кінцівкою, або ви взагалі не можете їй ворушити, на обличчя виражені набряки і синці) дана ступінь дуже серйозна, заживає таке пошкодження близько 2-3 місяців.

ЯК ЛЕЧИТЬСЯ?

1.ХОЛОД (ЛІД, що завгодно). Щоб не було пухлини (в подальшому) прикладіть якесь холодне речовина приблизно хвилин на 30 і так кілька разів на день. Це дуже важливо зробити відразу після отримання травми.

2.Второй і воно найважливіше - іммобілізація. Це термін знаком медикам (але не простим людям) по-нашому це простий СПОКІЙ (тобто надати травмованої кінцівки знерухомлення на пару діб, може менше - все залежить від тяжкості травми, тобто постарайтеся не рухатися ЇЙ). До речі якщо ви злегка потягнули зв'язку, то безумовно (рідко) хто буде фіксувати суглоб в нерухомий стан, пов'язку або щось в цьому дусі. Але як показує практика, це дуже сильно посприяло прискоренню загоєння вашої травми.

Мабуть, це основні рекомендації, які слід виконувати. Один по одному спочатку ЛІД (якийсь холод) після фіксоване положення травмованої кінцівки. І все, чекати! Ніяких масажів, зігрівання травмованого місця вперше дні травми не можна. Просто намагайтеся менше рухати травмованої кінцівкою. Так само відмовтеся від прийому алкоголю, бо він збільшує набряки і кровоточивість .. (ну на нормальних Програми скачати безкоштовно це не поширюється) тобто це, звичайно ж неприпустимо взагалі!

Весь цей час працювали Містер мускул (МІКРОФРАГІ), далі робота за фібробластів.

Що робити далі, коли починається регеніраціі (тобто через пару днів) коли в роботу включаться фібробластів?

Включайте логіку, друзі! Як ви вважаєте, що таке регенерація? - простою мовою це відновлення! Вам можна прискорити цей процес!

Для цього скористайтеся наступними порадами:

1.Согреваніе або прогрівання (але зверніть увагу, поки йде запалення будь-тепло буде тільки шкодити) прогрівати травмоване місце потрібно на етапі регенерація (роботи фібробластів) тільки в цьому випадку тепло буде допомагати завдяки більш інтенсифікації кровообігу.

Як прогрівати травмоване місце?

1.1. Два варіанти сухим способом (лампами УФ або грілки) або інший варіант, він же МОКРИЙ (гаряча вода, ванні, лазня і в такому дусі) цей спосіб набагато ефективніше бо гаряча вода або пар прогрівають ваші пошкоджену кінцівку аж до самих кісток, а ось при сухому способі (в основному гріється верх вашої шкіри, тобто вона сушиться).

1.2. Наступний спосіб, він же вельми ефективніше, але менш популярний. Спробуйте чергувати нагрівання пошкодженої кінцівки і ЇЇ ОХОЛОДЖЕННЯ. Тобто по черзі спочатку 20-30 хв нагрівання, після 20-30 хв холод. Таким чином, ви зможете розширити і звужувати судини, і це призведе до більш швидкого кровообігу, яке необхідно для швидкої регенерації.
[Hii]

Фармакологічні засоби для ЛІКУВАННЯ ТРАВМ (ЛІКИ)

Гелі: (для зняття набряків, болю допомагають МІКРОФРАГАМ (Містер мускул))

  • ТРАУМЕЛЬ С (кожні 3 години), через 2 дня можна ставити вже компреса на ніч з цією маззю.
  • Фастум гель (кожні 2 години), часто використовую саме цей засіб.
  • Диклак гель (5%) - теж часто використовую (в основному фастум гель або Диклак, відмінно допомагає).

Інші засоби (допомагають фібробластів, тобто прискорюють регеніраціі для більш швидкого загоєння): Інші засоби (допомагають фібробластів, тобто прискорюють регеніраціі для більш швидкого загоєння):

  • колаген
  • Вітамін D і Кальцій
  • Глюкозамін Сульфат
  • Хондроітин Сульфат

Ці речовини допомагають загоєнню і зміцненню зв'язок і суглобів. Ну ефект є, начебто корисні. Ефект відразу ж звичайно ж не побачиш, але допомога є!

Пропоную підсумувати сьогоднішню інфу (що потрібно робити в разі отримання ТРАВМИ):

  1. Холод (лід, що завгодно) докласти відразу після травми (так пару днів)
  2. У ці ж дні (коли холод припасовували) потрібно відразу ж після травми дати спокій травмованої кінцівки (не рухаються нею, не працювати і т.д. дати відпочинок).
  3. Диклак гель або фастум гель або Траумель С кожні пару годин (і так 2-3 дні)
  4. Після 2-3 днів починається регенерація (фібробласти починають працювати)
  5. Прогрівання (гарячі ванни, чергування НАГРЕВ - ХОЛОД, той спосіб, про який я говорив).
  6. Глюкозамін, Хондроїтин, вітамін Д.
  7. Ну і тепло одягатися (на вулицю, тренування, якісно розминатися щоб більше такого не було).

Сподіваюся, я вам допоміг, на цьому я закінчую цей випуск. До нової зустрічі.

З повагою, адміністратор.

Тому пропоную почати вивчення з основних понять, наприклад, Що такої зв'язки і сухожилля, чим вони відрізняються?
Що відбувається всередині?
ЯК ЛЕЧИТЬСЯ?
Що робити далі, коли починається регеніраціі (тобто через пару днів) коли в роботу включаться фібробластів?
Як прогрівати травмоване місце?