Полезные материалы

ВОДА ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

Кумедний факт Кумедний факт. Вода є ключовим джерелом життя на Землі, при цьому ми до сих пір не можемо з повною впевненістю заявити, що ми знаємо про воду все, що потрібно знати. Маса наукових досліджень переплелися з псевдонауковими, що заважає зрозуміти суть речей самому звичайній людині, яка хоче просто розібратися в питанні правильного споживання води.

До сих пір немає єдиної думки про значимість води в тренувальному процесі . Все б нічого, але ж люди дуже постійно ведуться на абсолютно невиразні й необґрунтовані міфи про особливості здорового способу життя, що часто навіть заважає їм вести ту саму здорове життя.

Часто багато псевдо дослідження виникають з метою створення сенсацій або піару будь-якого товару. Так, наприклад, маса людей повелася на пропаганду спортивного харчування або сироедства. Хоча все це здається аленький квіточкою, коли згадуєш про те, що величезна біомаса вірить в гороскопи, екстрасенсів і небесну вищу силу.

Але не будемо відволікатися від теми, адже на порядку денному у нас все ж вода після тренування Але не будемо відволікатися від теми, адже на порядку денному у нас все ж вода після тренування. Пити чи не пити? Перед тим як дати остаточну відповідь на це питання я пропоную вам розвіяти міф про небажаному споживанні води після закінчення ваших систематичних занять спортом.

Міф звучить так - "Споживання води після тренування зупиняє жиросжигание".

Мабуть, найпоширеніший міф, який не має нічого спільного з реальністю. Люди, які поширюють в маси цей стереотип, не мають ні найменшого уявлення про процес позбавлення від зайвих кілограмів. Як правило, ці індивідууми впевнені у вирішальній ролі тренувань для схуднення. Це настільки не відповідає дійсності, що я б запропонував звести рукотворний пам'ятник тому, хто знайде стрункість тіла за рахунок одних лише тренувань. Про слабкою ролі фізичних навантажень для спалювання жирів мною написана велика стаття, що має назву Кардіо для схуднення .

Друзі, зрозумійте нарешті, що єдиний головний фактор успіху в схудненні - це харчування, а точніше - щоденний дефіцит споживання калорій, що отримується за рахунок раціонального обмеження харчування Друзі, зрозумійте нарешті, що єдиний головний фактор успіху в схудненні - це харчування, а точніше - щоденний дефіцит споживання калорій, що отримується за рахунок раціонального обмеження харчування. На тренуванні ви втрачаєте саме воду, а не жирові запаси. Після тренування ваги дійсно можуть видавати результат на кілограм менше, ніж до тренування, але цей ефект обумовлений виключно втратою води. Немає ніякої необхідності намагатися зберегти цей втрачений кілограм за рахунок обмеження надходження води в тіло. Ви ж не хочете сказати, що зневоднення - це добре, чи не так?

Порушення водного балансу в тілі ніяк не допоможе вам спалити зайву калорію або зайвий грам жиру. Вода не може зупиняти процес спалювання жирів. В реальності все відбувається з точністю до навпаки. Вода бере участь (хоч і непряме, але все ж участь) і в процесі зростання м'язової маси і в процесі спалювання зайвих енергетичних запасів. Вода бере участь у всіх обмінних процесах, допомагаючи вивести з організму продукти розпаду білків, вуглеводів і жирів. Чи не здається вам, що ці процеси є одними з ключових при будь-якій дієті?

Різні експерти в різний час намагалися показати свою важливість розповідями про негативний вплив води не тільки після тренування, але і в процесі тренування або ж до неї Різні експерти в різний час намагалися показати свою важливість розповідями про негативний вплив води не тільки після тренування, але і в процесі тренування або ж до неї. Багато хто стверджує про необхідність серйозних обсягів випивається води при наявності серйозних фізичних навантажень і навіть без них. Всіх їх об'єднує той факт, що немає ніяких серйозних доказів негативного ефекту від вживання водички в тренувальному процесі. Але є одне дуже цікаве дослідження, розставляє всі крапки над i.

Воно було опубліковано в Proceedings of the National Academy of Science. Ознайомитися з його англомовною версією можна за цим посиланням http://www.pnas.org/content/111/14/5379.full.pdf . Його результати показали, що необхідну кількість води для людини визначається не теоретичними нормами, а почуттям спраги, яке тісно пов'язане з потребами організму. Іншими словами, наш мозок здатний сам контролювати кількість споживаної води для збереження водного балансу, що дозволяє нам пити рівно стільки, скільки ми самі захочемо!

Цю тезу якнайкраще підходить і до тренувань. Під час фізичних навантажень почуття спраги є цілком звичним явищем. Виникла спрага - пийте сміливо! Від втамування спраги ще ніхто не вмирав, на відміну від зневоднення або передозування водою :)

Звичайно, не потрібно пити воду відрами, але ж для втамування спраги, як правило, досить випити всього кілька ковтків.

Зізнаюся, що і я колись був трохи прихильником теорії підвищеного споживання води. Випивав я тоді по 2-3 літри води на добу в самій різній формі, але перш за все це була саме чиста некип'ячена вода. Зараз же я п'ю рівно стільки, скільки хочу, плюс - ранкову каву. Можу з упевненістю заявити, що зайва вода, яку я заливав в себе практично насильно, не привела ні до помітного поліпшення спортивних результатів, ні до поліпшення загального самопочуття і т.п. Практика - мірило істини. Особиста практика змушує дотримуватися наведеної зарубіжної теорії про саморегулювання водного балансу.

Висновок: не страждайте хуйней дурницями, і спокійно пийте воду до, під час і після тренування, якщо ваш організм того вимагає!

Висновок: не страждайте хуйней дурницями, і спокійно пийте воду до, під час і після тренування, якщо ваш організм того вимагає

Пити чи не пити?
Ви ж не хочете сказати, що зневоднення - це добре, чи не так?
Чи не здається вам, що ці процеси є одними з ключових при будь-якій дієті?