Полезные материалы

За скільки можна накачатися

  1. Чотири етапи підготовки спортсмена
  2. Другий етап або інтенсивний ріст м'язів
  3. системна адаптація

А як ви самі думаєте, за скільки можна накачатися, якщо регулярно ходити в спортзал, виконувати всі поради тренера і правильно харчуватися. Буде смішно, якщо відповісте за півроку або за рік. Чим коротший цей термін прозвучить у відповіді, тим більше веселощів він викличе у професіоналів.

Однак найсмішніше попереду. Справа в тому, що ніхто ніколи не зможе визначити час, коли і за скільки відбувається збільшення м'язової маси. На сьогоднішній день є дослідження, які показують, від чого це відбувається і як використовувати наукові напрацювання. А ось кінцевий результат буде залежати від індивідуальних особливостей організму спортсмена, його бажання або мотивації займатися, харчування, режиму дня і ще багатьох і багатьох чинників.

Почнемо вивчення нашого питання з планування. Так, виявляється не тільки можна, а й потрібно скласти якусь схему, де будуть збудовані в часі орієнтири збільшення м'язів. Щоб якось представляти це, подивимося, що відомо з цього питання на сьогоднішній день.

Щоб якось представляти це, подивимося, що відомо з цього питання на сьогоднішній день

Чотири етапи підготовки спортсмена

  1. Спочатку готується організм до гіпертрофічним змін.
  2. наступ гіпертрофії
  3. Перехід гіпертрофії в гіперплазію.
  4. Тривалий період системної адаптації.

Почнемо розглядати детально перший етап. Перед нами середній молода людина, не сильно товстий, але і не дуже худий. Припустимо у нього вага 70 кілограмів і зріст 175 см. Припустимо, що цей юнак має сильну мотивацію і не кине ходити в тренажерний зал вже на наступне заняття.

Зіткнувшись з великими і не звичними для нього навантаженнями, його організм отримає стрес. Перші дні тренувань ніяких змін дати не зможу. Всі його м'язи просто в шоці, від того, з чим їм доводиться стикатися. Завдання нашого випробуваного не ганятися в перші три місяці занять за великими досягненнями. Їх просто не буде.

Та й звідки їм узятися, якщо м'язи ще просто не навчилися злагоджено працювати і весь час з-за цього відбувається втрата енергії. Але ось до кінця третього місяця з'явилася нарешті м'язова пам'ять. Рухи стали злагодженими і почалося зростання результатів. Помітно стала змінюватися і фігура початківця атлета.
Як тільки з'являться ці характерні ознаки, можете зробити висновок, що перший етап пройдено, і ви починаєте плавно переходити до другого етапу. Система енергопостачання до цього часу почала розбудовуватися і на її підтримку тепер йде менше енергії. М'язи пристосувалися накопичувати і видавати в потрібний момент більше енергії.

На практиці треба спочатку своїх занять навчитися правильно, виконувати вправи з малою вагою. Потім не треба буде перенавчатися, щоб виконати тренування, але з великими вагами. На першому етапі організм треба спочатку навчити збільшувати резерви глікогену і АТФ, щоб прискорити роботу ензимів. А вони пов'язані з процесами енергетичного обміну.

Паралельно за рахунок нейропсихічних процесів відбувається тренування мало не кожного волокна м'язової тканини. Згодом вони починають узгоджено виконувати роботу, що і дає приріст результатів. Тобто, це відбувається не за рахунок збільшення обсягу, а тільки завдяки тому, що у нас в організмі є приховані резерви.

Наочно це можна бачити на прикладі нашого середньостатистичного спортсмена. Якщо на перших порах йому важко давався вага в 50 кілограмів, то до кінця третього місяця він без особливих зусиль стані тиснути і 60, про те і все 70 кілограмів. У період становлення у нього розростається мережа капілярних судин. А це дає прибавку за рахунок кращого постачання киснем, білками і енергією м'язового апарату.

