Полезные материалы

Важливість вуглеводів в бодібілдингу - FixBody: спорт, бодібілдинг, фітнес, Кроссфіт, мотивація

До ак вже давно відомо, в бодібілдингу 70% успіху залежить не від тренувальних програм, а від правильного харчування і відпочинку До ак вже давно відомо, в бодібілдингу 70% успіху залежить не від тренувальних програм, а від правильного харчування і відпочинку. Без нормального харчування домогтися істотних результатів буде дуже і дуже складно. Якщо ви новачок, то основною вашою метою є набір м'язової маси. Звичайно, набрати масу можна і споживаючи всі продукти поспіль, але таку масу м'язової назвати язик не повертається.


Популярні сьогодні Низьковуглеводні дієти найчастіше критикують за те, що, дотримуючись їх, неможливо досягти оптимального співвідношення хімічних елементів в організмі. Оскільки вуглеводи є, безперечно, найдоступнішим джерелом "пального" для м'язового зростання, відмова від їх вживання призводить до появи безлічі фізичних і психічних розладів, зокрема, виснаження і зниження інтенсивності тренувань. Більшість фахівців в області харчування стверджують, що ідеальний раціон містить 55-60% вуглеводів.
Вуглеводи є основним джерелом енергії для підтримки всіх функцій організму, в особливості діяльності мозку, і необхідні для метаболізму всіх інших поживних речовин. Вуглеводи синтезуються всіма зеленими рослинами, і в організмі людини або засвоюються безпосередньо, або відкладаються у вигляді глікогену.
Основними джерелами вуглеводів є крупи, овочі, фрукти і бобові. Крім того, вуглеводи можуть формуватися в самому організмі з деяких амінокислот і гліцероловой складової жирів.

Вуглеводи - основне джерело пального для нашого організму. Жири і білки доповнюють енергетичний потенціал організму, але в меншому ступені.

Вуглеводи перед тренуванням
Споживання вуглеводів за дві години до тренування здатне допомогти в деякій мірі відновити м'язовий глікоген, однак, для повного відновлення буде потрібно 24-48 годин. Проте, споживання їжі перед тренуванням піднімає рівень глюкози в крові, створюючи враження енергійної тренування. Зазвичай рекомендують споживати нізкоглікемічние вуглеводи, тобто ті, які не викликають значного підйому інсуліну. Вуглеводи з високим глікемічним індексом перед тренуванням можуть спровокувати прискорене настання стомлення в ході тренування в результаті зниження рівня глюкози в крові, завдяки підвищеній активності інсуліну.
Споживання деякої кількості протеїну перед тренуванням - це хороша ідея, якщо його супроводжують вуглеводи. Амінокислоти з розгалуженими ланцюжками ВСАА - лейцин, ізолейцин і валін - перешкоджають надходженню в мозок іншої амінокислоти - L-триптофану. Вуглеводи ж сприяють транспорту L-триптофану в мозок, провокуючи вивільнення інсуліну. У мозку триптофан конвертується в серотонін, заспокійливий нейротрансмиттер, який може прискорити настання стомлення під час тренування, особливо коли вона триває довше години. Блокуючи даний ефект триптофану, ВСАА відсувають момент настання втоми.
прискорюйте анаболизм
Послетренировочное харчування повинно обов'язково містити в великій кількості вуглеводи з високим глікемічним індексом. Простіше кажучи, вам необхідно буде з'їдати багато солодкого. Так як шлунок швидше і краще засвоює рідку їжу, ідеальним варіантом для послетренировочной завантаження послужить Гейнер, що містить білки і вуглеводи в пропорції 1: 3. Якщо ж у цей момент в ваш шлунок надійде їжа містить більше білка, ніж вуглеводів, у відповідь на це організм почне секреція гормону глюкагону. Даний гормон відповідає за розпад глікогену для збільшення рівня глюкози в крові. Це відбувається тому, що засвоєння білка це енергоємний процес, а коли рівень глюкози в крові низький організму доводиться піднімати його за рахунок розпаду запасів глікогену. Тому збільшуючи вміст білка в Послетренировочний харчуванні ви тільки заважаєте організму відновлювати запаси втраченого під час тренування глікогену.
Знай про шкідливі вуглеводи
До шкідливих вуглеводів слід віднести містять в своєму складі рафіновані складові, такі як цукор, борошно і різні масла. Такі продукти надзвичайно висококалорійні і мають непропорційно низький запас корисних речовин, тому при заняттях бодібілдінгом їх бажано виключити з раціону харчування. Крім зайвих калорій вони також завдають шкоди печінки і шлунку, створюючи сприятливе середовище для шкідливих бактерій. Для того, щоб уникнути їх шкідливого впливу досить дотримуватися декількох нескладних правил - замінити солодкі газовані напої на сік або звичайну воду, вживати в їжу більше чорного хліба грубого помелу, цукерки та інші солодощі замінити медом або на крайній випадок домашнім варенням.
Скільки потрібно вживати вуглеводів
Безсумнівно, існує маса причин для того, щоб навантажити себе великою кількістю вуглеводів, особливо якщо мова йде про цілісні, необроблених продуктах. Однак в першу чергу ви повинні розуміти, що у здатності організму накопичувати їх існує якась межа. Уявіть собі бензобак: він може вмістити в себе лише певну кількість літрів бензину. Якщо ви спробуєте влити в нього більше, зайвий неминуче проллється. Як тільки запаси вуглеводів перетворилися в необхідну кількість глікогену, печінка починає переробляти їх надлишки в жир, який потім зберігається під шкірою і в інших частинах тіла.
Обсяг м'язовогоглікогену, який ви можете зберігати, залежить від ступеня вашої м'язової маси. Подібно до того, як одні бензобаки бувають більше інших, відрізняються і м'язи у різних людей. Чим ви мускулистее, тим більша кількість глікогену може зберігати ваш організм.
Щоб переконатися в тому, що ви отримуєте правильну кількість вуглеводів - максимум покладеного, - підрахуйте своє добове їх споживання за такою формулою. Для нарощування м'язової маси в добу вам слід приймати 7 грамів вуглеводів на кілограм власної ваги.