Полезные материалы

Тяга верхнього блоку до грудної клітки

  1. техніка виконання
  2. Відео Тяга верхнього блоку

Тяга вертикального блоку до грудей - тренажерна модифікація (але не заміна) підтягувань на турніку, яка переслідує аналогічні цілі - опрацювання найширших м'язів.

Зміна ширини хвата у вправі дозволяє переміщати тренувальні акценти на різні області найширших м'язів.

техніка виконання

Вихідне положення:

  1. Візьміться за рукоять в місці вигинів проніровани (прямим) хватом.
  2. Займіть вихідне положення на сидінні тренажера обличчям до системи блоків.
  3. Стопи рівно поставте на підлогу, а стегна заведіть під упори.
  4. Витягніть руки з вагою вгору, розпрямляючи їх в ліктьових суглобах.
  5. Надайте корпусу вертикальне положення, напружуючи мускулатуру кора.
  6. Голову тримайте прямо, направивши погляд трохи вгору.

рух:

  1. На видиху почніть опускати рукоять у напрямку до грудей, ведучи лікті паралельно уздовж корпусу, і одночасно виконуйте невеликий прогин в грудному відділі.
  2. Коли рукоять досягне рівня ключиць, максимально зведіть лопатки і на секунду затримаєтеся в цій позиції.
  3. Повільно ведіть поперечину вгору до вихідного положення, розпрямляючи руки.
  4. Досягнувши верхньої точки і розтягнувши найширші м'язи, без пауз починайте наступний повтор.
  5. Виконайте вправу в запланованому обсязі.

Увага!

Рекомендації!

варіанти виконання

Тяга вертикального блоку до грудей - тренажерна модифікація (але не заміна) підтягувань на турніку, яка переслідує аналогічні цілі - опрацювання найширших м'язів Відео Тяга верхнього блоку

Відео Тяга вертикального блоку для дівчат Відео Тяга вертикального блоку для дівчат

анатомія вправи

переваги

недоліки

Підготовка до вправи

Підвісьте до кріплення троса відповідну рукоять - для варіанта виконання широким хватом підійде пряма рукоятка з вигинами на кінцях або прямий гриф з D-подібними ручками на кінцях. Встановіть необхідну вагу на тренажері.

Перш ніж «стартувати», відрегулюйте висоту упорів для стегон - вони повинні щільно фіксувати ноги при занятті вами вихідного положення на лаві.

Виконайте розминку, розігрійте ліктьові і плечові суглоби. Перед основними підходами виконайте сет повторень зі стартовим вагою.

правильне виконання

помилки

Поради по ефективності

  • Концентруйтеся на скороченні проробляється м'язи, а не на переміщенні ваги. Дотримання цієї умови можливе тільки при правильно розрахованих величинах робочого навантаження.
  • Щоб знизити відсоток участі в русі біцепса, опускайте рукоять не за рахунок сили рук, а за рахунок ізольованого руху ліктів донизу.
  • Ширша постановка рук, ніж та, що описана в базовому варіанті вправи, в більшій мірі впливає на зовнішні області найширших. Таким чином, якщо метою є саме «розширення» спини, то варіант тяг з широкою постановкою рук є найбільш ефективним.
  • Щоб тренувальний ефект був вище, кожен повтор завершуйте максимальним зведенням лопаток і фіксуйтеся в цьому положенні на 1-2 секунд.
  • Деяким спортсменам використання лямок дозволяє краще сконцентруватися на виконанні вправи з акцентом на найширші. Але потрібно розуміти, що застосування цього аксесуара має сенс тільки при використанні істотного ускладнення.
  • Якщо ви хочете максимально масштабно прокачати спинні м'язи, використовуйте широкий спектр варіантів хвата - вузький і широкий, прямий і зворотний.

Включення в програму

Не дивлячись на те, що тяга вертикального блоку до грудей є Многосуставние рухом, досвідчені атлети рідко використовують його в якості базового. Зазвичай воно виконується в завершальній частині заняття і доповнює тренувальний ефект важких вправ на спину у вільній вазі.

Новачки можуть виконувати тяги поряд з іншими підводять вправами з метою швидше навчиться підтягування.

Режим виконання тяг визначається тренувальними цілями: на 10-12 або на 12-15 повторень.

Підбір робочого ваги виконується з орієнтацією на дотримання умови - ви повинні довести гриф до рівня ключиць. Якщо навантаження велика, працювати в повну амплітуду з дотриманням вимог техніки не вдасться.

Протипоказання

Чим замінити тягу верхнього блоку перед собою