Полезные материалы

Вибираємо спортивне харчування з розумом. Фітнес і Бодібілдинг

  1. Велика частина спортивного харчування - обман
  2. білок
  3. мультивітаміни
  4. креатин
  5. амінокислоти

Ні-ні, це не стаття про вибори, і ніякої політичної пропаганди тут не буде. Це стаття про спортивне харчування, про те, що в цій індустрії крутяться величезні гроші, випускаються сотні найменувань продукції, які нікому особливо не потрібні для досягнення результату. Не ведіться на наполегливу рекламу, не дайте розумним маркетологам обдурити вас. Приходячи в магазин спортивного харчування, ви повинні чітко знати, що вам потрібно. Ця невелика стаття підкаже вам, як досягти своїх цілей і не залежить будинок, машину і дружину на додачу.

Велика частина спортивного харчування - обман

Давайте подивимося на всі боки: життя, якщо розібратися, страшенно дорога штука. Більш того, з кожним днем ​​вона стає все дорожче. Зростають ціни на їжу, тарифи на комунальні послуги, зростає вартість бензину і всього іншого. Причому зростає практично кожен день. Харчові добавки не залишаються осторонь від цієї божевільної гонки. І чим дорожче вони стають, тим акуратніше треба підбирати те, що вам потрібно, ціна експериментів занадто виросла, тепер навіть забезпечені люди не завжди можуть собі дозволити методом проб і помилок з'ясовувати, що ж насправді працює. Так що шукайте інформацію. Вона править світом.

Продавці радять щось одне, реклама наполегливо твердить про другий, а в тренажерному залі спраглі допомогти колеги вивалять на вас такий купу брендів, назв, хімічних формул і складносурядних коктейлів, що голова обертом. Ну і як тут вибрати те, що дійсно допомагає?

Мимоволі думаєш, що за радянських часів було простіше. Так, був дефіцит на товари, зате очі не розбігалися від великої кількості можливостей. Грубо кажучи, хочеш молоко - йдеш в магазин і береш, а не стоїш перед кілометровим стелажем і не думаєш, яку марку вибрати, та яку жирність. Втім, не хочу уподібнюватися старому дідові, бурчати, що раніше і трава була зеленішою, і дерева вище. Стаття зовсім не про те. Вона покликана допомогти вам досягти своїх цілей і не оголосити себе після цього повним банкрутом.

Знайте, в спортивному харчуванні завжди є обов'язкова програма, і є сотні допоміжних харчових добавок, які має сенс приймати, якщо у вас є така можливість, але підміняти ними базові продукти не варто ні в якому разі. Якщо ви хочете наростити м'язову масу, база повинна бути в будь-якому випадку.

Список базових продуктів простий і досить компактний: протеїновий порошок, мультивітаміни, риб'ячий жир, креатин, амінокислоти.

Чому саме ці продукти? Зараз ми поговоримо про них докладніше, і ви все зрозумієте.

білок

Ні-ні, це не стаття про вибори, і ніякої політичної пропаганди тут не буде

Отже, для зростання м'язової маси вам перш за все потрібен білок. Найдешевший і ефективний спосіб отримати його - це протеїновий порошок. Для того, щоб отримувати достатню кількість білка з їжею, вам довелося б є 5-7 раз в день. А це важко як для шлунка, так і для гаманця. Протеїновий коктейль - це досить калорійний і порівняно недорогий спосіб закрити цю прогалину.

Втім, основне призначення протеїн а все ж - не замінювати собою повноцінний обід. Його слід приймати відразу після важкої роботи в тренажерному залі. Після виснажливої ​​тренування 40-50 грам білка - це саме те, що вам потрібно для відновлення і росту.

Але навіть визначившись з протеїном, ми знову опиняємося перед проблемою вибору, бо він випускається в різних формах, в яких також потрібно розбиратися. І відрізняються вони не тільки тим, що один протеїн йде з шоколадним смаком, а інший - з ванільним. Ні, тут все значно складніше і цікавіше.

Отже, найкращий варіант для вас, це, напевно, сироватковий протеїн . Він також може бути двох типів, на одному на банці написано концентрат (concentrate), на іншому - ізолят (isolate). Концентрат - це більш дешевий варіант, який повільніше і гірше засвоюється. Втім, зовсім списувати його з рахунків не варто, особливо якщо ваш гаманець не такий вже бездонний.