Не можна не згадати і про зв'язки в кістковій системі. До кінця першого періоду вони теж отримають своє тренування і стануть міцніше, ніж до неї. Зовні м'язи трохи збільшаться, але це буде, швидше за все, набухання, а не заповітний їх зростання. Потім процес сповільниться і довго, якщо нічого не змінювати, буде залишатися на місці.

Другий етап або інтенсивний ріст м'язів

1. Початок його відчуйте, коли перестануть рости все показники. Це відбувається, як ми вже писали між другим і четвертим місяцем регулярних занять у спортивному залі. До цього часу всі системи у спортсмена повинні закінчити своє початкове перетворення. Чудес в цьому житті не буває, поки не пройдений перший етап, зростання м'язових клітин не буде. Навіщо організму це робити, якщо у нього є інші резерви.

2. У другому етапі буде відбуватися збільшення тренованих м'язів. Триває він відносно недовго. За деякими спостереженнями всього два роки. Хоча багато хто, навіть досвідчені спортсмени та тренери вважають, що цей процес може тривати все життя. Ось чому викликає посмішку початківець атлет, коли у більш досвідченого майстра запитує, за скільки можна накачатися.

Реально все виглядає приблизно так. Ми зупинилися на тому, що наш уявний спортсмен за перші місяці занять навчився піднімати вантаж на 10-15% більше, ніж тоді, коли він цього не робив. Так ось, протягом двох років він додасть ще кілька відсотків і зможе впритул підійти до 90 кілограмів.

У нього з'явиться добре складене тіло з легким жирком вагою до 90 кілограм. На практиці ці показники будуть у однаково складених людей трохи відрізнятися. Позначається генетика, правильне харчування і регулярні заняття.

3. Отже, за два роки організм нашого молодого людини повністю вичерпав свої можливості і перестав реагувати на тренування. М'язові клітини перестали рости, тому що вони не можуть цього робити до нескінченності. Виявляється вихід з цієї абсолютно безвихідній ситуації, є. Треба зробити так, щоб з'явилися нові м'язові волокна і потім їх нарощувати в обсязі.

Робиться це за рахунок застосування малих ваг і множинних повторень. Це називається гіперплазія м'язів. Під час виконання цих вправ почнуть з'являтися абсолютно нові волокна. Вони-то і додадуть додатковий обсяг. А за рахунок цього загальна вага спортсмена наблизиться до сотні кілограмів. Так додається за весь час тренувань приблизно і ще 30 кілограм м'язової маси.

4. Можна об'єднати другий і третій етап. Тоді вийде один довгий період в 3-4 роки. Зараз цей напрямок дуже популярно. Коли тренуєте одночасно гіпертрофію і гіперплазію, то відбувається взаємне доповнення і результати ваших тренувань стануть рости набагато швидше.

Існує ще один стелю, коли через 3-4 роки настане межа можливостей у тіла людини. І тоді треба розбиратися, чому так відбувається.

системна адаптація

Після того, як почалася криза у «натурала» (для нього це більш критично), і скільки б ви не тренувалися, м'язи не ростуть, тому треба починати братися за зміну тих систем, які заважають цьому процесу. Це тренування серцево судинної, енергетичної, кровоносної, нервової системи. Зміцнюйте сухожилля, словом треба буде звернути увагу на всі куточки і закутки вашого організму. Тобто необхідно будувати фундамент і зміцнювати його на тому місці де буде збудовано сама будівля (м'язи). І ось тоді почнеться по-справжньому зростання м'язів.

Про цей процес мало хто з культуристів знає. Ось чому так мало спортсменів з дійсно великими м'язами. Четвертий етап не має часових обмежень. Це, швидше за все, спосіб життя, який може тривати все життя. Культурист сам вибирає собі мету і відкриває нові горизонти. Тому, як ви зрозуміли, задавати питання «За скільки можна накачатися?» Не зовсім правильно ...

Тому, як ви зрозуміли, задавати питання «За скільки можна накачатися?