Полезные материалы

Тренування при проблемах зі спиною - поради тренера-реабілітолога

  1. Тренування при проблемах зі спиною:
  2. А тренуватися потрібно правильно:


Задовольняючи ваш запит на корисну інформацію по ЗСЖ, ми запросили спортивного експерта. Знайомтеся, Руслана Гайдай , Тренер-реабілітолог, персональний тренер, власник UniFit (функціональні тренування на відкритому повітрі). На сторінках блогу FoodEx Руслан поділиться практичними знаннями, допоможе викинути з голови все обмежують переконання і безпідставні міфи, що стосуються спорту!

Руслана Гайдай

Тренування при проблемах зі спиною:


Багато хто вважає, що маючи проблеми зі спиною (грижу або протрузія міжхребцевого диска), ні про які тренуваннях не може бути й мови! Але якщо розуміти, як працює наш опорно-руховий апарат, всі страхи підуть. Ви зможете насолодитися спортивним життям і поліпшити свій стан!

Протрузію (рідше - грижу) та інші проблеми хребта має 80% дорослих людей. І як вони з цим живуть?

Все просто. Якщо м'язи (в основному внутрішні шари) в нормальному тонусі, то вони, як Атланти, підтримують кожен хребець. Робочі м'язи знімають надлишковий тиск на диски (що і викликає грижу або протрузія). Тому тренуватися не тільки можна, а й треба (виключаючи період загострення).

Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя і у вас "сидяча" робота (а таких серед жителів міст - майже 80%), то ваші м'язи не мають достатнього тонусу. Вони не можуть нормально виконувати свою функцію, а саме - не давати хребців тиснути один на одного.

Надмірна вага також негативно впливає на стан здоров'я спини. Створюються передумови для "хронічної" перевантаження хребців і міжхребцевих дисків, що призводить до їх зносу і деформації. Схуднення і здорове харчування - не менш важливі, ніж тренування!

А тренуватися потрібно правильно:


Почніть з консультації з лікарем. Пройдіть необхідні обстеження. Знайдіть кваліфікованого тренера (в цій сфері їх не мало) і почніть тренуватися.

Перші тижні або місяці (в залежності від фізичного стану людини) м'язи не мають нормального тонусу, тому є певні обмеження.

Потрібно виключити: розгинання хребта, скручування, ротації і ударне навантаження (стрибки). Коли м'язи «зрозуміють» свою роль, можна буде перейти до більшого розмаїттям вправ.

Чудовою альтернативою активних тренувань і профілактикою загострень є "Профилактор Євмінова". З ним в комплекті є докладна інструкція, які саме вправи виконувати і в якій послідовності. Майте на увазі, що тренуватися доведеться часто (до 5 разів на день).

Пам'ятайте, тільки кваліфікований персональний тренер врахує всі особливості, дозволить попередити травми і погіршення стану від помилкової техніки виконання вправ, прискорить реабілітацію та відновлення.

Грижі і протрузії - не вирок. Тримайте м'язи в тонусі і будьте щасливі!


І як вони з цим живуть?