Втім, вибирати концентрат варто не тільки з фінансових міркувань. Новачкам теж варто звернути увагу перш за все на цей варіант, бо непідготовлений організм може збунтуватися проти того потужного удару білка, який завдасть йому ізолят. Не варто з перших днів виконувати програму чемпіонів і вантажити себе харчовими добавками, які будуть важкуваті для вас. До всього треба підходити поступово.

Ну і наостанок відзначимо таку штуку, як казеїновий протеїн. Він повільно засвоюється. Дуже повільно. Але відносити його на смітник не поспішайте. Краще просто прийміть його на сон грядущий. Вночі ви ж все одно спати будете (бодибилдеру потрібно відводити на це задоволення близько 7-8 годин, не менше), а він нехай тим часом працює. Якраз за 5-7 годин він повністю розчиниться, і ви прокинетеся відпочив і відновився.

мультивітаміни

Тепер поговоримо про мультивітамін. Більшість статей про спортивне харчування ввічливо обходять їх стороною, в той час, як вони - один з найважливіших наріжних каменів успіху. Для того, щоб ваше тіло працювало правильно, йому потрібні вітаміни і мінерали. Якщо у вашому організмі виявиться їх недостача, ви ніколи не досягнете потрібного результату. Адже кожен вітамінчік бере участь в сотнях, тисячах біохімічних реакцій по всьому тілу.

Так що не прибирайте мультивітаміни в сторону. Одну таблетку з ранку, і одну безпосередньо перед тренуванням. Ваше тіло витримує величезне навантаження в тренажерному залі, так допоможіть йому трохи.

Далі згадає про препарат, який в щасливому радянському дитинстві наводив жах на всіх і кожного. Легендарний риб'ячий жир! Втім, жарти жартами, а користь від нього чимала - він є шикарним джерел природних жирових кислот омега-3, крім того, він благотворно впливає на суглоби і мозок. І так, забудьте про ту гидоту, що ви в дитинстві пили столовими ложками. Зараз на дворі XXI століття, риб'ячий жир давно випускається в таблетках. Так що єдине, що ви відчуєте на смак, це воду, якої будете запивати пігулку.

креатин

Що стосується креатину, то для нашого тіла це - сама природна річ. Наше тіло саме виробляє його. Саме креатин дає нам енергію, необхідну для здійснення швидких вибухових рухів.

Якщо підтримати креатиновую фабрику нашого тіла надходженнями ззовні, можна значно підвищити інтенсивність тренувань. Це означає, що ви зможете робити більше, а чим вище навантаження на м'язи, то більша їх зростання (за умови належного відновлення, звичайно. Втім, і тут креатин може допомогти).

Креатин міститься, зокрема, в червоному м'ясі та рибі, але ви собі навіть не уявляєте, скільки карасів потрібно з'їсти, щоб побачити ефект на своїх тренуваннях. Так що краще звернутися до харчових добавок, це обійдеться дешевше. І м'ясо, і риба зараз продаються по зовсім космічними цінами.

Найдешевший варіант креатину на ринку, до речі, це креатин моногідрат.

амінокислоти

Погляньте на упаковку вашого протеїнового порошку. З високою часткою ймовірності ви побачите там абревіатуру ВСАА. Це означає, що до складу входять амінокислоти з розгалуженими ланцюжками. Страшно корисна штука, до речі, інша справа, що їх загальна кількість в протеїні не так велико, щоб відмовити організму додаткової підтримки.

ВСАА відносяться до розряду природних амінокислот, тобто тих, які наш організм не може виробляти сам по собі, а значить, повинен отримувати ззовні. Ось список природних амінокислот (виділеним шрифтом позначені ті, що відносяться до ВСАА):

- лейцин

- ізолейцин

- валін

- хістідін

- лізин

- метіонін

- фенілаланін

- триптофан

- треонин

Саме ці продукти вам потрібні перш за все. Все інше - реклама і комерція, білий шум, який потрібно ретельно фільтрувати.

Звичайно, в індустрії спортивного харчування ще дуже багато всього, і якщо у вас є зайві гроші, ви можете дозволити собі деякі експерименти. Але надійна база - це те, що потрібно завжди. Пам'ятайте про це!

Ну і як тут вибрати те, що дійсно допомагає?
Чому саме ці продукти?