Полезные материалы

У Кубку Республіки Білорусь з бодібілдингу та фітнесу 2014 Дмитро Драгун був єдиним представником від Брестської області

Серед однокласників, верхолесскій хлопчина Діма Драгун не відрізнявся незвичайною силою, важив кілограм 65, але зате завжди успішно виконував всі спортивні нормативи, особливо любив футбол
Серед однокласників, верхолесскій хлопчина Діма Драгун не відрізнявся незвичайною силою, важив кілограм 65, але зате завжди успішно виконував всі спортивні нормативи, особливо любив футбол.
Бодібілдингом Дмитро став цікавитися, повернувшись з армії. До цього - навчання в Білоруському державному університеті фізичної культури, заняття силовим видом спорту пауерліфтингом. Працював в охороні, багато уваги приділяв фізичній підготовці.
Після двох років занять бодібілдингом Дмитро став віце-чемпіоном Білорусі.
Восени цього року 27-річний Драгун, єдиний представник Брестської області, змагався в Могильові на Кубку Республіки Білорусь з бодібілдингу та фітнесу. У класичному бодібілдингу, ростовая категорія - 180 см, він зайняв друге місце. Розділивши при цьому з переможцем рівну кількість балів. За нашого героя під №42 «хворіли» всі глядачі, але судді не віддали йому перше місце.
- Тоді весь зал обурювався. Але я все одно був задоволений результатом, - згадує Дмитро. - На ці змагання їздив в третій раз. У 2013 році зайняв 11 місце, навесні цього року - 7-е, і ось зараз - 2-е.
- Як починається день у культуриста? - цікавлюся я.
- Підйом в 7-8 ранку. Ем, наприклад, півкаструлі будь-якої каші, - дивує своєю відповіддю Дмитро. - Через годину п'ю спортивне харчування. В день 6-8 прийомів їжі, але порції такі, щоб я міг відпрацювати в тренажерному залі. Потім тренування ... У тиждень тренуюся раз шість по 1,5 - 2 години.
До змагань Дмитро готується сам. У нього немає тренера, викладачів. Самостійно вивчає анатомію, фізіологію, біохімію, диетологию, хореографію. Тепер він успішно розписує дієти не тільки собі, займається спортивним харчуванням, одягом.
- Бодібілдинг - це мистецтво тіла і естетики. Ідеальні пропорції, краса, позування, а не просто накачав м'язи і пішов, - каже Діма. - Одиниці домагаються результату самостійно - це складно дуже. Справа в знаннях, багато тонкощів, до того ж грошові витрати - поїздки, проживання, підготовка, харчування, тільки курячого філе в день мені треба з'їдати півтора кілограма. Плюс спортивне харчування, фармакологічні засоби.
- З якими труднощами і радощами доводиться стикатися?
- Найскладніше - дієта. Це завжди стрес для організму. Наприклад, перед змаганням повністю забираються вуглеводи. Приблизно 2,5 - 3 місяці ти не їж булочок, цукерок ... Труднощі і з тренувальним залом. Безкоштовно є можливість відвідувати тільки одне заняття в день в тренувальному залі гребний бази. А найрадісніше - результат після змагань, - зазначає співрозмовник.
- Які завдання ставите перед собою, до яких спортивних вершин прагнете?
- Готуюся до весняного чемпіонату в Білорусі і в Росії. Запропонували виступати за мінський клуб. Хочу виконати норматив майстра спорту, взяти участь в міжнародних змаганнях. Взагалі в цій сфері мені подобатися. Я вважаю, що кожен повинен займатися тією справою, яка йому до душі. Бодібілдинг - це моє.
Ірина ЛЕСИК
Фото з архіву Дмитра Драгуна.
НА ЗНІМКУ: під час змагань на Кубку Республіки Білорусь з бодібілдингу та фітнесу.

Як починається день у культуриста?
З якими труднощами і радощами доводиться стикатися?
Які завдання ставите перед собою, до яких спортивних вершин прагнете?