Полезные материалы

Вплив бодібілдингу на організм

  1. Позитивний вплив бодібілдингу на організм
  2. Негативний вплив бодібілдингу на організм

Так само як і інші види спорту, бодібілдинг надає на людський організм певний вплив.

Так само як і інші види спорту, бодібілдинг надає на людський організм певний вплив

Тобто, звичайно, впливає не сам вид спорту, а ті наслідки, які викликані змінами в нашому організмі особливостями будь-якого виду спорту. Ці наслідки можуть бути як позитивними, так і негативними.

Саме тому потрібно постаратися зменшити негативні наслідки і збільшити позитивні. А для цього потрібно знати, який саме вплив надають заняття бодібілдингом на здоров'я атлета.

Роблячи висновки, не плутайте заняття бодібілдингом зі звичайними тренуваннями з обтяженнями, в яких застосовуються обтяження набагато менші, ніж використовуються в бодібілдингу.

Як правило, при заняттях бодібілдінгом використовуються максимальні ваги. Адже для підтримки своєї фізичної форми іноді буває досить в тренуваннях використовувати лише половину можливого робочого ваги, а іноді і того менше.

Позитивний вплив бодібілдингу на організм

1. Це звичайно збільшення Вашої фізичної сили. Це відбувається навіть у тих випадках, коли в тренувальний процес не включені спеціальні силові тренування. Зростання показників сили в цьому випадку відбувається сам по собі. це вплив постійного збільшення тренувального обтяження.

2. Так само відбувається зменшення жирового прошарку і заміщення цього прошарку м'язовим корсетом. У атлетичних тренуваннях використовується велика кількість енергії, і значна частина цієї енергії береться з жирових запасів. При такому способі не відбувається провисання шкіри, так як жировий шар заміщається шаром м'язів, що мають високий тонус.

3. Збільшується і витривалість. Це наслідки регулярних фізичних вправ. Вони підвищують загальну витривалість людського організму. І такі зміни помітні не тільки під час тренувань, а навіть в повсякденному житті.

4. Відбувається підвищення імунітету і навіть позбавлення від деяких захворювань. Регулярні заняття з обтяженнями дозволять не тільки підняти загальну опірність вашого організму до захворювань різного роду, а й в деяких випадках дадуть можливість вилікувати і старі хронічні хвороби.

Це звичайно в першу чергу різні захворювання хребта . Тренувальний процес, який побудований правильно, виходячи з Ваших індивідуальних особливостей, зміцнить групи м'язів, необхідні для того, щоб зменшити навантаження на хребетний стовп, і навіть в деяких випадках допоможе виправити деякі деформації.

Настільки ж добре впливають тренування і на систему дихання. адже правильне дихання під час виконання вправ бодібілдингу сприяє виведенню з легких зайвої рідини, що дозволяє застерегтися від таких захворювань, як бронхіт.

Але це тільки деякі позитивні сторони, а ще ж є і негативні.

Негативний вплив бодібілдингу на організм

Давно відомо, що заняття бодібілдінгом можуть надати на здоров'я людини і негативний вплив. Це наслідки таких факторів, як робота з граничними вагами і насиченістю або, як кажуть атлети, інтенсивністю тренувального процесу.

1. На першому місці, звичайно, заняття з граничними вагами. Наслідками таких тренувань можуть бути травми , На повне позбавлення від наслідків яких може піти не один місяць. Але це за умови, що травму не дуже серйозні. А мені доводилося бачити хлопців зі зруйнованою за кілька років спиною.

Тому набагато простіше запобігти подібні речі, ніж потім протягом багатьох місяців виліковуватися від наслідків. А адже профілактика проста: розминка перед тренуванням , Правильно підібраний одяг для тренувань, тобто, що не допускає переохолодження м'язів , І проведення тесту вправи, виконаного в першому підході з використанням малої ваги.

Звичайно, якщо Ви впевнені в собі, то це не стосується всіх вправ. Але перед виконанням станової тяги і присідань це обов'язково.

2. Захворювання суглобів і сухожиль також відносяться до негативних наслідків. Після декількох років активних тренувань з граничними і біля граничних вагами в м'язах і в суглобах будуть спостерігатися больові відчуття. Це як раз і є наслідки роботи з великими вагами. Кілька знизити ці наслідки можна за допомогою спеціальних мазей і масажів. Не забувайте також і про повноцінний відпочинок, походах в лазню і сауну.

3. Захворювання серця - це теж викликано занадто інтенсивними тренуваннями, а, як відомо, серце теж є м'язом. І тому ця м'яз теж потребує відпочинку, як і будь-яка інша. А більшість спортсменів про це забувають.

При інтенсивних тренуваннях серцевому м'язі потрібно давати не менше 2-х днів відпочинку в тиждень.

За матеріалами: Атлетізм.com.ua

Подробиці Переглядів: 10128