Полезные материалы

Тренажерний зал при сколіозі: станова тяга, підтягування на турніку, присідання, віджимання, бодібілдинг, прес, розтяжка хребта

  1. Чи дозволені станова тяга і турнік при сколіозі
  2. Як правильно вибрати спортивний снаряд
  3. Основні моделі
  4. Як виконувати вправи при сколіозі

Сколіоз і станова тяга - поняття, здавалося б несумісні. Проте, існують методики лікування бокового викривлення хребта з застосуванням важких предметів. Вони дозволяють протягом короткого часу домогтися високих результатів у відновленні фізіологічного стану хребетної осі.

Вони дозволяють протягом короткого часу домогтися високих результатів у відновленні фізіологічного стану хребетної осі

Чи дозволені станова тяга і турнік при сколіозі

Силові тренажери (станова тяга, гирі, гантелі) значно підвищують опір м'язових груп спини до високих навантажень. Внаслідок цього скелетні м'язи швидко зміцнюється і підтримує хребет. При цьому існує додатковий позитивний ефект силових вправ щодо жирових відкладень. Вони ліквідують надлишки маси і знижують вагу тіла, що благотворно позначається на функціональності хребетного стовпа .

Турнік при сколіозі впливає на здоров'я аналогічно медичного витягнення ( тракції ). При ньому до кінцівок пацієнта прив'язуються вантажі. При застосуванні процедури протягом декількох тижнів створюються умови для розширення висоти міжхребцевих дисків і збільшення загальної довжини хребетного стовпа. Процедура призначається лікарями при появі больового синдрому в попереку.

Повторити механізм тракції можна в умовах тренажерного залу або будинку при грамотному використанні силових тренажерів, але попередньо необхідно вивчити техніку безпеки при роботі з ними.

Як правильно вибрати спортивний снаряд

при сколіозі дуже важливо правильно вибрати не тільки оснащений тренажерний зал, а й «лікувальний» гімнастичний тренажер. Він повинен приносити користь і запобігати травматизацію м'язів.

Принципи вибору пристроїв для «лікувального» бодібілдингу:

  • Безпека і надійність визначається наявністю сертифікатів виробника, а також документами про технічний огляд;
  • Для лікування сколіозу необхідні тренажери, які мають можливості для регулювання висоти і кута нахилу лави;
  • Для дітей необхідно підбирати станову тягу відповідно до віку;
  • У комплект обладнання повинні входити підтримуються пояса, що запобігають травмуванню хребта і м'яких тканин при тренуванні.

Детальніше про тренажерах від сколіозу читайте тут .

Основні моделі

Виділяють 3 основних види силових тренажерів по масі:

  • вільної;
  • власної;
  • З вбудованими вагами.

Моделі вільної маси дозволяють поліпшити координацію рухів і наростити м'язову масу. Застосовуються при бодібілдингу.

При фронтальній деформації хребта їх можна використовувати для посилення м'язів на стороні протівоізгіба. Наприклад, якщо хребетна вісь відхилена вліво в поперековому відділі, то за допомогою силових вправ можна «наростити» м'язи в правій частині попереку. Даний ефект обумовлюється регулюванням ширини між стійками приладу, а також застосуванням асиметричного підтримує пояса.

Вироби власної маси розвивають гнучкість і витривалість. Навантажувальний зусилля в них формується власної «тягової силою» людини. Потужність впливу станової тяги регулюється нахилом лави.

Моделі вбудованих ваг дозволяють зміцнити окремі групи м'язів. Такий ефект при сколіозі дозволяє «наростити» тільки необхідні м'язові волокна без ризику «перекачування» мускулатури, яка знаходиться в стані гіпертонусу. Для регулювання зусилля прилади містять кулачкові та важільні механізми.

Як виконувати вправи при сколіозі

Правила і принципи виконання вправ з обтяженнями при сколіозі:

  • Максимальна вага вантажу не повинен перевищувати 50% маси тіла;
  • Інтенсивність розтяжки при бодібілдингу збільшується поступово від заняття до заняття. На початкових етапах досить гир, штанги і станової тяги вагою близько 5 кілограм для чоловіків і 3 кг для жінок;
  • При тренуванні не повинно виникати болю. Якщо вона з'являється, зменшіть інтенсивність розтяжки або відмовтеся від вправи;
  • Оптимально, якщо протягом 5 підходів при сколіозі людина піднімає від 12 до 15 кілограм без появи дискомфорту з боку спини, а також біль не заважає підтягуватися;
  • Пам'ятайте, що правильне положення спини при бодібілдингу важливіше, ніж вага вантажу, який ви піднімаєте. Фізіологічну поставу необхідно підтримувати в будь-якому положенні. Навіть присідання при сколіозі слід виконувати з рівною спиною;
  • Підтягуватися потрібно, дотримуючись принципи дихання по Катаріні Шрот ;
  • Перед початком занять в тренажерному залі необхідно підготувати м'язи до фізичних навантажень. Для цих цілей підійде масаж, тепла ванна, мануальна терапія або гімнастика;
  • Віджиматися і піднімати тяжкості слід обережно без ривків і різких рухів;
  • Нахили тулуба вперед супроводжуються високою травматизацією м'яких тканин. При бодібілдингу намагайтеся тримати спину рівно.

Підводячи підсумок, зосередимо увагу читачів на те, що вибір силових вправ повинен здійснюватися в першу чергу лікуючим лікарем. Краще якщо схема «лікувального» бодібілдингу в тренажерному залі розроблена спільно вертебрологом і інструктором лікувальної фізкультури.