Полезные материалы

Відповіді від Бомбела. Німіють пальці - анемія? Сауна і бодібілдинг, протеїн в таблетках, гейнер, оротат калію, кленбутерол

- Що ви можете сказати про протеїні в формі таблеток - Що ви можете сказати про протеїні в формі таблеток?

Ю.Б. - Взагалі-то, сказати про них щось хороше ніяк не вийде. Спробую пояснити, чому. Будь-яка пресована таблетка розчиняється в шлунково-кишковому тракті (ШКТ) не дуже добре; чим вона більша, тим гірше йде процес розчинення. Відносно пресованого протеїну можна з абсолютною впевненістю сказати, що він не те, що повністю не засвоїться - дай Бог, щоб засвоїлася хоча б його половина, адже ви приймаєте за один раз величезна кількість таблеток. Але це ще півбіди - такі протеїнові таблетки створять величезне навантаження на шлунково-кишкового тракту, що може мати негативні розладом шлунка.

- Хотілося б уточнити пару питань: 1. Чи є які-то розумні обмеження по прийому гейнера? Багато працюю - шейкер зручніше, ніж відро рису або банку з куркою! Адже головне набирати в день потрібний обсяг калорій в правильному балансі жири / білки / вуглеводи?

Ю.Б. - Строго кажучи, обмеженнями можна вважати рекомендації виробників. Скажімо, виробник Premium Mass Geiner рекомендує кілька порцій його продукту в день; при цьому одна порція - це 335 грам. Проблема тільки в тому, що з гейнером Ви в будь-якому випадку отримуєте тільки так звані «швидкі» вуглеводи, а це не зовсім те, що Вам потрібно. Тобто, набрати на гейнере масу - не проблема, але далеко не всі з набраного буде м'язову тканину - запевняю Вас, дуже велика частина знову придбаної маси припаде на частку жиру.

- Багато сказано про користь омега-3, а як щодо омега-6 і омега-9 груп? - Багато сказано про користь омега-3, а як щодо омега-6 і омега-9 груп

Ю.Б. - І омега-6, і омега-9 теж можуть бути корисними. Але тут ось яка штука: вміст у раціоні жирів омега-6 повинна перевищувати вміст жирів омега-3 в ідеалі всього в два рази. А з їжею ми отримуємо омега-6 набагато більше - в результаті виходить відношення приблизно 1:10 або навіть 1:15. Так що приймати додатково у вигляді добавок жири омега-6 немає абсолютно ніякого сенсу. Омега-9 і зовсім не є незамінними жирними кислотами - вони утворюються безпосередньо в нашому організмі. Так що їх також приймати у вигляді добавок не варто, тим більше, що вони в достатній кількості містяться в таких продуктах, як авокадо, мигдаль, фісташки, оливкова олія.

- Чи можливо на «сушці» при низьковуглеводній дієті використовувати «клен» для зменшення катаболізму і завантаження білком?

Ю.Ю. - Не тільки можливо - кленбутерол це, власне кажучи, саме той препарат, який в умовах дефіциту вуглеводів в раціоні «перемикає» енергопостачання організму з «вуглеводного» шляху на «жировий». Тобто, прийом кленбутерола може служити певною гарантією того, що організм буде намагатися використовувати як джерело енергії саме запаси підшкірного жиру.

- Нерідко говорять про користь оротата калію для спортсменів, що, мовляв, це препарат покращує метаболізм і сприяє відновленню - Нерідко говорять про користь оротата калію для спортсменів, що, мовляв, це препарат покращує метаболізм і сприяє відновленню. Чи справді є сенс його приймати? Також чув, що оротат калію діє тільки в комплексі з рибоксином або панангином. Чи це правда?

Скажу Вам чесно: оротат калію - дуже і дуже слабкий анаболик. За впливом на метаболізм він поступається в багато разів самому «немічному» анаболическому стероїду етілестренол. Звичайно, сам по собі прийом його не зашкодить - він може позитивно впливати на роботу серця (як, втім, і рибоксин, і комбінація калію з магнієм - панангин), але чекати чогось в плані набору м'язової маси не варто. До речі, додатковим прийомом калію особливо захоплюватися не варто: занадто багато калію - це теж не дуже добре.

- При силовому тренуванні німіють кінчики вказівних пальців. Підкажіть причину? Таке було взимку, але після проколювання вітаміну В6 і В12 на пару місяців припинилося. Зараз знову з'явилося при підтягуванні з вантажем 50 кг.

Ю.Б. - Якщо симптоми припинилися після проколювання вітаміну В12, то можна з великою часткою впевненості говорити, що у Вас спостерігається загальне зниження гемоглобіну в крові. Такий стан називається анемією; оніміння кінчиків пальців спостерігається внаслідок недостатнього постачання їх кров'ю. Якщо Ви не можете в даний момент робити ін'єкції вітаміну В12, то хоча б спробуйте їсти більше печінки, приймати добавки, що містять залізо (гематоген, наприклад). Для лікування анемії досі застосовується такий анаболічний стероїд, як оксиметолон (втім, властивість підвищувати кількість червоних кров'яних тілець виражено практично у всіх препаратів групи андрогенів і анаболічних стероїдів).

- Чи впливає-ли сауна, масаж і душ (включаючи контрастний) на потенціал гіпертрофії - Чи впливає-ли сауна, масаж і душ (включаючи контрастний) на потенціал гіпертрофії?

Ю.Б. - Я знаю, що є кілька досліджень, які доводять, що контрастний душ (або просто холодний душ) позитивно впливає на гіпертрофію м'язових волокон. Але навіть якщо це і не так, вдаватися до його допомоги варто бо такий душ після тренування прискорює загоєння мікротравм і допомагає уникнути травм серйозних. І масаж, і сауна сприяють видаленню з м'язів продуктів розпаду, підсилюють периферичний кровообіг, що згодом може позитивно позначитися на зростанні м'язів.

Автор: Юрій Бомбела

Що ви можете сказати про протеїні в формі таблеток?
1. Чи є які-то розумні обмеження по прийому гейнера?
Адже головне набирати в день потрібний обсяг калорій в правильному балансі жири / білки / вуглеводи?
Багато сказано про користь омега-3, а як щодо омега-6 і омега-9 груп?
Чи можливо на «сушці» при низьковуглеводній дієті використовувати «клен» для зменшення катаболізму і завантаження білком?
Чи справді є сенс його приймати?
Чи це правда?
Підкажіть причину?
Чи впливає-ли сауна, масаж і душ (включаючи контрастний) на потенціал гіпертрофії?