Полезные материалы

Вода в бодібілдингу

  1. Якість вживаної води
  2. Основні функції / властивості води
  3. Стислість - сестра таланту (коротко за статтею)

Доброго времени суток, товариші. У сьогоднішньому випуску, я повідаю вам багато корисної інформації про воду, ну, наприклад, навіщо її пити, яка її роль в організмі людини, які у неї основні функції (що вона робить, її властивості і т.д.), правила її вживання (як часто, як і скільки, скільки в загальному, в добу, яку воду пити (її якість + газована або звичайна, водопровідна, кип'ячена або дистильована що краще і т.д), наскільки важлива вода в бодібілдингу (в житті культуриста) і багато іншого.

Вода - це неймовірно, життєво важлива речовина, не те що в культуризмі (бодібілдингу), але і в цілому в житті будь-якої рослини, тварини і звичайно ж, людини. Без води - життя неможливе. Для тих, хто не в курсі, по твердженням вчених, в шестимісячному ембріоні міститься 97% води, у новонародженої дитини - 92%, у підлітка - 80%, у дорослої людини - 70%, а у літніх людей - всього 60%. В цілому ж, людський організм на 55-65% складається з води.

Вода є основним середовищем, в якій протікають численні хімічні реакції лежать в основі нашого життя. Наше тіло (організм) строго регулює вміст води в кожному органі і в кожної тканини. Сталість внутрішнього середовища організму, в тому числі і певний зміст води - одна з головних умов нормальної життєдіяльності ... і в разі нестачі води, страждають абсолютно всі фізіологічні функції організму, перш за все, коли зневоднення перевищує 2% маси тіла, виникне сильна спрага, починається помітне погіршення фізичної працездатності, після, коли ви втратите 6-8% води, наступають непритомність, при втрати 10% - галюцинації, порушення функції ковтання, я вже мовчу про більш серйозний дефіцит води в організмі, при якому добрим людям в білих халатах доведеться ретельно попрацювати, щоб знову вдихнути в вас життя ...

Саме тому, для підтримки оптимальної працездатності організму, людині потрібно вживати стільки ж води, скільки він втратив протягом дня, орієнтир тут близько 2-2,5 літрів для чоловіків середньої статури і 2 літри для дівчат / жінок, і то, ці дані лише ОРИЕНТИР (більш того, ці дані коливається, тому що кількість втраченої рідини залежить від температури навколишнього повітря, вологості і висоти над рівнем моря, тобто близько 2,5 л. взимку і до 3,5 л влітку. Також потрібно враховувати такі індивідуальні чинники, як, інтенсивний нагрів зок і маса тіла, і в цьому вам допоможе дана таблиця:

Також потрібно враховувати такі індивідуальні чинники, як, інтенсивний нагрів  зок і маса тіла, і в цьому вам допоможе дана таблиця:

Потреба у воді в залежності від інтенсивності навантажень і маси тіла

Надходження води в організм людини здійснюється трьома способами:

  1. Споживання безпосередньо самої рідини (тобто з питвом, 60%)
  2. Споживання їжі (30%)
  3. Процеси метаболізму (10%)

Висновок (витрата) води також здійснюється трьома способами:

  1. Видільна система організму (виведення з сечею до 60% і з фекаліями (калом) до 5% води)
  2. У процесі дихання (20%)
  3. При потовиділенні (15-20%)

Споживання і виділення води

Якість вживаної води

В обов'язковому порядку зверніть увагу на якість вживаної вами води ... це ЖИТТЄВО ВАЖЛИВО! Я, сподіваюся, що ви і так вже знаєте, що водопровідна вода для вживання взагалі ні в якому образі неприйнятна, т. К. Містить багато шкідливих органічні і неорганічні домішки типу цинку, свинцю, калію, магнію та ін. Всі ці речовини втручаються в біохімію м'язів і ніяк не сприяють їх росту. Як правило, частково цю проблему вирішує кип'ятіння і подальше відстоювання води, однак, це занадто «запарній (повільний / незручний і т.д. процес, яким ніхто не буде займатися», тому, найкращим варіантом стане вживання відфільтрованої води за рахунок яких побутових фільтрів (ps до речі, чим більш просунутий фільтр, тим він краще (але, як правило, і дорожче)) або можна купувати відфільтровану воду в спеціальних бутлях (така вода очищається промисловими фільтрами, які на відміну від побутових мають більш високу ступінь очищення).
[Hi]

Основні функції / властивості води

Вода бере участь в процесах терморегуляції і травлення, в обміні речовин, а так само виводить з організму продукти обміну і т.п. Вода бере участь в розчиненні всіх видів вітамінів, життєво необхідних для організму. Під час тренування вода, огортаючи суглоби і проникаючи в м'які тканини, захищає їх від травм. Більш того вода не калорійна (безумовно, якщо це звичайна вода, а не якісь там кока коли і т.п.), тобто ви можете пити її скільки душі завгодно, не побоюючись набрати зайві кілограми, але давайте про все по порядку.

