Полезные материалы

Тренування після хвороби: як і скільки проводити

  1. Відновлення після нездужання
  2. Як проводити вступні тренування
  3. Кількість вступних тренувань

Застуда періодично наздоганяє будь-якої людини - нездужань схильні не тільки самовіддані спортсмени, а й працюють в щадному режимі любителі   фітнесу Застуда періодично наздоганяє будь-якої людини - нездужань схильні не тільки самовіддані спортсмени, а й працюють в щадному режимі любителі фітнесу . Рано чи пізно в налагоджений режим тренувань вривається несуттєве розлад здоров'я і доводиться пропускати заняття.

Відновлення після нездужання

Почнемо з того, що під час застуди дійсно не можна займатися спортом - віднімати сили у організму, який бореться з інфекцією, категорично забороняється. Ніяких серйозних навантажень бути не повинно. Допускається лише спеціальна легка гімнастика , а також дихальні вправи , Які можуть бути рекомендовані лікарями і тренерами.

Тільки здоровий організм здатний покращувати показники в спорті, тому спочатку поборіть застуду, а потім відновлюйте тренування. Не нехтуйте консультацією лікаря, адже після серйозних простудних захворювань можуть виникнути ускладнення з серцем і суглобами. Спорт покликаний зміцнювати тіло, а не шкодити йому.
Тільки здоровий організм здатний покращувати показники в спорті, тому спочатку поборіть застуду, а потім відновлюйте тренування
Під час хвороби погіршується витривалість організму , Слабшають м'язи і зв'язки, тому повертатися до спорту потрібно плавно, без різких ривків і перевантажень на перших заняттях. Залежно від перерви і тяжкості нездужання знадобиться від однієї до кількох вступних тренувань.

Як проводити вступні тренування

Не варто намагатися відновити форму миттєво і тим більше не потрібно відразу повторювати свої кращі досягнення. Тренування повинні бути легкими, наприклад, з порожнім грифом або з невеликою вагою, якщо ви займаєтеся силовими видами спорту . На тренуванні з фітнесу слід розминатися на тренажерах з легкої навантаженням, а вдома можна позайматися з легкими гантелями, а також виконати гімнастичні вправи.

На першій вступній тренуванні необхідно дати собі тільки разміночную навантаження - поганяти кров по м'язах, розігріти зв'язки, відчути прилив енергії і відчути, що організм включається в роботу. Досить буде зробити всього по 1-2 вправи для кожної м'язової групи. Шість вправ по 3-4 підходи, які не більше 15 повторень з відпочинком по хвилині між підходами .
На першій вступній тренуванні необхідно дати собі тільки   разміночную   навантаження - поганяти кров по м'язах, розігріти зв'язки, відчути прилив енергії і відчути, що організм включається в роботу
Після вступних занять м'язи самі повинні попросити навантаження, а на наступний день після тренування ви повинні себе добре відчувати. Займатися краще в закритій футболці, а після заняття відразу переодягнутися в сухий одяг.

Якщо ж ви погано почуваєтеся на вступній тренуванні або тренуватися дуже важко, це може означати, що ви ще не зовсім одужали і слід почекати ще деякий час або ж збільшити кількість легких вступних тренувань.

Ця тактика відноситься абсолютно до всіх видів спорту. Незалежно від того, чим ви займаєтеся - бігом, гімнастикою, тенісом або боротьбою - фізичні навантаження після хвороби завжди повинні бути легкими. Досить буде ретельно проведеної розминки і сили організму почнуть відновлюватися. Поступове збільшення навантажень дозволить швидко і ефективно відновити спортивну форму. Навіть сильні атлети-важковаговики після хвороб і травм починають тренування з пустого грифа.

Кількість вступних тренувань

Скільки ж робити легких вступних тренувань після застуди? Це залежить від тривалості хвороби і вашого стану.
Скільки ж робити легких вступних тренувань після застуди
Якщо хвороба тривала всього тиждень, достатньо буде однієї вступної тренування. При більш тривалому періоді нездоров'я необхідно два-три розминок заняття, що перемежовуються днями відпочинку. На кожному тренуванні слід тренувати все тіло за допомогою легких вправ і з невеликими вагами.

Вправи можна міняти, поступово додаючи вагу, наприклад, по 5-10 кілограмів. Однак кожна вступна тренування повинна проходити легко, адже це просто розігрів зв'язок та м'язів і ви повинні відчувати задоволення від заняття.

У відновний період доведеться відступити назад, а потім розвиватися по своїй нормальної програмі тренувань . У перші тижні після нездужання рекомендується приймати додаткові вітаміни, особливо вітамін С, а також вживати багато фруктів, ягідних морсів, зелені, какао і нежирного молока.

При коректному переході від хвороби до спорту ви не будете відчувати особливого дискомфорту, а щоб не мучитися докорами сумління за вимушений період полегшених тренувань, сприймайте це час як відпочинок, що дає можливість накопичити сили перед ривком до нових рекордів.