Полезные материалы

Види спортивного харчування

  1. Види протеїну за типом білка
  2. Сироватковий протеїн
  3. Протеїнові суміші на основі рослинних білків

Вітаю читачів

Вітаю читачів. Пропоную сьогодні зупинитися на спортивних добавках і розглянути види спортивного харчування. Вибір спортивного харчування буде залежати від балансу білків, жирів і вуглеводів, які можна отримати з нього. Якщо спорт має на увазі використання важких ваг і нарощування мускулатури, то необхідно підвищувати кількість споживаного білка. Риба, куряче та пісне червоне м'ясо, горіхи, бобові та яйця, є відмінним джерелом білків.

Деякі спортсмени використовують білкові добавки, такі як білкові коктейлі, з метою збільшення кількості споживаного білка в добу. Білкові добавки, або протеїни, корисні в поєднанні з високобілковою дієтою. Білкові коктейлі використовуються в широкому спектрі видів спорту, але особливо він популярний у бодібілдингу та пауерліфтингу.

Білкові коктейлі використовуються в широкому спектрі видів спорту, але особливо він популярний у бодібілдингу та пауерліфтингу

Білкові порошки (протеїни) дуже популярні зі зрозумілих причин. Їх зручніше споживати, ніж продукти з великим вмістом білка (м'ясо, молоко і т. Д.). У них саме мінімальний вміст жиру. Вони вигідні, з фінансової точки зору, так як значно дешевше, ніж натуральні продукти. Сучасні протеїнові суміші містять у своєму складі не тільки чистий білок, але і ряд корисних вітамінів, мінералів і амінокислот, необхідних при фізичних навантаженнях.

Протеїнові порошки різноманітні за своїми властивостями. Існує багато груп для вибору. Найбільш частою проблемою при виборі протеїнових добавок, з якою стикаються люди, є виникнення алергії на білкові компоненти, що входять до їх складу, наприклад, на лактозу, соєві, казеїн або яйця. Крім цього, у деяких людей викликає недовіру штучність інгредієнтів. В обох випадках, є безліч способів обійти ці проблеми.

Незважаючи на широкий спектр вибору протеїнів на ринку, в основному, суть відмінностей полягає в типі використовуваного білка, у вигляді ароматизатора і підсолоджувача, вартості однієї порції і, природно, в додаткових компонентах, які додають виробники.

Види протеїну за типом білка

Види білка, що використовуються в протеїнових порошкових сумішах, можна розділити на дві категорії - білки тваринного походження і рослинного походження. Білки тваринного походження містять похідні молока, яловичини і яєчного білка. Білки рослинного походження - соя, рис, горох, коноплі та проросле зерно.

За поживними властивостями тваринні білки перевершують рослинні. Найпоширеніший серед них - сироватковий протеїн. Рослинні білки вживаються в основному вегетаріанцями, хоча деякі люди застосовують їх через проблеми з серцем або гормонами.

Сироватковий протеїн

Ізолят сироваткового протеїну є похідним від молока. Частина білків незбираного молока складається на 20% з сироваткового протеїну і 80% з казеїнового білка. Він є найбільш популярним серед сучасних протеїнів і вважається найвигіднішим (дешевше інших), смачним і високоякісним з усіх протеїнових добавок.

Сироватковий протеїн буває 2 різновидів - у вигляді сироваткового концентрату і сироваткового ізоляту. Концентрат економічніше, має низький рівень лактози, жирів і вуглеводів і є найбільш продаваним. Ізолят ж практично повністю знежирений. У нього трохи більше лактози, але він краще за смаком.

Сироватковий протеїн відмінно підходить для набору м'язової маси, а також завдяки білковим дієт дозволяє підсушитися і скинути зайву жировий вага.

Протеїнові суміші на основі рослинних білків

соєвий білок , Рисовий білок і гороховий білок є найбільш популярними. Білки з сої і насіння конопель унікальні тим, що мають в своєму складі всі 8 незамінних кислот. Рослинні білки є ідеальною альтернативою для сироватки, молока або яєчного білка. Вони багаті вітамінами і мінералами і часто забезпечують більшу частину антиоксидантів, амінокислот і клітковини.

Соєві білки також містять ізофлавони, які володіють антиоксидантними властивостями і позитивно впливають на роботу серця.

Білкові добавки корисні для всіх спортсменів, а сучасні технології дозволяють задовольнити потреби кожної людини.

На цьому буду завершувати сьогоднішній матеріал. Всім до швидкого.

Олександр Білий