регулювання температури

...

Справа в тому, що наш організм (тіло) виробляє необхідну енергію для виконання тих чи інших фізичних вправ, але лише 25% цієї енергії йде безпосередньо на здійснення механічної роботи ... інші ж 75% виділяються у вигляді тепла. У палю чергу, ці надлишки теплової енергії, що виробляється під час фіз. навантажень, і змушують ваше тіло нагріватися, підвищуючи внутрішню температуру тіла. Так ось, щоб позбутися від цього підвищеного тепла, ви починаєте потіти, а при виділенні поту кров і тіло охолоджуються ... в разі, якби ви не могли охолодитися, ви б негайно зазнали теплового стресу, викликаного збільшенням внутрішньої температури тіла.

спалювання жиру

спалювання жиру

...

Справа в тому, що якщо ви перестанете пити воду, ваші нирки не зможуть фільтрувати ті чи інші відходи організму. І в разі нестачі води нирки звертаються за допомогою до печінки. А для тих, хто не в курсі, однією з численних функцій печінки є активізація запасів відкладеного жиру для вироблення енергії. А отримуючи додаткові запити від нирок, печінка не здатна одночасно займатися спалюванням жиру. В результаті, цей процес може перерватися.

М'язова сила і контроль

М'язова сила і контроль

...

Щоб змусити ваші м'язи ПОВНОЦІННО працювати на тренуванні, вам життєво необхідна вода. У найбільших концентраціях вода присутня в метаболічно активних тканинах, таких як м'язи, а в самих мінімальних - в порівняно пасивних тканинах, таких як жирова тканина, шкіра і деякі частини кісткової структури.

Робота м'язів контролюється нервовою системою. Електрична стимуляція нервових закінчень і скорочення м'язів відбуваються в результаті процесу обміну електролітних мінералів, розчинених у воді (натрій, калій, кальцій, хлор і магній) в клітинних мембранах нервової і м'язової тканини.

Так ось, якщо вашому організму не вистачає води або електролітів, ваша м'язова сила і контроль рухів значно «ослабнуть». Дефіцит води всього в 2-4% від загальної ваги тіла здатний знизити ефективність силового тренування на 20%, а аеробне силу - на цілих 48%. Коли ви втрачаєте 2% загальної маси тіла за рахунок води, в організмі спрацьовують захисні механізми, що запобігають втрату рідини. Але до того моменту ви вже зневоднені. Щоб уникнути зневоднення, ви повинні привчити себе пити часто протягом дня (про це я розповім пізніше).

Тому, якщо ваша мета наростити м'язову масу, ви повинні піклуватися про наповнення клітин або зволоженому стані м'язових клітин. У м'язовій клітці, що має достатню кількість води, прискорюється синтез білка і зменшується його розпад. І навпаки, зневоднення м'язових клітин сприяє розпаду білка і уповільнення його синтезу. Робіть висновки ...

мастило суглобів

...

Вода формує склад синовіальної рідини, яка змащує суглоби, і цереброспинальной рідини - амортизуючої рідини між хребцями і навколо головного мозку. Обидві ці рідини життєво необхідні для здоров'я суглобів і дбайливого захисту хребта. Якщо у вашому раціоні спостерігається дефіцит води, нехай навіть протягом короткого періоду, до цих ділянок тіла буде надходити меншу кількість рідини. Силове тренування несе величезне навантаження на суглоби і хребет, і наявність належної кількості захисної рідини обов'язково для оптимального якості роботи і підтримки здоров'я на довгий час.

розумова працездатність

розумова працездатність

...

Ті люди, які перебувають на піку розумової активності, знайте, що кількість рідини у вашому організмі впливає на ваші результати ... Зневоднення, зокрема, знижує розумову енергію, викликає втому, сонливість, запаморочення і головний біль. Ви також можете відчувати пригніченість. При вивченні здібностей випробовуваних виконувати розумову роботу після зневоднення організму, викликаного тепловим стресом, було виявлено, що втрата рідини за все в 2% від загальної маси тіла привела до зниження на i 20% арифметичних здібностей, можливостей короткочасної пам'яті I і здатності візуально відслідковувати об'єкт. Це ще раз доводить необхідність прагнути до того, щоб ваш організм мав достатню кількість рідини для підтримання розумової енергії на високому рівні і забезпечення граничної концентрації уваги.

Вода і каміння в нирках

Вода і каміння в нирках

...

