Полезные материалы

Тонка кістка, або особливості генетики ектоморфа

  1. Тонка кістка і тип статури
  2. Тонка кістка і м'язовий зростання
  3. Товщина vs. довжина кісток
  4. підсумки
  5. посилання:

Вважається, що тонкі кістки - це риса людського тіла, що заважає набору м'язової маси. У тренажерних залах можна почути: на тонкій кістки багато м'яса не наросте.

Тонка кістка і тип статури

Товщина кістки є важливим параметром визначення соматотипу людини - його тілесного будови, або типу статури. За словами МакРоберта [1], обхопи зап'ястя 17.5 см і менше вказує на ектоморфний соматотип. Правда, варто відзначити, що по одному єдиному ознакою судити про тип статури не зовсім коректно. Насправді, тип статури визначається не тільки товщиною, але і довжиною кісток. Більш того, в основі класифікації статури - не тільки ознаки кісткової системи, а й інших систем організму (основні з них враховані в нашому калькуляторі ектоморфа ).

Якщо ж судити про тип людини лише по кістках, то необхідно сказати, що вивчати потрібно не тільки товщину зап'ястя, але і товщину щиколотки. У істинного ектоморфа товщина зап'ястя і щиколотки буде пропорційною. Якщо у людини тонкі кістки рук (оцінка по зап'ясті), але при цьому кістки ніг (оцінка по щиколотці) не є такими, то говорити про ектоморфний типі статури помилково. До речі, про товщину щиколотки: обхват 22,5 см і нижче свідчить про тонку кістки [2]. При цьому, якщо різниця між товщиною зап'ястя і щиколотки становить 5 см, то можемо стверджувати, що товщина кісток рук і ніг пропорційна.

Тонка кістка і м'язовий зростання

Повернемося до «народної мудрості», згаданої вище: «на тонкій кістки багато м'яса не наросте». Причина чи в товщині кісток, що м'язи не ростуть? Ні. Товщина кістки - це всього лише сигналізатор про те, наскільки фізично потужний (міцний) ваш організм. І якщо він таким не є (фізично потужним, міцним), то і зростає він погано - це стосується і товщини кісток, і товщини м'язів. Бувають, правда, винятки, коли є хороша м'язова маса на тонких кістках.

Міць організму залежить від здоров'я і генетики, які, в принципі, пов'язані між собою.

Здоров'я - це не тільки імунітет, але і загальна кондиція (функціональність) організму, тобто його працездатність. Наприклад, млявість, кволість, фізична пасивність - це те, що асоціюється з поганим здоров'ям. Початковим (первинним) пунктом визначення рівня здоров'я є оцінка серцевої системи. Перевірте у кардіолога в стані спокою і фізичної активності роботу вашої серцево-судинної системи ( Детальніше ). Якщо виявляться певні порушення, відхилення від норми, то вважайте, що з м'язовим зростанням у вас постійно будуть виникати проблеми.

У свою чергу, генетична міць - це або спадковість (гени батьків), або результат ваших власних генів. Гени діють на нас через посередників, основними з яких є гормони. Тому генетична міць тіла управляється гормональним станом. Саме активність гормонів впливає на зростання і кісткової, і м'язової, і навіть жирової тканин. Тонка кістка - це найчастіше свідоцтво недостатньої секреції статевих гормонів (недостатньою саме для фізичної фортеці (мощі); з точки зору нормальної життєдіяльності рівень гормонів, як правило, цілком нормальний).

Як не дивно, але в цьому плані з генетикою боротися можна. Адже для збільшення кількості статевих гормонів в організмі, досить правильно тренуватися. Про вплив тренувань на стимуляцію статевих гормонів (тестостерону) ми не раз писали. Однак вкотре підкреслимо основне: саме тренінг в силовому стилі стимулює секрецію тестостерону і утримує його найкраще.

Гормональний фон - це ще не все для зростання кістки вшир. Потовщення кістки (мається на увазі нормальний, здоровий, а не патологічний, наприклад, остеосклероз) це:

механічне навантаження + достатній гормональний фон + нормальний кістковий обмін речовин.

До речі, саме тренінг в силовому стилі дозволяє створювати ту механічну навантаження, яка найбільшою мірою стимулює ущільнення (зміцнення) кісток. Що стосується обміну речовин в кістковій тканині, то тут важливо знати наступне: життєво необхідними елементами для нормального функціонування кісток є кальцій, фосфор і вітамін D. Звичайно ж, і інші мікро- і макроелементи грають теж істотну роль.

Товщина vs. довжина кісток

Якщо товщина кісток - це опосередкований ознака схильності до бодібілдингу (пов'язаний швидше з загальним фізичним розвитком людини), то довжина кістки - це параметр, який безпосередньо може бути пов'язаний з особливостями м'язового зростання. Справа в тому, що наростання м'язів на кістки різної довжини може здійснюватися по-різному.

Так, типова картина по коротким кісток: тіло м'язи (черевце, тобто його основна маса) загострюється на кінцях кістки, переходячи в так звані м'язовий хвости, якими м'яз і кріпитися до кістки; м'язові хвости стягуються також сухожиллями.

Типова картина по довгих кісток: тіло м'язи (черевце) починає загострюватися щодо далеко від кінців кістки і переходить в м'язові хвости, далі (в сторону решт) м'язові хвости переходять в сухожилля, за допомогою яких м'язова група кріпиться з кістки. Виходить, що основна маса м'язи зосереджена не по всій довжині кістки, якщо кістка довга. Тобто на довгих кістках м'яса не більше ніж на коротких. Але щоб збільшити м'ясо на довгих кістках, м'язовий приріст повинен бути істотно більше, що значно подовжує вирішення проблеми в часі.

підсумки

1. Якщо ви дійсно ектоморф, то товщина кісток - це результат швидкості метаболічних реакцій у вашому тілі. Вона ж (ця швидкість), як правило, заважає нормальному набору м'язової маси. Цю частину ектоморфов ми називаємо хардгейнер (ектоморфний хардгейнер). При цьому, згідно зі спостереженнями, для окремої частини ектоморфов ростити м'язи не становить проблеми.

2. Якщо ви не ектоморф, але у вас тонкі кістки і ви погано нарощуєте масу, то:

(А) у вас недостатньо фізичній потужності (здоров'я) для гіпертрофії м'язів; ви швидше за все важко переносите фізичні навантаження, довго після них відновлюєтеся. Можливо, у вас не все гаразд зі здоров'ям або у вас низький фізичний потенціал від народження (зазвичай в таких випадках на противагу природа нагороджує високим інтелектуальним потенціалом). У будь-якому випадку ви - хардгейнер.

(Б) у вас погана для бодібілдингу генетика. Можливо, це пов'язано з «поганим» типом м'язових волокон, недостатністю одних гормонів (наприклад, тестостерону) або надмірності інших (наприклад, естрогену), або деякими рисами ектоморфа, переданими від мами чи тата. Іншими словами, ви - також хардгейнер.

посилання:

[1] МакРоберт С. Думай. Бодібілдинг без стероїдів. Медіа-Спорт, 2004 .

[2] Морфологія людини: / Под ред. Б.А. Никитюка, В.П. Чтецова. Изд-во МГУ, 1990..

© Бодібілдинг для хардгейнеров

Причина чи в товщині кісток, що м'язи не ростуть?