Традиційно ще в ті часи, сам Гіппократ рекомендував випивати велику кількість води, щоб збільшити вироблення сечі і скоротити повторна поява каменів у сечових шляхах (це нестерпний біль від ниркових каменів). Тобто щоб ви приблизно розуміли масштаб проблемми, в наш час, приблизно у 12-15% населення на певному етапі життя утворюється камінь в нирках. І соновном рекомендація: це пити якомога більше води протягом дня.

Серцево-судинна система

Серцево-судинна система

Серцево-судинна система

Помірне зневоднення також може стати причиною випадання мітрального клапана - дефект одного з серцевих клапанів, який контролює потік крові між камерами серця. Випадання мітрального клапана вважається відносно нешкідливим станом, але в рідкісних випадках він може викликати прискорене серцебиття, болі в грудях і інші симптоми серцевих недуг. У 14 здорових жінок з нормальними серцевими функціями випадання мітрального клапана було викликано помірним зневодненням і зникло разом із заповненням запасів рідини.

Споживання води може запобігати раку

Маловідомим фактом є і те, що знижений вживання води - це фактор ризику для розвитку певних видів раку. Так, в одному дослідженні було виявлено, що пацієнти, що страждали від раку сечових шляхів (простати, сечового міхура, нирок і яєчок), випивали значно меншу кількість рідини в порівнянні зі здоровими людьми.

Інше дослідження показало, що у тих жінок, які випивали більше п'яти склянок води в день, ризик розвитку раку товстої кишки був на 45% нижче в порівнянні з тими, хто випивав два і менше склянки води в день. Коли чоловіки випивали більше чотирьох склянок рідини в день, вони скорочували ймовірність розвитку захворювання на 32%, в порівнянні з тими, хто пив один або менше однієї склянки в день.

Коли чоловіки випивали більше чотирьох склянок рідини в день, вони скорочували ймовірність розвитку захворювання на 32%, в порівнянні з тими, хто пив один або менше однієї склянки в день

...

Чому споживання достатньої кількості води має протиракову дію? Згідно однієї теорії, чим більше рідини ми випиваємо, тим швидше ми вимиваємо з організму токсини і канцерогенні речовини і тим менше шансів, що вони будуть засвоєні організмом або сконцентруються в таких кількостях, що призведуть до зміни тканин.

Загалом, пийте достатню кількість води протягом дня (ps конкретні орієнтири я надавав вам вище в статті, орієнтуйтеся на них). Багато людей, «не розуміють» як можна пити по 3-4 літри в день? Мовляв, та це ж херова хмара води .. тим не менш, це не становить абсолютно ніяких труднощів, якщо вода завжди знаходиться біля вас, тобто беріть її з собою всюди (на роботу, навчання, в авто, на тренування обов'язково і т.д.), і тоді все буде чікі-пуки.

Також не забувайте і про те, що надлишок води теж шкідливий (як і недолік), тільки тут (в надлишку) нирки починають працювати на межі своїх можливостей, їжа швидше просувається по кишечнику і піддається бродінню з'являються набряки і водянки різного походження, наростає вага тіла , характерно поява нудоти, блювоти, виникає апатія, сонливість, головний біль, посмикування м'язів, судоми, порушення координації рухів, м'язова слабкість. Надлишок води також призводить до перевантаження серцево-судинної системи, викликаючи виснажливе потовиділення, що супроводжується втратою солей і водорозчинних вітамінів, послаблює організм. При надлишку води спостерігається рясна слинотеча, падіння температури, посилене виділення сечі .. і т.д., це все негативно позначається на організмі, тому уважно вивчіть той матеріал (що я сьогодні вам повідав), щоб підібрати собі оптимальний (достатня) кол у води.

[Hii]
План поглинання води протягом дня

Я рекомендую поглинати воду кожен раз за півгодини до прийому їжі і через півгодини - годину після їжі (і так кожен раз в проміжках між прийомами їжі). Так само в обов'язковому порядку п'ємо воду перед тренуванням (за 2 години до навантаження - 300 мл, за 10-20 хвилин - 100 мл), на самій тренуванні (ОБОВ'ЯЗКОВО беремо воду на тренування, ОБОВ'ЯЗКОВО, і випиваємо як мінімум 1 літр дрібними порціями, для дівчат можна трохи менше, тобто 600-800 мл), і безумовно після тренування (протягом 1,5-2 годин, аж до відходу до сну, потрібно випити як мінімум 500-800 мл.). Це всього лише приблизні орієнтири, перш за все, орієнтуйтеся на своє самопочуття.

Ходить міф, мовляв, якщо пити менше води, будеш худнути. <= Це нісенітниця собача, ні в якому разі не вірте тим, хто намагається вас в цьому переконати. Справа в тому, що обмеження в воді буде навпаки тільки гальмувати процес позбавлення від жиру, ніж допомагати (вивчіть ті функції / властивості води, про які я вам сьогодні розповів, і ви прозріє), + знайте. що жирові клітини можуть втратити вологи, зменшившись в обсязі, але не в кількості, і будь-який стакан випитої рідини (води) відновить їх у колишніх розмірах.

Багато також задаються питанням, чи можна ПИТИ ВОДУ ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ПРИЙОМУ ЇЖІ? Або запивати їжу чаєм?

Відповідь: Пити воду або запивати їжу чаєм МОЖНА, але вода повинна бути кімнатної температури або теплою. <= Взагалі, це буде навіть КОРИСНО, якщо ваша їжа «суха». Вода ну ніяк не може сполучати переварюванню їжі, навіть якщо ваша їжа не суха, в цьому випадку, просто напросто випиваючи воду, вона буде стікати по стінках вашого шлунка .. і все, в загальному, шкоди ніякої, одна користь (але це стосується лише ТЕПЛОЮ або КОМНАТНОЙ ТЕМПЕРАТУРИ ВОДИ), якщо вода буде ХОЛОДНА, то вона буде шкодити (через те, що харчові нутрієнти, які ви поглинули, будуть як би «пролітати» швидше до кінця не переварити, відповідно, це може призводити до поганого засвоєння їжі, до газам, до бродіння їжі і т.д.

ВИСНОВОК: відразу після їжі не можна пити холодну воду, ні в якому разі. А ось теплную воду або воду кімнатної температури або чай можна!

Стислість - сестра таланту (коротко за статтею)
  1. Життя без води - неможлива, так само як і зростання м'язів.
  2. Для підтримки оптимальної працездатності організму, людині потрібно вживати стільки ж води, скільки він втратив протягом дня, орієнтир тут близько 2-2,5 літрів для чоловіків середньої статури і 2 літри для дівчат / жінок, але це лише орієнтир (докладніше в статті) .
  3. Нестача води, точно також як і надлишок води - ШКОДИТЬ ОРГАНІЗМУ. При нестачі страждають абсолютно всі фізіологічні функції організму, при серйозному дефіциті можлива навіть смерть. При надлишку нирки починають працювати на межі своїх можливостей, їжа швидше просувається по кишечнику і піддається бродінню і купі інших проблем., Це все дуже негативно позначається на організмі.
  4. Протягом дня пийте тоді і стільки, скільки хочете, при цьому орієнтуйтеся на власні відчуття, але не забувайте про те, що ви повинні випивати МІНІМАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ ВОДИ (тобто як мінімум 2 літри на добу).
  5. Зі зрозумілих причин, влітку через спеку води приймається набагато більше, ніж в холодну пору року (тобто взимку).
  6. При готуванні їжі (їжі) намагайтеся робити на чистій фільтрованої воді.
  7. Пийте воду кімнатної температури або злегка охолодженою. У холодну пору року (тобто взимку) відповідно теплу (ну не холодну, інакше можете захворіти, Траб з горлом всі справи ..).
  8. Не забувайте і про те, що прийом харчових добавок (спорт.піта, тобто порошковий протеїн, гейнер, креатин та ін.) Підвищує витрата води організмом, враховуйте це тоді, коли будете підраховувати скільки вам потрібно води протягом дня.
  9. Колір сечі є важливим індикатором стану здоров'я людини і безменом в споживанні води, тому стежте за ним)). Світлий колір свідчить про рівень оптимального насичення організму рідиною і сигнал того, що всі внутрішні процеси в організмі - в нормі, проте, в разі, якщо сеча темна і дуже жовта, необхідно багато пити.
  10. І що найголовніше, не забувайте про якість води, якість - понад усе. Тобто ніякої води з під крана, краще за все відфільтровану.
  11. Пийте воду кожен раз за півгодини до прийому їжі і через півгодини - годину після їжі (і так кожен раз в проміжках між прийомами їжі), і звичайно ж до тренування, на тренуванні і після тренування (обов'язково).

На цьому я закінчую цей випуск, сподіваюся, що вам було цікаво і пізнавально і якщо це дійсно так, діліться інфою з друзями, подругами і т.д. клікаючи по соціальним кнопках (які знаходяться, нижче), буду вдячний, так само залишайте свої коментарі, думки .. буду радий вислухати або відповісти (якщо треба допомогти). До нової зустрічі.

З повагою, адміністратор.

Чому споживання достатньої кількості води має протиракову дію?
Багато людей, «не розуміють» як можна пити по 3-4 літри в день?
Або запивати їжу чаєм?